Uitbraak norovirus in Flevoziekenhuis in Almere
ALMERE (ANP) - In het Flevoziekenhuis in Almere is het norovirus uitgebroken op de afdeling cardiologie. Hierdoor worden er geen nieuwe patiënten op de verpleegafdeling van deze afdeling opgenomen, heeft het ziekenhuis zaterdag bekendgemaakt. Ze worden tijdelijk op andere afdelingen ondergebracht.
Patiënten met norovirusklachten worden in aparte kamers verpleegd. Het ziekenhuis heeft extra schoonmaakrondes ingesteld en geeft meer aandacht aan handen wassen. Bezoekers van opgenomen mensen wordt verzocht na het bezoek de handen te wassen en het ziekenhuis direct te verlaten. Personeelsleden met klachten moeten thuisblijven totdat ze 24 uur klachtenvrij zijn.
Het norovirus geeft een ontsteking van de darmen en is erg besmettelijk. Het wordt ook wel buikgriep genoemd. Het virus zit in ontlasting en braaksel van iemand die het virus bij zich heeft. In de meeste gevallen verdwijnen de klachten na 1 tot 4 dagen. Klachten zijn misselijkheid, braken, diarree en buikkrampen.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - De afgelopen twee nachten hebben enkele honderden dak- en thuislozen gebruikgemaakt van de winterkoudeopvang in Amsterdam, Den Haag, Rotterdam en Utrecht. De extra opvang ging maandagavond open omdat de temperatuur toen tot rond het vriespunt daalde. Ook de komende nachten vriest het flink. Tot wanneer de winterkoudeopvang openblijft, is nog niet duidelijk.
12 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Pathé experimenteert sinds deze maand met het inlassen van pauzes bij lange films. Een woordvoerder van de bioscoopketen laat naar aanleiding van berichtgeving van De Telegraaf aan het ANP weten dat bezoekers positief reageren op de onderbreking van 15 minuten.
28 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De Inspectie Leefomgeving en Transport (ILT) heeft dit jaar 25,8 procent van het geteste F2-consumentenvuurwerk afgekeurd. Dat is een stuk minder dan vorig jaar, toen 40,9 procent van het geteste vuurwerk niet door de keuring kwam. Onder F2-vuurwerk vallen dingen als grondbloemen en fonteinen.
4 uur geledenHOUTEN (ANP) - De kerstdagen verlopen dit jaar zonnig, maar zijn wel erg koud, meldt Weeronline. De gevoelstemperatuur ligt beide dagen dankzij een stevige wind ruim onder nul, aldus het weerbureau.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Vincent Karremans wil in het volgende kabinet graag door als minister van Economische Zaken. Dat zegt de VVD-politicus in een interview met De Telegraaf. "Als je aan een ondernemer zoals ik vraagt om opnieuw minister van Economische Zaken te worden, dan is dat natuurlijk vragen naar de bekende weg: dat zou ik heel leuk vinden, maar ik moet net als iedereen afwachten."
10 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - De opbrengst van 3FM Serious Request is met nog een dag te gaan al bijna recordhoog. Na vijf dagen hebben dj's Barend van Deelen, Sophie Hijlkema en Mart Meijer in het Glazen Huis in Den Bosch 12.288.653 euro voor Spieren voor Spieren opgehaald, is dinsdag op NPO 3FM bekendgemaakt.
18 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Explosieven Opruimingsdienst Defensie (EOD) heeft dit jaar 3438 explosieven onschadelijk gemaakt, veel meer dan de 2455 van het jaar ervoor. In de meeste gevallen ging het om bommen en granaten uit de Tweede Wereldoorlog die niet ontploft waren.
21 uur geleden