Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Uitermark vindt terugtrekken Omtzigt jammer maar verstandig

Uitermark vindt terugtrekken Omtzigt jammer maar verstandig

DEN HAAG (ANP) - NSC-minister Judith Uitermark van Binnenlandse Zaken vindt het "ontzettend jammer" maar ook "verstandig" dat Pieter Omtzigt zich tijdelijk terugtrekt als fractievoorzitter van zijn partij. "Hij heeft ontzettend hard gewerkt, er is heel veel gebeurd."

De bewindsvrouw zag al langere tijd signalen dat Omtzigt het rustiger aan moest doen. "Hij gaf het zelf ook aan, dat hij behoefte had aan rust." De minister wil zich niet verder uitlaten over Omtzigts leiderschapsstijl. Ook bestrijdt ze dat Omtzigt zich te veel met kabinetsbeleid bemoeide. Ze wil verder geen antwoord geven op de vraag of Omtzigt volgens haar in dezelfde rol terug moet komen. "Laten we gewoon Pieter even rust gunnen."

Omtzigt richtte vorig jaar zijn partij op en moest kort daarna campagne voeren voor de verkiezingen. Nadat zijn partij twintig zetels had gehaald, zat hij aan tafel voor het vormen van een nieuw kabinet. Die onderhandelingen gingen vaak uiterst moeizaam en de onderlinge verhoudingen bleken vaak slecht.

Gehuild en geschreeuwd

Ook de afgelopen weken waren turbulent voor Omtzigt. Hij zou hebben gehuild en geschreeuwd bij begrotingsonderhandelingen. Zijn HJ Schoo-lezing maakte veel los, omdat hij begon over de "geopolitieke implicaties" van het lage geboortecijfer in Nederland. Hij leek het zichtbaar moeilijk te hebben met de kritiek daarop. Verder was er een lange, moeizame discussie in de ministerraad over asiel. Volgens bronnen zouden NSC-ministers daarin zijn aangestuurd door Omtzigt.

Volgens EW Magazine maken verschillende prominente NSC'ers, onder wie ook bewindslieden van die partij, zich zorgen om Omtzigt. De ministers en staatssecretarissen van NSC zouden zich donderdag verder buigen over de toekomstige rol van Omtzigt binnen de partij.

Meer uit Politiek

Van Veldhoven: energiesituatie zal voorlopig zorgwekkend blijven

DEN HAAG (ANP) - De wereldwijde energiesituatie zal voorlopig zorgwekkend blijven, verwacht energieminister Stientje van Veldhoven na het aankondigen van een staakt-het-vuren tussen de VS en Iran. Dat is goed nieuws, vindt Van Veldhoven, "maar veel energie-infra is ernstig beschadigd in de regio". Herstel daarvan kan maanden tot jaren duren.

2 uur geleden
Berendsen: militairen naar Straat van Hormuz nu niet aan de orde

DEN HAAG (ANP) - Het is volgens buitenlandminister Tom Berendsen (CDA) nu niet aan de orde dat Nederland militairen stuurt om de Straat van Hormuz te beveiligen. Dat zei hij in het programma Goedemorgen Nederland en op NPO Radio 1 nadat een staakt-het-vuren tussen de Verenigde Staten en Iran werd afgekondigd.

2 uur geleden
D66 gaat toch praten met Hart voor Den Haag over coalitie

DEN HAAG (ANP) - D66 gaat met Hart voor Den Haag praten over de vorming van een nieuwe coalitie in Den Haag, heeft de fractie besloten. Eerder verzette de partij zich tegen samenwerking, maar vorige week deed verkenner Ahmed Aboutaleb een dringend beroep op D66 om toch in gesprek te gaan met partijleider Richard de Mos. Dat heeft D66 over de streep getrokken.

3 uur geleden
ChristenUnie en CDA vinden dat Ye niet moet worden toegelaten

DEN HAAG (ANP) - Net als het Verenigd Koninkrijk moet Nederland rapper Ye (ook bekend als Kanye West) de toegang weigeren, vinden ChristenUnie en CDA. Ye geeft begin juni twee concerten in Arnhem. "Wat mij betreft komt hij ons land niet binnen", zegt Mirjam Bikker (ChristenUnie). "Als dat juridisch kan, heel graag", reageert Tijs van den Brink (CDA).

20 uur geleden
Jetten hoopt op terughoudendheid VS na dreigement tegen Iran

DEN HAAG (ANP) - Minister-president Rob Jetten hoopt op terughoudendheid van de Verenigde Staten in de oorlog tegen Iran. De Amerikaanse president Donald Trump dreigt op sociale media dat komende nacht "een hele beschaving" zal worden gedood als de blokkade van de Straat van Hormuz niet wordt opgeheven. "Dat zijn geen behulpzame teksten", vindt de premier.

20 uur geleden
Ministerie: UWV maakt te vaak fouten bij beoordelingen WW

DEN HAAG (ANP) - Het UWV maakt te vaak fouten bij het handmatig beoordelen of iemand een werkloosheidsuitkering (WW) krijgt. Dat meldt minister Hans Vijlbrief (Sociale Zaken, D66) op basis van controles door het UWV. Daaruit blijkt dat bij 11 procent van de handmatig gecontroleerde dossiers fouten zijn gemaakt.

1 dag geleden
Van Meenen (D66): als AOW-plan van tafel moet, dan liefst vandaag

DEN HAAG (ANP) - Als het kabinet afscheid neemt van het plan om de AOW-leeftijd sneller te laten stijgen, "dan liever vandaag dan morgen", zei D66-senator Paul van Meenen in een debat over de regeringsverklaring. Hij keerde zich nog niet helemaal tegen het plan maar verdedigde het ook niet. Wel vindt hij dat iets gedaan moet worden aan de betaalbaarheid van de oudedag­svoorziening.

1 dag geleden