Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Uitbraak Afrikaanse varkenspest in Duitse deelstaat Nedersaksen

Uitbraak Afrikaanse varkenspest in Duitse deelstaat Nedersaksen

BERLIJN (ANP/DPA) - Op een varkensboerderij in de Duitse deelstaat Nedersaksen is een uitbraak van de Afrikaanse varkenspest bevestigd. Het gaat om een boerderij in het district Emsland, bij de grens met Nederland.

Volgens het regionale ministerie voor Landbouw is het voor het eerst dat de varkenspest in Nedersaksen is vastgesteld. "Helaas was het een kwestie van tijd voordat de varkenspest ook Nedersaksen zou bereiken. Dit is een harde, emotionele klap voor varkensboeren in onze deelstaat", zei minister Barbara Otte-Kinast.

Op de getroffen boerderij worden 280 volwassen varkens en 1500 biggen gehouden. De autoriteiten laten zondag alle dieren afmaken.

Infectie

De Afrikaanse varkenspest werd op 10 september 2020 voor het eerst vastgesteld in Duitsland, bij een wild zwijn in Brandenburg. Sindsdien zijn uitbraken bevestigd in de deelstaten Brandenburg, Mecklenburg-Voor-Pommeren en Saksen.

Het gaat om een virale infectie bij varkens die bijna altijd dodelijk en ongeneeslijk is. Er bestaat geen vaccin dat de dieren preventief kan beschermen. De ziekte kan worden overgedragen van dier op dier of via besmette oppervlakten. De Afrikaanse varkenspest is niet besmettelijk of gevaarlijk voor mensen.

Meer uit Buitenland

Officiële onderhandelingen EU-toetreding Oekraïne kunnen verder

NICOSIA (ANP) - De officiële onderhandelingen voor Oekraïense toetreding tot de EU kunnen verder, meldt EU-voorzitter Cyprus op X. Nu Hongarije zijn veto heeft ingetrokken, is het volgens Cyprus mogelijk om de voorbereidingen in gang te zetten voor de eerste onderhandelingshoofdstukken. Behalve voor Oekraïne geldt dat ook voor Moldavië; het kandidaat-lidmaatschap van die twee landen is aan elkaar gekoppeld.

51 minuten geleden
Hongarije en Oekraïne bereiken akkoord over rechten diaspora

BRUSSEL (ANP/RTR) - De Hongaarse premier Péter Magyar zegt een overeenkomst te hebben gesloten met Oekraïne over de rechten van de Hongaarse minderheid in dat land. In een videoboodschap op Facebook roemt hij het resultaat van die wekenlange onderhandelingen.

2 uur geleden
Duitsland grijpt naast zetel VN-Veiligheidsraad

NEW YORK (ANP/DPA) - Duitsland grijpt naast een zetel in de VN-Veiligheidsraad. Bij stemmingen in New York verloor de Bondsrepubliek in de eerste ronde van Portugal en Oostenrijk. Duitse media noemen het een flinke nederlaag, juist omdat Duitsland zich wilde positioneren als een belangrijke speler op het wereldtoneel.

4 uur geleden
Netanyahu: VS en Israël klaar voor militaire actie tegen Iran

JERUZALEM (ANP/AFP) - Volgens de Israëlische premier Benjamin Netanyahu zijn de Amerikaanse en Israëlische strijdkrachten klaar om de militaire actie tegen Iran voort te zetten, maar is dat een beslissing van de Amerikaanse president Donald Trump. Dat zei Netanyahu in een interview met de Amerikaanse televisiezender CNBC.

5 uur geleden
WHO-baas: steeds meer grip op ebola in Afrika

GENÈVE (ANP/RTR) - Medische teams beginnen grip te krijgen op de ebolauitbraak in Congo en omliggende landen. Dat zei de baas van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO), Tedros Adhanom Ghebreyesus, tijdens een persconferentie. "De uitbraak had een voorsprong, en we lopen nog altijd achter, maar onder leiding van de Democratische Republiek Congo zijn we nu aan het inlopen", aldus Ghebreyesus.

6 uur geleden
VS willen minder luchtmacht en marine reserveren voor Europa

BRUSSEL (ANP) - De Verenigde Staten willen minder vliegtuigen, drones en marineschepen achter de hand houden voor de verdediging van Europa. Ze hebben bondgenoten laten weten dat die daar moeten inspringen, zegt de commandant van de Amerikaanse troepen in Europa.

8 uur geleden
Britse premier bezorgd over betrokkenen helikopterongeluk Devon

LONDEN (ANP) - De Britse premier Keir Starmer heeft in het parlement zijn zorgen geuit over betrokkenen bij een ongeluk met een marinehelikopter in het zuidwesten van Engeland. Rond 04.00 uur plaatselijke tijd is in het graafschap Devon een helikopter neergestort in een weiland. De wijde omgeving is afgezet en er is vrijwel niets bekendgemaakt over het toestel. Premier Starmer beloofde dat te zijner tijd meer bekendgemaakt wordt.

8 uur geleden