Uitermark over vertrek drie NSC'ers: gaat signaal vanuit
DEN HAAG (ANP) - NSC-minister Judith Uitermark (Binnenlandse Zaken) vindt het "verdrietig" dat er "drie sterke vrouwen" van haar partij weg zijn uit Den Haag, zo zei ze vrijdag na afloop van de ministerraad. "Ik denk dat er een signaal van uitgaat als drie vrouwen de afweging maken dat dit niet meer de politiek is waar ze zinvol aan bij kunnen dragen."
Zowel staatssecretaris Nora Achahbar als de Tweede Kamerleden Rosanne Hertzberger en Femke Zeedijk van NSC zijn opgestapt. Uitermark denkt dat het voor de drie "een optelsom van dingen" was die heeft geleid tot hun vertrek. "Ze zijn geraakt door wat er gezegd is, door woorden."
Achahbar vertrok vanwege de harde omgangsvormen en polariserende uitingen van collega's over migratie. Hertzberger en Zeedijk waren al langer ontevreden over de gang van zaken binnen de coalitie. Het vertrek van Achahbar was voor hen de directe aanleiding om ook te stoppen.
Voor Uitermark zelf zijn de ontwikkelingen geen reden om te vertrekken. "De een verbindt daaraan de conclusie dat hij daar niet meer aan bij wil dragen. In mijn geval verbind ik daar niet die conclusie aan."
Meer uit Voetbal
WOLVERHAMPTON (ANP) - Wolverhampton Wanderers heeft coach Rob Edwards ontslagen. De club degradeerde afgelopen seizoen onder zijn leiding uit de Premier League.
37 minuten geledenDEVENTER (ANP) - Joseph Oosting is de nieuwe coach van Go Ahead Eagles. De 54-jarige trainer volgt Melvin Boel op, die na een seizoen moest vertrekken bij de club uit Deventer. Oosting tekent een contract voor twee seizoenen.
1 uur geledenBOGOTÁ (ANP/RTR) - Het voetbalelftal van Haïti heeft op het laatste moment het WK-tenue aangepast. Wereldvoetbalbond FIFA had aanpassingen geëist, omdat op het shirt een oorlogsscène uit de onafhankelijkheidsoorlog te zien was, zo meldde fabrikant Saeta.
2 uur geledenORLANDO (ANP) - Anthony Gordon heeft Engeland naar een ruime oefenzege geleid tegen Costa Rica, een dag voor de start van het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. In Orlando won het team van bondscoach Thomas Tuchel met 3-0.
4 uur geledenMEXICO-STAD (ANP) - Mexico is "zeer goed voorbereid" op het WK voetbal in eigen land. Dat zei bondscoach Javier Aguirre (67) van het Mexicaanse elftal een dag voor de openingsceremonie bij een persconferentie in het Mexico City Stadium.
14 uur geledenMEXICO-STAD (ANP) - Gianni Infantino (56) voorspelt "een spectaculair WK" waarvan de winnaar moeilijk te voorspellen is. De FIFA-voorzitter keek bij een persconferentie in Mexico-Stad vooruit naar het 23e WK. Op donderdag is in het Mexico City Stadium de openingsceremonie. Daarna wordt om 21.00 uur (Nederlandse tijd) de wedstrijd tussen Mexico en Zuid-Afrika gespeeld.
14 uur geledenMEXICO-STAD (ANP) - Gianni Infantino noemt het WK "het grootste evenement in de geschiedenis van de mensheid". Dat zei de FIFA-voorzitter een dag voor het openingsduel van het 23e WK op een persconferentie in de hoofdstad van Mexico. Op donderdag begint het eindtoernooi waaraan 48 landen deelnemen in Mexico-Stad.
15 uur geleden