Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Uitermark (NSC) over crisiswet: natuurlijk weegt advies RvS zwaar

Uitermark (NSC) over crisiswet: natuurlijk weegt advies RvS zwaar

DEN HAAG (ANP) - Voor NSC-minister Judith Uitermark (Binnenlandse Zaken) is het advies van de Raad van State over de asielcrisiswet "natuurlijk" zwaarwegend. Dat zei ze dinsdag in Nieuwsuur. De kwestie ligt gevoelig, nadat interim-fractievoorzitter Nicolien van Vroonhoven van NSC had gezegd de crisiswet niet onvoorwaardelijk te zullen steunen.

Enkele dagen na haar aantreden als interim-fractievoorzitter, nadat Pieter Omtzigt zich voorlopig ziek had gemeld, kreeg Van Vroonhoven al ruzie met PVV-leider Geert Wilders en Dilan Yeşilgöz (VVD). De coalitie wil tijdelijk het parlement omzeilen en een asielcrisis uitroepen, waarna het verregaande maatregelen kan nemen. NSC wil die wet niet steunen als de Raad van State zich er negatief over uitlaat. Haar coalitiegenoten reageerden getergd op X.

Uitermark sluit zich deels aan bij Van Vroonhoven, zonder te herhalen dat zij de wet niet steunt zonder een positief advies van de raad. Uitermark benadrukt dat is afgesproken om "zo snel als mogelijk" migratie te beperken. "Maar daarvoor is wel een dragende motivering van het kabinet nodig." Daaraan wordt nog gewerkt, meldde premier Dick Schoof vorige week zelf al. Binnenkort zal asielminister Marjolein Faber daarmee naar de ministerraad gaan.

Minister David van Weel (Justitie), ook aanwezig bij Nieuwsuur, zegt er vertrouwen in te hebben dat de juiste motivatie voor de asielcrisiswet gevonden zal worden. Hij wil nog niet vooruitlopen op een advies van de Raad van State.

Meer uit Politiek

Van den Brink ziet nog geen probleem na winst partijen tegen azc

DEN HAAG (ANP) - Minister van Asiel en Migratie Bart van den Brink voorziet nog geen problemen door de winst van partijen tegen asielzoekerscentra bij de gemeenteraadsverkiezingen. "Ik ga met colleges in gesprek, niet met alle losse partijen."

31 minuten geleden
Bijna alle partijen claimen winst na gemeenteraadsverkiezingen

DEN HAAG (ANP) - Bijna alle partijen claimen een vorm van winst na de gemeenteraadsverkiezingen. Zetelwinst in individuele gemeenten, meer stemmen in totaal of de grootste worden in een bepaalde gemeente is voor partijen reden om donderdag feest te vieren.

2 uur geleden
Partijen moeten campagneborden binnen een week weghalen

DEN HAAG (ANP) - Partijen moeten hun campagneborden zelf weghalen. Dat blijkt uit een rondgang langs Rotterdam, Tilburg en Utrecht.

3 uur geleden
Ouwehand: niet stil zijn over oprukkende extreemrechtse partijen

DEN HAAG (ANP) - Het is nu niet de tijd om stil te zijn over oprukkende extreemrechtse partijen, vindt Esther Ouwehand. "En de Partij voor de Dieren is dat ook niet van plan", zegt de partijleider een dag na de gemeenteraadsverkiezingen. Ze doelt onder meer op de groei van Forum voor Democratie en lokale radicaalrechtse partijen in de gemeenteraden.

3 uur geleden
XR wil blijven demonstreren ondanks 'dreigementen' De Mos

DEN HAAG (ANP) - Ook als Richard de Mos in het hart van het stadsbestuur van Den Haag komt, wil Extinction Rebellion blijven demonstreren in de stad. "Dreigementen van lokale partijen weerhouden ons niet om de vernietigende klimaatcrisis onder de aandacht te blijven brengen", laat de actiegroep weten.

4 uur geleden
Lokale partijen groeien, verlies voor GroenLinks-PvdA, SP en CU

DEN HAAG (ANP) - Lokale partijen hebben hun opmars doorgezet bij de gemeenteraadsverkiezingen. Ze behaalden samen 3391 zetels, het hoogste aantal ooit. Ruim een op de drie kiezers (34 procent) koos voor een lokale partij, blijkt uit alle voorlopige uitslagen die de ANP Verkiezingsdienst heeft verzameld. Van de landelijke partijen heeft GroenLinks-PvdA het grootste absolute zetelverlies geleden.

4 uur geleden
Paternotte ziet uitslag verkiezingen als 'steun in rug coalitie'

DEN HAAG (ANP) - D66-fractievoorzitter Jan Paternotte noemt de uitslagen van de gemeenteraadsverkiezingen een "steun in de rug voor de coalitie". D66 won in totaal 57 zetels, VVD kreeg er 66 zetels bij. CDA verloor 19, maar kreeg wel meer stemmen dan in 2022.

4 uur geleden