Uitbreiding van beloftencompetitie voetbalsters
ZEIST (ANP) - De beloftencompetitie voor voetbalsters krijgt uitbreiding. Excelsior en Telstar gaan met een team meedoen aan de competitie, die als opstapje richting de eredivisie voor vrouwen geldt. Vanaf komend seizoen bestaat de beloftencompetitie uit tien ploegen.
Twee jaar geleden werd de competitie voor talentvolle voetbalsters opgestart met zeven teams. Feyenoord stapte vorig jaar in met een beloftenteam. De Rotterdamse club heeft nog geen vrouwenploeg in de eredivisie, maar onder leiding van oud-international Manon Melis werkt Feyenoord daar wel naartoe.
"Voor het huidige vrouwenvoetballandschap zijn de acht teams in de Eredivisie Vrouwen en de tien teams in de beloftencompetitie een passend aantal", zegt Kirsten van de Ven, manager vrouwenvoetbal bij de KNVB. "Om tot een sterkere Eredivisie Vrouwen te komen, is één van de eisen dat alle clubs een beloftenteam moeten hebben. De clubs die dat nog niet hadden, zijn daarmee aan de slag gegaan, zoals Excelsior."
Voor de beloftencompetitie geldt een aantal specifieke regels. Zo mag in een wedstrijd doorlopend gewisseld worden en mogen er, buiten de keepster, slechts drie voetbalsters ouder dan 19 jaar op het wedstrijdformulier staan.
Meer uit Voetbal
WILLEMSTAD (ANP) - Dick Advocaat is per direct gestopt als bondscoach van Curaçao. Dat maakte de voetbalbond van de WK-deelnemer bekend in een persbericht. Fred Rutten is aangesteld als opvolger.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Sjaak Troost vertrekt na zeven jaar uit de raad van commissarissen van Feyenoord. Hij stelt zijn functie per direct ter beschikking, zo laat de club uit Rotterdam weten.
13 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Trainer Robin van Persie was vooral tevreden over de eerste helft van Feyenoord tegen Telstar (2-1). "We kwamen terug van een achterstand en maken twee goede goals", zei hij. "We creëerden ook veel kansen. Dat deden we goed."
15 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft de thuiswedstrijd tegen Telstar met 2-1 gewonnen. Anis Hadj Moussa maakte beide doelpunten voor de thuisploeg. Jochem Ritmeester van de Kamp maakte de openingstreffer voor de bezoekers.
16 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft de tweede plaats van de Eredivisie steviger in handen gekregen. De ploeg van trainer Robin van Persie won de thuiswedstrijd tegen Telstar (2-1) en heeft nu 5 punten meer dan NEC en Ajax, de nummers 3 en 4 van de competitie. Anis Hadj Moussa scoorde tweemaal voor de thuisploeg, waarvoor Raheem Sterling na ruim een uur onder luid applaus als invaller debuteerde.
16 uur geledenMILAAN (ANP) - AC Milan is nog verder achteropgeraakt op koploper Internazionale. De nummer 2 van de Serie A verloor voor eigen publiek van Parma (0-1). Mariano Troilo maakte in de slotfase het enige doelpunt van de wedstrijd.
18 uur geledenLONDEN (ANP) - Arsenal heeft de derby van Noord-Londen met 4-1 gewonnen bij Tottenham Hotspur. Door de overwinning is de voorsprong van koploper Arsenal weer 5 punten op nummer 2 Manchester City, dat een wedstrijd minder heeft gespeeld. Tottenham blijft 16e.
18 uur geleden