Uitblinker Minteh wil best nog een seizoen bij Feyenoord blijven
ROTTERDAM (ANP) - Yankuba Minteh was de grote uitblinker bij Feyenoord in het sensationele thuisduel met Ajax (6-0). Dat was niet alleen door zijn twee doelpunten. De 19-jarige Gambiaan was ongrijpbaar voor de machteloze verdedigers van Ajax. Hij bereidde ook nog eens de openingstreffer van Igor Paixão voor.
"We wilden echt iets rechtzetten", zei Minteh. "Dat gelijkspel van donderdag tegen FC Volendam kon natuurlijk niet. Dan is het mooi dat we ons zo revancheren. Tegen Ajax nog wel. Dan zie je dat we erg goed kunnen voetballen. We bleven maar gaan. Onze coach wilde ook dat we met deze intensiteit zouden spelen."
Minteh maakte het tweede en vierde doelpunt van Feyenoord. Zijn 4-0 was een juweeltje. Hij krulde de bal prachtig in de verre hoek van het doel. "Maar voor mij was dit geen lastig doelpunt. Zo heb ik in Gambia in het verleden vaak gescoord."
Feyenoord huurt Minteh dit seizoen van Newcastle United. De buitenspeler wil volgend seizoen ook best voor Feyenoord spelen. "Ik blijf hier als daar de kans voor is. Maar ik weet niet wat Newcastle United wil. Het hangt niet van mij af."
Meer uit Voetbal
HOUSTON (ANP/DPA) - Dick Advocaat heeft Nederland genoemd als een van de favorieten op het wereldkampioenschap voetbal. "Spanje, Frankrijk, Duitsland en Nederland zijn mijn favorieten", zei de bondscoach van Curaçao tegen de Duitse pers in aanloop naar het WK.
49 minuten geledenKOPENHAGEN (ANP) - De Deense premier Mette Frederiksen noemt het "een grote opluchting" dat het naar omstandigheden goed gaat met Christian Eriksen. De voetballer zakte zondagavond in Odense tijdens een oefeninterland van Denemarken tegen Oekraïne in elkaar. Vijf jaar nadat hij een hartstilstand had overleefd tijdens een EK-wedstrijd in Kopenhagen.
1 uur geledenHARRISON (ANP) - Marokko en Noorwegen hebben in een oefenduel in aanloop naar het WK voetbal gelijkgespeeld. In Harrison eindigde de wedstrijd tussen de twee WK-deelnemers in 1-1.
14 uur geledenWHITE PLAINS (ANP) - Ronald Koeman wist al lang dat zijn assistent Ruud van Nistelrooij zich pas zondag bij het Nederlands elftal in de Verenigde Staten zou melden. "Toen ik Ruud benaderde voor een rol in de technische staf, had hij al iets aangegeven over dat er afgelopen zaterdag iets groots was", vertelde de bondscoach op zijn laatste persconferentie voor het oefenduel van maandag met Oezbekistan. "Als er gezegd wordt dat het over 'familieomstandigheden' gaat, dan klinkt dat moeilijk en zwaar. Maar dit waren leuke familieomstandigheden", aldus Koeman, die verder niet zei wat het was.
14 uur geledenWHITE PLAINS (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman vindt het soms lastig dat hij nu op grote afstand leeft van zijn vrouw Bartina, die aan chronische borstkanker lijdt. "Soms is het best moeilijk omdat ze iedere week behandelingen heeft", zei hij op een persconferentie voor de oefeninterland van maandag tegen Oezbekistan. "Dat is ook de reden dat ze nu deze kant niet op komt. Daar heb je contact over, dat is voor haar soms ook moeilijk."
15 uur geledenWHITE PLAINS (ANP) - Het Nederlands elftal begint maandag grotendeels met zijn beoogde basisploeg voor het eerste WK-duel aan de vriendschappelijke interland tegen Oezbekistan. Bondscoach Ronald Koeman wilde op een persconferentie nog niet vertellen of Memphis Depay en Jurriën Timber al uitmaken van zijn plannen.
15 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft trainer Robin van Persie per direct ontslagen. Dat bevestigt de Rotterdamse voetbalclub, nadat eerder meerdere media daar zondag al over hadden bericht. Van Persie was sinds eind februari vorig jaar hoofdcoach van Feyenoord, dat hem tussentijds weghaalde bij sc Heerenveen om de ontslagen Brian Priske op te volgen.
16 uur geleden