Uitbraak norovirus in Flevoziekenhuis in Almere
ALMERE (ANP) - In het Flevoziekenhuis in Almere is het norovirus uitgebroken op de afdeling cardiologie. Hierdoor worden er geen nieuwe patiënten op de verpleegafdeling van deze afdeling opgenomen, heeft het ziekenhuis zaterdag bekendgemaakt. Ze worden tijdelijk op andere afdelingen ondergebracht.
Patiënten met norovirusklachten worden in aparte kamers verpleegd. Het ziekenhuis heeft extra schoonmaakrondes ingesteld en geeft meer aandacht aan handen wassen. Bezoekers van opgenomen mensen wordt verzocht na het bezoek de handen te wassen en het ziekenhuis direct te verlaten. Personeelsleden met klachten moeten thuisblijven totdat ze 24 uur klachtenvrij zijn.
Het norovirus geeft een ontsteking van de darmen en is erg besmettelijk. Het wordt ook wel buikgriep genoemd. Het virus zit in ontlasting en braaksel van iemand die het virus bij zich heeft. In de meeste gevallen verdwijnen de klachten na 1 tot 4 dagen. Klachten zijn misselijkheid, braken, diarree en buikkrampen.
Meer uit Binnenland
NIJMEGEN (ANP) - De twaalf medewerkers van het Radboudumc die uit voorzorg in quarantaine zitten omdat ze mogelijk zijn blootgesteld aan het hantavirus, zijn niet besmettelijk geweest voor anderen. "Bloedonderzoek heeft dit bevestigd", meldt het Nijmeegse ziekenhuis op een pagina met veelgestelde vragen over de situatie.
55 minuten geledenLOOSDRECHT (ANP) - De politie heeft het azc-protest in Loosdrecht woensdagavond beëindigd en daarbij is tegen enkele demonstranten het waterkanon gebruikt. Dat was rond 22.00 uur.
1 uur geledenORANJESTAD (ANP) - De zes Caribische eilanden binnen het koninkrijk Nederland kunnen volgens premier Rob Jetten een goed voorbeeld zijn voor hoe de energietransitie goed kan werken. Dat Aruba momenteel juist inzet op gas hoeft volgens de minister-president geen probleem te zijn.
1 uur geledenANTALYA (ANP) - Zangeres Karsu heeft woensdag in de Turkse stad Antalya een koninklijke onderscheiding gekregen. Ze is benoemd tot Ridder in de Orde van Oranje-Nassau. De Nederlandse ambassadeur in Turkije, Joep Wijnands, heeft namens de koning de onderscheiding uitgereikt.
1 uur geledenLOOSDRECHT (ANP) - De politie heeft de demonstranten in Loosdrecht woensdagavond opgedragen weg te gaan. De situatie rond het protest begon in de loop van de avond grimmig te worden en er werd ook vuurwerk afgestoken. De mobiele eenheid is ter plaatse met onder meer een waterkanon.
2 uur geledenLOOSDRECHT (ANP) - In Loosdrecht wordt woensdagavond opnieuw gedemonstreerd tegen de noodopvang van asielzoekers in het gemeentehuis. De ruim 150 demonstranten staan vanwege een noodverordening en een veiligheidsrisicogebied die door de gemeente zijn ingesteld iets verderop.
3 uur geledenUTRECHT (ANP) - Bijna een derde van de 430 klachten die het Landelijk Aktie Komitee Scholieren (LAKS) tot nu toe heeft binnengekregen over geluidsoverlast gaat over fatbikes. Dat zegt bestuurslid en woordvoerder Inass Jagour. Het gaat bijvoorbeeld om alarmen van fatbikes op het schoolplein.
4 uur geleden