Uitblinker Messi leidt Inter Miami naar kwartfinales Leagues Cup
FRISCO (ANP) - Lionel Messi heeft Inter Miami naar de kwartfinales van het toernooi om de Leagues Cup geleid. De Argentijnse aanvoerder scoorde twee keer in het spectaculaire duel met FC Dallas, dat in 4-4 eindigde. Na de reguliere speeltijd volgde geen verlenging, maar werden direct strafschoppen genomen.
Messi benutte de eerste namens Inter Miami, waarna vier teamgenoten hetzelfde deden. Paxton Pomykal schoot de tweede penalty over namens FC Dallas.
Thuisclub Dallas stond 10 minuten voor tijd nog met 4-2 voor, maar gaf de winst in de slotfase uit handen. Na een eigen doelpunt van Dallas schoot Messi in de 85e minuut een vrije trap in de kruising. De Argentijn had al in de 6e minuut de score geopend op aangeven van linksback Jordi Alba, met wie hij eerder jarenlang voetbalde bij FC Barcelona. Vanaf de rand van het strafschopgebied schoot de Argentijn met zijn linkerbeen raak.
De 36-jarige Messi heeft nu in vier wedstrijden voor zijn nieuwe Amerikaanse club al zeven keer gescoord. Vooral dankzij de Argentijnse aanwinst, enkele weken geleden overgekomen van Paris Saint-Germain, staat Inter Miami in de kwartfinales van de Leagues Cup, een toernooi voor clubs uit de Verenigde Staten en Mexico. De nationale competitie ligt in beide landen momenteel stil. De Amerikaanse MLS, waarin Inter Miami onderaan staat, wordt over twee weken hervat.
Meer uit Voetbal
ALGIERS (ANP/AFP) - Anis Hadj Moussa van Feyenoord en Ramiz Zerrouki van FC Twente krijgen bij de Algerijnse voetbalploeg Brahim Hemdani als nieuwe bondscoach. De voormalige aanvoerder van Olympique Marseille is de opvolger van Vladimir Petković, meldt de staatsomroep van Algerije.
2 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - Feyenoord speelt zaterdag zonder Anis Hadj Moussa tegen NEC. De Algerijn zit niet bij de selectie van trainer Giovanni van Bronckhorst. Hadj Moussa zou naar Al-Ittihad in Saudi-Arabië willen vertrekken. Die club heeft meerdere keren een bod op de aanvaller uitgebracht.
3 uur geledenKATOWICE (ANP/RTR) - Voorzitter Gianni Infantino van wereldvoetbalbond FIFA is zaterdag aanwezig bij de openingswedstrijd van het WK voor vrouwen onder de 20 tussen Polen en Argentinië in het Poolse Katowice. Het is het eerste toernooi van de FIFA sinds het ingetrokken commercialiseringsplan om een deel van de WK-rechten te verkopen aan derden.
6 uur geledenNYON (ANP/AFP) - Voetbalbond UEFA heeft Mattéo Guendouzi van Fenerbahçe voor vier wedstrijden geschorst, waarvan twee voorwaardelijk. De Franse voetballer krijgt die straf voor zijn aandeel in de ongeregeldheden in het duel in de voorronde van de Champions League bij het Franse Olympique Lyon in augustus.
6 uur geledenPARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain verkeert nog niet in de topvorm van het afgelopen seizoen. De winnaar van de laatste twee edities van de Champions League verloor de thuiswedstrijd tegen AS Monaco (1-2).
19 uur geledenSEVILLA (ANP) - Troy Parrott heeft Real Betis aan een thuiszege op Real Madrid geholpen. De Ierse spits, overgekomen van AZ, mocht na 69 minuten invallen en maakte in de 81e minuut het enige doelpunt van de wedstrijd (1-0).
19 uur geledenIPSWICH (ANP) - Alexander Isak heeft Liverpool na twee gelijke spelen aan de eerste zege van dit seizoen in de Premier League geholpen. De spits trof twee keer doel in de uitwedstrijd tegen Ipswich Town (0-2).
19 uur geleden