Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Uitbreiding passagiersterminal Eindhoven Airport begint eind 2024

Uitbreiding passagiersterminal Eindhoven Airport begint eind 2024

EINDHOVEN (ANP) - Eindhoven Airport begint aan het eind van dit jaar met uitbreiding van de passagiersterminal, inclusief een bagagekelder. De bouw moet zo min mogelijk hinder opleveren voor passagiers, bezoekers en medewerkers, aldus de luchthaven.

Eindhoven Airport, de tweede luchthaven van Nederland, rekent erop dat de uitbreiding in 2027 helemaal klaar is. De terminal wordt uitgebreid, omdat de huidige terminal te klein is geworden voor de hoeveelheid reizigers die elke dag gebruikmaakt van de luchthaven. "De huidige terminal is gebouwd voor zo'n 5 miljoen passagiers. In 2023 maakten zo'n 6,8 miljoen passagiers gebruik van de luchthaven", volgens een toelichting op de website. De luchthaven verwacht dit jaar weer zoveel reizigers te verwerken.

Er komt meer ruimte voor gates, horeca en het gebied op de luchthaven voor mensen die buiten de Schengenlanden reizen. Met de komst van een bagagekelder kan aankomende bagage sneller en efficiënter afgehandeld worden, denkt de luchthaven.

De uitbreiding begint en eindigt later dan eerst gepland stond. In 2022 was het plan nog dat de bouw eind 2023 zou starten en in de tweede helft van 2025 gereed zou zijn. Ook is meer tijd nodig voor de uitbreiding: de bouw duurt naar verwachting ongeveer 2,5 jaar. "Als gevolg van het toevoegen van de kelder en de fasering van de bouw (de luchthaven blijft operationeel) is meer tijd benodigd dan eerder ingeschat", meldt het vliegveld.

Meer uit Financieel

Adyen behoort tot grootste verliezers in lagere AEX

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index in Amsterdam is woensdag met verlies de handelsdag uitgegaan. Beleggers hadden onder meer aandacht voor de stijgende olieprijzen. Bij de hoofdfondsen stond betaalbedrijf Adyen bij de grootste dalers, na een stevige koerswinst van een dag eerder. Het aandeel zakte 4,7 procent.

1 uur geleden
Beleggers houden zich koest bij opening Wall Street

NEW YORK (ANP) - De belangrijkste beursgraadmeters op Wall Street lieten woensdag bij de opening geen grote uitslagen zien. Beleggers deden het voorzichtig aan in afwachting van nieuwe ontwikkelingen in de onderhandelingen over het beëindigen van het conflict in het Midden-Oosten. Ook kijken zij vooruit naar de belangrijke top tussen de VS en China, die donderdag plaatsvindt.

3 uur geleden
Staat koopt aandelen kerncentrale Borssele van Zeeuwse overheden

DEN HAAG (ANP) - De Nederlandse staat koopt 70 procent van de aandelen van EPZ, de exploitant van de kerncentrale in het Zeeuwse dorp Borssele. Het doel van de overname is het langer openhouden van de kerncentrale.

4 uur geleden
Rechter wijst verzet afhandelaren tegen aanbesteding Schiphol af

DEN HAAG (ANP) - De aanbesteding waarbij drie in plaats van zes afhandelaren actief zijn op Schiphol mag doorgaan. Dat heeft de rechtbank in Den Haag bepaald, nadat drie verliezende partijen een kort geding hadden aangespannen. Swissport, Aviapartner en Menzies voerden bezwaren aan waarom hun concurrenten de opdracht niet zouden moeten krijgen, maar de rechter wees die af.

4 uur geleden
IKEA opent volgend jaar 'supermarktformaat' winkels in Nederland

HAARLEM (ANP) - IKEA wil volgend jaar een aantal kleinere winkels in Nederland openen. Dat bevestigt een woordvoerder van de meubelketen na berichtgeving van het AD. In de nieuwe winkels, met het formaat van een supermarkt, zal onder meer servies en verlichting te koop zijn.

5 uur geleden
Rechter wijst verzet afhandelaren tegen aanbesteding Schiphol af

DEN HAAG (ANP) - De aanbesteding waarbij drie in plaats van zes afhandelaren actief zijn op Schiphol mag doorgaan. Dat heeft de rechtbank in Den Haag bepaald, nadat drie verliezende partijen een kort geding hadden aangespannen. Swissport, Aviapartner en Menzies voerden bezwaren aan waarom hun concurrenten de opdracht niet zouden moeten krijgen, maar de rechter wees die af.

5 uur geleden
Waterpeil belangrijk knelpunt Rijn richting nieuw dieptepunt

KAUB (ANP) - Het waterpeil bij het Duitse Kaub, een belangrijk knelpunt in de Rijn, zakt deze week tot een zeer laag niveau. De waterstanden in de Rijn in Duitsland zijn weer gezakt door de aanhoudende droogte.

7 uur geleden