Uitermark over vertrek drie NSC'ers: gaat signaal vanuit
DEN HAAG (ANP) - NSC-minister Judith Uitermark (Binnenlandse Zaken) vindt het "verdrietig" dat er "drie sterke vrouwen" van haar partij weg zijn uit Den Haag, zo zei ze vrijdag na afloop van de ministerraad. "Ik denk dat er een signaal van uitgaat als drie vrouwen de afweging maken dat dit niet meer de politiek is waar ze zinvol aan bij kunnen dragen."
Zowel staatssecretaris Nora Achahbar als de Tweede Kamerleden Rosanne Hertzberger en Femke Zeedijk van NSC zijn opgestapt. Uitermark denkt dat het voor de drie "een optelsom van dingen" was die heeft geleid tot hun vertrek. "Ze zijn geraakt door wat er gezegd is, door woorden."
Achahbar vertrok vanwege de harde omgangsvormen en polariserende uitingen van collega's over migratie. Hertzberger en Zeedijk waren al langer ontevreden over de gang van zaken binnen de coalitie. Het vertrek van Achahbar was voor hen de directe aanleiding om ook te stoppen.
Voor Uitermark zelf zijn de ontwikkelingen geen reden om te vertrekken. "De een verbindt daaraan de conclusie dat hij daar niet meer aan bij wil dragen. In mijn geval verbind ik daar niet die conclusie aan."
Meer uit Voetbal
ENSCHEDE (ANP) - FC Twente-coach John van den Brom kan donderdag in het duel met Pafos FC in de Conference League weer beschikken over Daouda Weidmann. De middenvelder was in de wedstrijd tegen Excelsior geschorst.
51 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Julian Brandt komt donderdag niet met Ajax in actie in Denemarken tegen FC Midtjylland. Dat heeft de Amsterdamse club op de eigen website bekendgemaakt. De 30-jarige Duitser raakte zaterdag geblesseerd in het duel met AZ en behoort niet tot de selectie van coach Míchel Sánchez voor de wedstrijd in de Conference League. Ook Sofyan Amrabat moet vanwege een blessure de wedstrijd missen.
3 uur geledenCASABLANCA (ANP) - Bondscoach Mohamed Ouahbi van het Marokkaanse voetbalelftal heeft AZ-aanvaller Ayoub Oufkir opgenomen in zijn selectie voor de komende twee interlands tegen Niger. Zijn oproep voor Marokko is opvallend, omdat de 20-jarige Oufkir in oktober nog zijn debuut maakte in Jong Oranje. Hij speelde in de wedstrijden tegen Jong Noorwegen, Jong Slovenië en Jong Bosnië en Herzegovina.
4 uur geledenMADRID (ANP) - De Spaanse tennisheld Rafael Nadal is benoemd in het bestuur van de roemrijke voetbalclub Real Madrid. "Voor Real Madrid en de gehele gemeenschap is het een enorme eer dat een persoonlijkheid van zijn kaliber, een icoon van de Spaanse en mondiale sport, toetreedt tot het bestuur van de club", laat Real weten op zijn website.
5 uur geledenLYON (ANP) - De Portugese coach Paulo Fonseca stapt vrij plotseling over van de Franse club Olympique Lyon naar de Portugese club Sporting uit Lissabon. Lyon meldt de overgang op zijn website. "Het is een onverwacht besluit dat Olympique Lyon betreurt, zeker gezien het moment; zo midden in het seizoen", laat de Franse club weten in de verklaring.
6 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft een kansloze nederlaag geleden tegen Internazionale (0-3) in de Champions League. De koploper van de Eredivisie kwam technisch, tactisch en fysiek zwaar tekort tegen de huidige nummer 2 van de Serie A.
19 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester United heeft een nieuwe tegenslag ternauwernood voorkomen. Het elftal van trainer Michael Carrick keek in de Champions League-ontmoeting met AS Roma halverwege nog tegen een ruime achterstand aan, maar won door drie doelpunten in de tweede helft alsnog: 3-2.
19 uur geleden