Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Uitermark vindt terugtrekken Omtzigt jammer maar verstandig

Uitermark vindt terugtrekken Omtzigt jammer maar verstandig

DEN HAAG (ANP) - NSC-minister Judith Uitermark van Binnenlandse Zaken vindt het "ontzettend jammer" maar ook "verstandig" dat Pieter Omtzigt zich tijdelijk terugtrekt als fractievoorzitter van zijn partij. "Hij heeft ontzettend hard gewerkt, er is heel veel gebeurd."

De bewindsvrouw zag al langere tijd signalen dat Omtzigt het rustiger aan moest doen. "Hij gaf het zelf ook aan, dat hij behoefte had aan rust." De minister wil zich niet verder uitlaten over Omtzigts leiderschapsstijl. Ook bestrijdt ze dat Omtzigt zich te veel met kabinetsbeleid bemoeide. Ze wil verder geen antwoord geven op de vraag of Omtzigt volgens haar in dezelfde rol terug moet komen. "Laten we gewoon Pieter even rust gunnen."

Omtzigt richtte vorig jaar zijn partij op en moest kort daarna campagne voeren voor de verkiezingen. Nadat zijn partij twintig zetels had gehaald, zat hij aan tafel voor het vormen van een nieuw kabinet. Die onderhandelingen gingen vaak uiterst moeizaam en de onderlinge verhoudingen bleken vaak slecht.

Gehuild en geschreeuwd

Ook de afgelopen weken waren turbulent voor Omtzigt. Hij zou hebben gehuild en geschreeuwd bij begrotingsonderhandelingen. Zijn HJ Schoo-lezing maakte veel los, omdat hij begon over de "geopolitieke implicaties" van het lage geboortecijfer in Nederland. Hij leek het zichtbaar moeilijk te hebben met de kritiek daarop. Verder was er een lange, moeizame discussie in de ministerraad over asiel. Volgens bronnen zouden NSC-ministers daarin zijn aangestuurd door Omtzigt.

Volgens EW Magazine maken verschillende prominente NSC'ers, onder wie ook bewindslieden van die partij, zich zorgen om Omtzigt. De ministers en staatssecretarissen van NSC zouden zich donderdag verder buigen over de toekomstige rol van Omtzigt binnen de partij.

Meer uit Politiek

Leeftijdsgrens afsteken vuurwerk moet naar 18 jaar, vindt kabinet

DEN HAAG (ANP) - De minimale leeftijd waarop mensen vuurwerk mogen afsteken, moet naar 18 jaar, vindt het kabinet. Staatssecretaris Annet Bertram (Infrastructuur en Waterstaat, CDA) sprak in een debat steun uit voor een voorstel van CDA en de Partij voor de Dieren om dat te regelen. "Ik denk dat het verstandig is om dat te doen."

21 minuten geleden
Van Weel wil 'vertrouwenskloof' met politieagenten dichten

DEN HAAG (ANP) - Tussen de politieagenten aan de ene kant en de korpsleiding en de politiek aan de andere kant is een "vertrouwenskloof", stelde justitieminister David van Weel woensdag bij een debat in de Tweede Kamer. De komende tijd wil de VVD'er zijn best doen om deze te dichten. JA21 en BBB eisten zelfs het vertrek van de korpsleiding. Maar daarin ging Van Weel niet mee.

2 uur geleden
Ook RvS oordeelt: wachttijd asielaanvraag mocht niet verlengd

DEN HAAG (ANP) - Na het Europees Hof oordeelt de Raad van State (RvS) ook dat de beslistermijn voor het behandelen van asielaanvragen niet verlengd had mogen worden. In 2022 besloot staatssecretaris Eric van der Burg (VVD) de wachttijd van zes maanden te verlengen met nog eens negen maanden, omdat de Immigratie- en Naturalisatiedienst (IND) ver achterliep met de aanvragen.

2 uur geleden
RvS: OCW moet 222 schoolbesturen nog personeelskosten betalen

DEN HAAG (ANP) - Staatssecretaris Judith Tielen (basisonderwijs, VVD) moet 222 basisscholen nog achterstallige personeelskosten betalen. De Raad van State (RvS) bevestigt woensdag een eerdere uitspraak van de rechtbank. Die oordeelde in juni 2024 dat de scholen in totaal circa 250 miljoen euro te weinig kregen over de periode augustus tot en met december 2022.

2 uur geleden
JA21 en BBB eisen dat minister korpsleiding politie wegstuurt

DEN HAAG (ANP) - De minister moet de korpsleiding van de politie wegsturen, vinden rechtse partijen als JA21 en BBB. De directe aanleiding is de manier waarop de leiding heeft gecommuniceerd met politiemensen die de systemen hebben geraadpleegd in de zaak van de moord op de 17-jarige Lisa uit Abcoude.

3 uur geleden
Jetten verwacht snel einde blokkade 90 miljard voor Oekraïne

DEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten verwacht dat medio volgende maand het verzet van Hongarije tegen een EU-lening van 90 miljard euro aan Oekraïne zal stoppen. De regering van Viktor Orbán blokkeert het geld om een ruzie met Oekraïne over de oliepijpleiding Droezjba waardoor goedkope Russische olie naar Hongarije stroomt.

17 uur geleden
Nederland vraagt Brussel opheldering over lekken Hongarije

DEN HAAG (ANP) - Nederland heeft aan de Europese Commissie opheldering gevraagd over berichten dat de Hongaarse minister van Buitenlandse Zaken informatie heeft doorgespeeld aan Rusland. "Als het klopt, is het volstrekt onacceptabel", zei premier Rob Jetten in de Tweede Kamer. Dat zal dan ook een-op-een duidelijk worden gemaakt, voegde hij eraan toe.

17 uur geleden