Uitblinker Minteh wil best nog een seizoen bij Feyenoord blijven
ROTTERDAM (ANP) - Yankuba Minteh was de grote uitblinker bij Feyenoord in het sensationele thuisduel met Ajax (6-0). Dat was niet alleen door zijn twee doelpunten. De 19-jarige Gambiaan was ongrijpbaar voor de machteloze verdedigers van Ajax. Hij bereidde ook nog eens de openingstreffer van Igor Paixão voor.
"We wilden echt iets rechtzetten", zei Minteh. "Dat gelijkspel van donderdag tegen FC Volendam kon natuurlijk niet. Dan is het mooi dat we ons zo revancheren. Tegen Ajax nog wel. Dan zie je dat we erg goed kunnen voetballen. We bleven maar gaan. Onze coach wilde ook dat we met deze intensiteit zouden spelen."
Minteh maakte het tweede en vierde doelpunt van Feyenoord. Zijn 4-0 was een juweeltje. Hij krulde de bal prachtig in de verre hoek van het doel. "Maar voor mij was dit geen lastig doelpunt. Zo heb ik in Gambia in het verleden vaak gescoord."
Feyenoord huurt Minteh dit seizoen van Newcastle United. De buitenspeler wil volgend seizoen ook best voor Feyenoord spelen. "Ik blijf hier als daar de kans voor is. Maar ik weet niet wat Newcastle United wil. Het hangt niet van mij af."
Meer uit Voetbal
SITTARD (ANP) - Feyenoord heeft een grote stap gezet richting het hoofdtoernooi van de Champions League. De Rotterdammers stelden in de uitwedstrijd tegen Fortuna Sittard teleur en wisten een achterstand in de slotfase pas om te draaien toen Fortuna na een rode kaart voor Paul Gladon met een man minder op het veld kwam te staan. Feyenoord won met 2-1.
2 uur geledenZWOLLE (ANP) - PEC Zwolle speelt volgend seizoen weer in de Eredivisie. Het elftal van Henry van der Vegt won zondag in eigen huis van het al gedegradeerde Heracles Almelo: 1-0. PEC Zwolle staat na 32 wedstrijden op 37 punten op de twaalfde plaats. Nummer 16 FC Volendam heeft 6 punten minder dan PEC en speelt nog tegen nummer 15 Telstar dat evenveel punten heeft. Het is daardoor onmogelijk dat zowel FC Volendam als Telstar op de ranglijst PEC nog voorbijgaat.
2 uur geledenVOLENDAM (ANP) - Sc Heerenveen heeft zondag de uitwedstrijd tegen FC Volendam met 2-0 gewonnen. Door de zege is de Friese ploeg zeker van deelname aan de play-offs om Europees voetbal.
3 uur geledenSITTARD (ANP) - Feyenoord begint de uitwedstrijd tegen Fortuna Sittard in de Eredivisie zondag met dezelfde elf basisspelers als vorige week zaterdag. De Rotterdammers wonnen toen in De Kuip met 3-1 van FC Groningen.
4 uur geledenPORTO (ANP) - Voormalig Ajax-trainer Francesco Farioli heeft zich in Portugal met FC Porto verzekerd van de landstitel. Een thuiszege van 1-0 op Alverca volstond. Het is voor FC Porto de 31e landstitel uit de clubgeschiedenis.
19 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - NEC heeft bovenin de Eredivisie niet kunnen profiteren van het puntenverlies van Ajax tegen PSV (2-2). De Nijmegenaren speelden voor eigen publiek tegen degradatiekandidaat Telstar ook gelijk, met 1-1.
19 uur geledenPAMPLONA (ANP) - FC Barcelona heeft in de Spaanse voetbalcompetitie de uitwedstrijd tegen Osasuna met miniem verschil gewonnen: 1-2. Alle doelpunten vielen in de slotfase.
19 uur geleden