
Uitdager Biden roept op tot eenheid
WILMINGTON (ANP) - De Democraat Joe Biden is ervan overtuigd dat hij de Amerikaanse presidentsverkiezingen gaat winnen. Volgens hem gaat hij de benodigde 270 kiesmannen halen. In een korte toespraak tot de natie, een dag na de verkiezingen, riep hij op tot eenheid in het land, zodat het waarlijk de Verenigde Staten zijn.
De uitdager van president Trump zei nog niet zijn overwinning uit te roepen, omdat nog niet alle stemmen zijn geteld. Biden werd eerder op de avond uitgeroepen tot winnaar in de staten Wisconsin en Michigan, maar hij heeft nog niet de benodigde 270 kiesmannen achter zich. In enkele staten worden nog geteld. Biden staat volgens Amerikaanse media nu op 264 kiesmannen en Trump op 214.
Het is duidelijk dat we genoeg staten winnen om de 270 stemmen te halen, aldus Biden. Hij benadrukte dat "elke stem moet worden geteld" en dat winst niet kan worden binnengehaald met verklaringen en naar de rechter stappen om het stemmentellen te stoppen, zoals Trump heeft gedaan.
Meer uit Buitenland
GENÈVE (ANP) - De speciale rapporteur voor marteling van de Verenigde Naties maakt zich grote zorgen over de honger in Gaza. Er moet zo snel mogelijk hulp worden toegelaten tot het gebied, want de huidige situatie is onnodig en onmenselijk, zegt Alice Jill Edwards in een verklaring.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De speciale Amerikaanse gezant Steve Witkoff reist af naar Israël, melden Amerikaanse en Israëlische functionarissen aan nieuwssite Axios en persbureau AFP. Hij gaat daar volgens de bronnen in gesprek over de nijpende toestand in de Gazastrook.
8 uur geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - België gaat een luchtdropping met hulpgoederen uitvoeren boven Gaza, hebben de minister van Buitenlandse Zaken Maxime Prévot en minister van Defensie Theo Francken woensdag aangekondigd. Het gaat om een defensievliegtuig met voor 600.000 euro aan voedsel en medisch materiaal.
10 uur geledenBIRMINGHAM (ANP) - Tienduizenden fans hebben woensdag in Birmingham afscheid genomen van Ozzy Osbourne. De rouwstoet die door het centrum van de stad reed werd begroet met luid gejuich van de aanwezige menigte. Ook gooiden fans bloemen naar de auto's in de rouwstoet.
10 uur geledenBEIJING (ANP/AFP) - China en Rusland gaan in augustus weer samen militaire oefeningen houden, in onder meer de buurt van Vladivostok dat aan de Japanse Zee ligt. Er wordt daarna ook samen gepatrouilleerd op de Stille Oceaan. Een woordvoerder van het Chinese ministerie van Defensie zei dat de oefeningen en marinepatrouilles tegen niemand zijn gericht.
13 uur geledenNEW YORK (ANP/AFP) - Vijftien westerse landen hebben opgeroepen Palestina als staat te erkennen. Dit zei de Franse minister van Buitenlandse Zaken Jean-Noël Barrot vlak na een internationale conferentie in New York over de tweestatenoplossing voor het conflict tussen Israëli's en Palestijnen.
15 uur geledenTOKIO (ANP/BELGA/AFP) - Japan heeft evacuatiebevelen uitgevaardigd voor meer dan 1,9 miljoen mensen na een zware aardbeving voor het Russische schiereiland Kamtsjatka, die tot een tsunamiwaarschuwing leidde. Er is een tsunami van 1,3 meter waargenomen bij een haven aan de noordoostkust, meldt televisiezender NHK.
16 uur geleden