Uitermark over vertrek drie NSC'ers: gaat signaal vanuit
DEN HAAG (ANP) - NSC-minister Judith Uitermark (Binnenlandse Zaken) vindt het "verdrietig" dat er "drie sterke vrouwen" van haar partij weg zijn uit Den Haag, zo zei ze vrijdag na afloop van de ministerraad. "Ik denk dat er een signaal van uitgaat als drie vrouwen de afweging maken dat dit niet meer de politiek is waar ze zinvol aan bij kunnen dragen."
Zowel staatssecretaris Nora Achahbar als de Tweede Kamerleden Rosanne Hertzberger en Femke Zeedijk van NSC zijn opgestapt. Uitermark denkt dat het voor de drie "een optelsom van dingen" was die heeft geleid tot hun vertrek. "Ze zijn geraakt door wat er gezegd is, door woorden."
Achahbar vertrok vanwege de harde omgangsvormen en polariserende uitingen van collega's over migratie. Hertzberger en Zeedijk waren al langer ontevreden over de gang van zaken binnen de coalitie. Het vertrek van Achahbar was voor hen de directe aanleiding om ook te stoppen.
Voor Uitermark zelf zijn de ontwikkelingen geen reden om te vertrekken. "De een verbindt daaraan de conclusie dat hij daar niet meer aan bij wil dragen. In mijn geval verbind ik daar niet die conclusie aan."
Meer uit Voetbal
ALKMAAR (ANP) - In Alkmaar zijn dinsdag duizenden supporters bijeengekomen voor de huldiging van de spelers en staf van AZ na de winst van de KNVB-beker. Zondag werd NEC in de bekerfinale in De Kuip in Rotterdam met 5-1 verslagen. Het is de vijfde keer in de clubgeschiedenis dat AZ de beker heeft gewonnen.
22 minuten geledenLOS ANGELES (ANP/RTR) - Christian Pulisic denkt dat de huidige selectie van de Verenigde Staten de beste is waar hij deel van heeft uitgemaakt. Dat zei de 27-jarige aanvaller van AC Milan tegen persbureau Reuters, een kleine twee maanden voor aanvang van het WK voetbal dat zijn thuisland samen met Mexico en Canada organiseert.
3 uur geledenBARCELONA (ANP/DPA) - Trainer Hansi Flick staat op het punt zijn contract bij FC Barcelona te verlengen. De 61-jarige Duitser wil dat pas doen nadat zijn club de Spaanse landstitel met succes heeft verdedigd. Dat liet hij dinsdag doorschemeren op een persconferentie, een dag voor de thuiswedstrijd tegen Celta de Vigo in La Liga.
3 uur geledenZÜRICH (ANP) - De voetbalsters van het Nederlands elftal zijn terug in de top tien van de wereldranglijst. Oranje steeg een plek dankzij de overwinning (2-1) en het gelijkspel (1-1) in de WK-kwalificatieduels met Frankrijk van afgelopen week. Daarmee verdreef de ploeg van bondscoach Arjan Veurink Noord-Korea uit de top tien.
8 uur geledenBOEKAREST (ANP) - Gheorghe Hagi is de nieuwe bondscoach van de Roemeense voetballers. De 61-jarige oud-speler van onder meer Real Madrid en FC Barcelona is de opvolger van Mircea Lucescu, die twee weken geleden op 80-jarige leeftijd overleed. Onder leiding van Lucescu wist Roemenië zich niet voor het komende WK te kwalificeren.
1 dag geledenROTTERDAM (ANP) - Tjaronn Chery kon vlak na het laatste fluitsignaal van de bekerfinale nauwelijks geloven dat NEC met ruime cijfers van AZ had verloren (5-1). "Ik had gisteren maar ook vandaag het gevoel dat het bijna onmogelijk was dat we hier zouden verliezen", stamelde de aanvoerder van de club uit Nijmegen in de catacomben van De Kuip.
1 dag geledenROTTERDAM (ANP) - AZ heeft met een sterk optreden tegen NEC de KNVB-beker gewonnen. De club uit Alkmaar zegevierde met 5-1 in De Kuip en nam zo een beetje revanche voor de pijnlijke nederlaag na strafschoppen in de eindstrijd van vorig jaar tegen Go Ahead Eagles.
2 dagen geleden