Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Uitermark over vertrek drie NSC'ers: gaat signaal vanuit

Uitermark over vertrek drie NSC'ers: gaat signaal vanuit

DEN HAAG (ANP) - NSC-minister Judith Uitermark (Binnenlandse Zaken) vindt het "verdrietig" dat er "drie sterke vrouwen" van haar partij weg zijn uit Den Haag, zo zei ze vrijdag na afloop van de ministerraad. "Ik denk dat er een signaal van uitgaat als drie vrouwen de afweging maken dat dit niet meer de politiek is waar ze zinvol aan bij kunnen dragen."

Zowel staatssecretaris Nora Achahbar als de Tweede Kamerleden Rosanne Hertzberger en Femke Zeedijk van NSC zijn opgestapt. Uitermark denkt dat het voor de drie "een optelsom van dingen" was die heeft geleid tot hun vertrek. "Ze zijn geraakt door wat er gezegd is, door woorden."

Achahbar vertrok vanwege de harde omgangsvormen en polariserende uitingen van collega's over migratie. Hertzberger en Zeedijk waren al langer ontevreden over de gang van zaken binnen de coalitie. Het vertrek van Achahbar was voor hen de directe aanleiding om ook te stoppen.

Voor Uitermark zelf zijn de ontwikkelingen geen reden om te vertrekken. "De een verbindt daaraan de conclusie dat hij daar niet meer aan bij wil dragen. In mijn geval verbind ik daar niet die conclusie aan."

Meer uit Voetbal

Doelman Schoonderwaldt definitief van Sparta naar VVV-Venlo

ROTTERDAM (ANP) - Doelman Youri Schoonderwaldt gaat definitief van Sparta Rotterdam naar VVV-Venlo. De 26-jarige keeper speelde vorig seizoen al op huurbasis voor de club uit de Keuken Kampioen Divisie, waar hij eerste doelman was. Hij tekende voor twee seizoenen in Venlo.

2 uur geleden
Ajax ontbindt contract middenvelder Van den Boomen

AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft afscheid genomen van middenvelder Branco van den Boomen. De twee partijen bereikten overeenstemming over het beëindigen van zijn contract, dat nog liep tot de zomer van 2027.

3 uur geleden
Noor Haaland wil alle druk bij Engelsen leggen voor WK-duel

MIAMI (ANP/AFP) - De Noorse sterspeler Erling Haaland heeft de rol van underdog omarmd voor de wedstrijd in de kwartfinales van het WK voetbal tegen Engeland. "Ik denk dat er een paar duidelijke favorieten op het WK zijn en Engeland is er daar één van. Ik vind dat jullie elk greintje druk op de Engelse jongens moeten leggen", zei de spits van Manchester City met een knipoog tegen journalisten.

3 uur geleden
Van der Linden nieuwe algemeen directeur Vitesse

ARNHEM (ANP) - Willem van der Linden treedt per 17 augustus als algemeen directeur in dienst bij Vitesse. Dat maakte de club uit de Keuken Kampioen Divisie bekend op de eigen website. Van der Linden komt over van RKC Waalwijk, waar hij sinds medio 2024 dezelfde functie vervulde.

4 uur geleden
Bondscoach België niet bezig met fans voor WK-duel met Spanje

INGLEWOOD (ANP/DPA) - Bondscoach Rudi Garcia van België maakt zich geen zorgen over de eventuele vijandige sfeer in het Los Angeles Stadium bij de wedstrijd in de kwartfinales van het WK voetbal tegen Spanje. Amerikaanse fans zouden mogelijk op de hand van de tegenstander kunnen zijn, na de zege van België op de Verenigde Staten in de achtste finales. Een duel dat in het teken stond van de veelbesproken rode kaart van de Amerikaan Folarin Balogun.

4 uur geleden
Bondscoach Marokko realistisch na WK-nederlaag tegen Frankrijk

FOXBOROUGH (ANP/RTR) - Bondscoach Mohamed Ouahbi van Marokko was realistisch na de verloren kwartfinale op het WK voetbal tegen Frankrijk (0-2). "We moeten erkennen dat ze een geweldig team hebben", zei hij over tegenstander Frankrijk.

5 uur geleden
Mbappé stelt Fransen gerust na wissel tijdens WK-zege op Marokko

FOXBOROUGH (ANP/AFP) - Aanvoerder Kylian Mbappé heeft Frankrijk gerustgesteld na zijn wissel tijdens de gewonnen kwartfinale op het WK voetbal tegen Marokko (2-0). De 27-jarige sterspeler werd een kwartier voor tijd vervangen door Jean-Philippe Mateta. "Het gaat goed met me", zei hij na afloop van het duel in het Boston Stadium.

6 uur geleden