Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Uitermark (BZK): ga kabinetsleden aan basislijn rechtsstaat houden

Uitermark (BZK): ga kabinetsleden aan basislijn rechtsstaat houden

DEN HAAG (ANP) - Beoogd minister van Binnenlandse Zaken Judith Uitermark (NSC) is blij dat zij juist op het departement terechtkomt waar "goed bestuur het meeste vorm krijgt". Als bewindspersoon die ook over de democratische rechtsstaat gaat, noemt ze het belangrijk dat de kabinetsleden zich houden aan het coalitieakkoord, "maar ook aan de afspraken die gemaakt zijn over de rechtsstaat". De vier coalitiepartijen hebben hierover een basislijn vastgelegd.

"Bewindslieden hebben een voorbeeldfunctie", zegt Uitermark na een gesprek met formateur Richard van Zwol en beoogd premier Dick Schoof. "En wij moeten ons allemaal verantwoordelijk gedragen". Uitermark kwam pas laat naar buiten, vooral omdat ze na het gesprek nog procedurele zaken moest regelen.

Specifiek over uitspraken uit het verleden van beoogde bewindspersonen namens de PVV wilde Uitermark niets zeggen. Aanstaand minister van Asiel en Migratie Marjolein Faber heeft parlementariërs bijvoorbeeld "nepvolksvertegenwoordigers" genoemd. "Daar ga ik nu verder niet op in", aldus Uitermark. Zij hoopt met haar mede-kabinetsleden "bij te dragen aan een positieve bestuurscultuur".

Meer uit Binnenland

Groene Hart met 'hakken in zand' tegen windmolens verkiezingen in

ROELOFARENDSVEEN (ANP) - Gemeenten in het Groene Hart hebben in de aanloop naar de raadsverkiezingen van 18 maart hun "hakken in het zand" gezet. Wat de uitslag van de verkiezingen ook wordt: de meeste politieke partijen willen niet meewerken aan de plannen van de provincie Zuid-Holland om in het open landschap ruimte te maken voor tientallen hoge windturbines. "Die plannen moeten van tafel, alle partijen in de raad zijn daarin eensgezind", zegt wethouder Dolf Kistemaker van Kaag en Braassem.

28 minuten geleden
Vijf mensen naar ziekenhuis door woningbrand in Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - Een woning in de Amsterdamse Herculesstraat is in de nacht van donderdag op vrijdag volledig uitgebrand. Vijf personen ademden rook in en zijn naar het ziekenhuis gebracht.

32 minuten geleden
Pride en woonwagencultuur in voorselectie UNESCO-erfgoedlijst

DEN HAAG (ANP) - De Raad voor Cultuur heeft vijf Nederlandse 'erfgoedelementen' uitgekozen als voorselectie voor de nominatie voor UNESCO's internationale lijst van immaterieel erfgoed. De raad legt het lijstje voor aan minister van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap Rianne Letschert, die het besluit neemt over een nominatie bij UNESCO in 2027.

4 uur geleden
Politie schiet persoon neer in Capelle aan den IJssel

CAPELLE AAN DEN IJSSEL (ANP) - In Capelle aan den IJssel (Zuid-Holland) is donderdagavond rond 22.25 uur een persoon neergeschoten door de politie. Dat gebeurde op het Reviusrondeel. Het slachtoffer is met spoed naar het ziekenhuis gebracht.

6 uur geleden
Prijsvrij en D-Reizen: aanzienlijk deel gestrande reizigers terug

DEN BOSCH (ANP) - Prijsvrij Vakanties en D-Reizen hebben inmiddels "mondjesmaat" gestrande vakantiegangers in het Midden-Oosten kunnen repatriëren op reguliere lijnvluchten. "We hebben nu reeds een aanzienlijk deel terug in Nederland kunnen krijgen. Desalniettemin hebben we nog honderden reizigers in de Golfregio", laat een woordvoerder donderdagavond weten.

8 uur geleden
Formulier gestrande Nederlanders tot nu toe 9000 keer ingevuld

DEN HAAG (ANP) - Het contactformulier van de overheid voor Nederlanders die in het Midden-Oosten zijn gestrand, is tot nu toe zeker 9000 keer ingevuld. Dat bevestigt een woordvoerder van het ministerie van Buitenlandse Zaken na berichtgeving door RTL Nieuws. De vragenlijst sluit vrijdagmiddag.

11 uur geleden
Ontnemingszaak Klaas Otto uitgesteld

BREDA (ANP) - De ontnemingszaak tegen Klaas Otto (58) is uitgesteld. De rechtbank concludeerde donderdagmiddag dat er te weinig tijd was om de zaak nog inhoudelijk te behandelen. Nu moet dat gebeuren op 31 maart. Het Openbaar Ministerie wil bijna 1,9 miljoen euro afnemen van de oprichter van motorclub No Surrender. Volgens justitie is dat geld niet op legale wijze verdiend.

14 uur geleden