Uitbraak corona onder studenten Maastricht na introductieweek
MAASTRICHT (ANP) - Bij zeker elf studenten in Maastricht is het coronavirus vastgesteld. Volgens de GGD Zuid-Limburg zijn de studenten besmet geraakt tijdens privéfeestjes rond de introductieweek. De gezondheidsdienst gaat ervan uit dat het aantal besmettingen nog verder oploopt.
De GGD doet bron- en contactonderzoek om te achterhalen hoe het virus zich precies heeft verspreid. "Op dit moment zijn niet alle gevallen aan elkaar te linken, maar we zijn nog bezig het plaatje helder te krijgen. Het is niet in één huis, één feest, één plek of één vereniging geweest, er waren veel introductiefeesten. Studenten hebben zich daar niet altijd aan 1,5 meter afstand gehouden, en daar zijn enkele besmettingen uitgekomen", aldus de gezondheidsdienst.
In de afgelopen dagen hebben ongeveer vijfhonderd studenten zich laten testen bij een testlocatie in Maastricht. De GGD hoopt dat de besmettingen "een wake-upcall" zijn voor studenten.
Volgens de Universiteit Maastricht hebben de coronagevallen geen gevolgen voor de start van het nieuwe collegejaar.
Meer uit Binnenland
SCHOONHOVEN (ANP) - Minister van Justitie en Veiligheid David van Weel zegt op X geïnformeerd te zijn door de politie over het neerschieten van een 36-jarige Iraniër in Schoonhoven donderdag. Volgens hem zijn verschillende autoriteiten alert en nemen die maatregelen.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De politie heeft een vijfde verdachte aangehouden voor de explosie vorige week bij de synagoge aan het A.B.N. Davidsplein in Rotterdam. Het gaat om een 19-jarige man uit Tilburg, die donderdag in zijn woonplaats is gearresteerd. Zijn rol wordt onderzocht, meldt de politie.
1 uur geledenDOESBURG (ANP) - In de Gelderse gemeente Doesburg is de uitslag van de gemeenteraadsverkiezingen donderdag toch nog iets veranderd. De SP krijgt er een tweede zetel. Dat gaat ten koste van GroenLinks-PvdA. Die partij komt niet met drie mensen in de raad, maar met twee.
2 uur geledenSTRAATSBURG (ANP) - Lokale partijen zouden ook geld moeten krijgen voor hun werk, net als de plaatselijke afdelingen van landelijke partijen. Daarvoor pleit de Raad van Europa. Een betere vergoeding "zorgt voor een gelijker speelveld tussen partijen", stelt de organisatie daags na de gemeenteraadsverkiezingen in Nederland.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Voormalig NRC-hoofdredacteur Peter Vandermeersch is door uitgever Mediahuis tijdelijk geschorst omdat hij kunstmatige intelligentie gebruikte voor het schrijven van nieuwsbrieven. Daarin stonden citaten die door AI waren verzonnen, bevestigt de journalist in een blog na berichtgeving hierover van NRC.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Joodse basisscholen en middelbare scholen in Amsterdam worden sinds enkele dagen extra beveiligd voordat ze opengaan, als ze open zijn en bij het uitgaan van de school. De gemeente laat dit donderdag weten. Aanleiding is de aanslag bij een joodse school in de hoofdstad vorige week.
3 uur geledenEPE (ANP) - De gemeente Epe wil dat een opvang voor asielzoekers wordt gesloten. Als de asielzoekers komende zaterdag nog in het Fletcher Hotel zitten, begint de Gelderse gemeente met de procedure om een dwangsom op te leggen. Over de hoogte van het bedrag meldt Epe nog niets.
3 uur geleden