Uitermark over vertrek drie NSC'ers: gaat signaal vanuit
DEN HAAG (ANP) - NSC-minister Judith Uitermark (Binnenlandse Zaken) vindt het "verdrietig" dat er "drie sterke vrouwen" van haar partij weg zijn uit Den Haag, zo zei ze vrijdag na afloop van de ministerraad. "Ik denk dat er een signaal van uitgaat als drie vrouwen de afweging maken dat dit niet meer de politiek is waar ze zinvol aan bij kunnen dragen."
Zowel staatssecretaris Nora Achahbar als de Tweede Kamerleden Rosanne Hertzberger en Femke Zeedijk van NSC zijn opgestapt. Uitermark denkt dat het voor de drie "een optelsom van dingen" was die heeft geleid tot hun vertrek. "Ze zijn geraakt door wat er gezegd is, door woorden."
Achahbar vertrok vanwege de harde omgangsvormen en polariserende uitingen van collega's over migratie. Hertzberger en Zeedijk waren al langer ontevreden over de gang van zaken binnen de coalitie. Het vertrek van Achahbar was voor hen de directe aanleiding om ook te stoppen.
Voor Uitermark zelf zijn de ontwikkelingen geen reden om te vertrekken. "De een verbindt daaraan de conclusie dat hij daar niet meer aan bij wil dragen. In mijn geval verbind ik daar niet die conclusie aan."
Meer uit Voetbal
NIJMEGEN (ANP) - Armando Obispo begint met PSV aan de uitwedstrijd tegen NEC in de halve finale van de KNVB-beker. De verdediger werd zaterdag ziek na het uitduel met Heracles Almelo, maar is op tijd hersteld.
2 uur geledenGDANSK (ANP) - Lize Kop is de keeper van het Nederlands elftal in het WK-kwalificatieduel in Gdansk met Polen. Bondscoach Arjan Veurink heeft Daphne van Domselaar naast zich op de bank gezet. Het is de eerste kwalificatiewedstrijd van Oranje in aanloop naar het WK voetbal van 2027 in Brazilië.
3 uur geledenMADRID (ANP) - De Braziliaanse aanvaller Rodrygo mist mogelijk het wereldkampioenschap voetbal van komende zomer vanwege een kruisbandblessure. In de thuiswedstrijd van zijn club Real Madrid tegen Getafe (0-1) raakte hij maandagavond na een invalbeurt geblesseerd. Real Madrid meldt dat hij de voorste kruisband in zijn rechterknie heeft gescheurd en een scheur heeft in zijn meniscus. Het herstel daarvan duurt doorgaans minstens negen maanden.
4 uur geledenALKMAAR (ANP) - Leeroy Echteld wil zich met de spelers van AZ revancheren voor de verloren bekerfinale van vorig seizoen. De Alkmaarse club speelt op woensdagavond de halve finale thuis tegen Telstar. Volgens de trainer zijn "focus, discipline en lef" van cruciaal belang.
7 uur geledenZEIST (ANP) - Het Nederlands elftal oefent vlak voor het WK tegen Algerije. Beide landen treffen elkaar op 3 juni voor de eerste keer in De Kuip, de thuishaven van Algerijns international Anis Hadj Moussa van Feyenoord.
23 uur geledenDUBAI (ANP) - Cristiano Ronaldo komt woensdag niet in actie met Al Nassr in de Aziatische Champions League. Het uitduel met Al Wasl in Dubai is afgelast. De Aziatische voetbalbond vindt de situatie onveilig door aanvallen van Iran op omringende landen met Amerikaanse legerbasissen.
1 dag geledenAMSTERDAM (ANP) - Oud-international Daryl Janmaat is na zijn voetballoopbaan verslaafd geraakt aan drugs. De 36-jarige voormalige rechtervleugelverdediger vertelt daarover in de documentaire 'Echte mannen huilen niet', die maandagmiddag in première ging in theater Tuschinski in Amsterdam.
1 dag geleden