Uitbreidingsplannen Suezkanaal in zomer 2023 klaar
CAÏRO (ANP/RTR) - Plannen om het Suezkanaal uit te breiden zullen naar verwachting in de zomer van 2023 zijn afgerond. Dat zei de voorzitter van de Suez Canal Authority (SCA).
De SCA kondigde versnelde plannen aan om een tweede vaarweg van het kanaal uit te breiden en een bestaande vaarweg te vergroten, nadat het containerschip Ever Given vorig jaar aan de grond liep. Daardoor was de waterweg gedurende zes dagen geblokkeerd.
De werkzaamheden aan het kanaal begonnen in juli vorig jaar. De zuidelijkste 30 kilometer van het kanaal, waar de Ever Given aan de grond liep, zal volgens eerder aangekondigde plannen 40 meter in oostelijke richting worden verbreed. Ook wordt het kanaal dieper gemaakt.
Tweede rijstrook
Als de werkzaamheden klaar zijn zouden grotere konvooien per keer het kanaal kunnen passeren. Schepen passeren het kanaal in colonne, en de uitbreiding van de 'tweede rijstrook' zou de capaciteit met zes schepen verhogen, zei de SCA, zonder verdere details te geven.
Door het vastlopen van de Ever Given vorig jaar ontstonden er aan weerszijden lange files van schepen die niet door de 193 kilometer lange waterweg tussen de Rode Zee en de Middellandse Zee konden. Meer dan 350 schepen moesten wachten, een deel besloot om Afrika heen te varen.
Meer uit Financieel
ROME (ANP/BLOOMBERG/AFP) - De oorlog in het Midden-Oosten stuwt ook de wereldwijde voedselprijzen. Volgens de Voedsel- en Landbouworganisatie van de Verenigde Naties (FAO) stegen deze in maart voor de tweede maand op rij, gedreven door met name hogere energieprijzen.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - Een containerschip van een Franse eigenaar is door de Straat van Hormuz gevaren, meldt persbureau Bloomberg. Daarmee lijkt de eerste doorvaart van een West-Europees schip sinds de start van de Iranoorlog volgens het persbureau een feit.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Investeerders van Vesteda hebben het bedrijf weer wat financiële lucht gegeven, nadat ze hebben ingestemd met een pakket maatregelen. Donderdag leek de grootste commerciële woningbelegger van Nederland nog verder onder financiële druk te komen, waardoor mogelijk veel woningen zouden moeten worden verkocht.
2 uur geledenGRONINGEN (ANP) - De Nederlandse gasvoorraden worden "voorzichtig" weer aangevuld. Dat laat Gasunie vrijdagochtend weten. Donderdag vond de eerste vulling plaats. Door een koude winter was de gasvoorraad tot het laagste niveau in zeker tien jaar gezakt. Vanaf april mogen energiebedrijven de gasopslagen weer vullen voor de komende winter. De vraag was of dat ging gebeuren vanwege de hoge gasprijs als gevolg van de oorlog in het Midden-Oosten.
3 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Diesel is vrijdag fors in prijs gestegen aan de Nederlandse pomp door de aanhoudende Iranoorlog. Volgens consumentencollectief UnitedConsumers is de adviesprijs voor een liter diesel bij de grote oliemaatschappijen met meer dan 10 eurocent omhooggegaan.
4 uur geledenTOKIO (ANP/BLOOMBERG) - De aandelenbeurzen in Azië lieten vrijdag herstel zien na verliezen van een dag eerder. Beleggers trokken zich op aan een bericht dat Iran samen met Oman aan een protocol werkt rondom de Straat van Hormuz. Japan en Zuid-Korea zijn voor olie erg afhankelijk van import uit het Midden-Oosten.
5 uur geledenNEW YORK (ANP) - Ruimtevaartbedrijf SpaceX mikt op een veel hogere waardering bij zijn beursgang dan eerder gemeld. De onderneming van multimiljardair Elon Musk hoopt dat de waarde bij de beursnotering uitkomt op meer dan 2 biljoen dollar, omgerekend 1,73 biljoen of 1730 miljard euro. Dat melden bronnen aan persbureau Bloomberg. Na de overname van Musks AI-bedrijf xAI in februari werd de waarde nog geschat op 1,25 biljoen dollar.
5 uur geleden