Uitblinker Jokic helpt Denver Nuggets aan eerste NBA-finale ooit
LOS ANGELES (ANP) - De basketballers van Denver Nuggets hebben zich voor het eerst in de clubgeschiedenis geplaatst voor de finale om het landskampioenschap in de NBA. Absolute uitblinker Nikola Jokic hielp zijn ploeg met onder meer 30 punten aan een krappe zege bij Los Angeles Lakers (111-113), waarmee de stand op een onoverbrugbare 4-0 kwam in de finale van de westelijke divisie. Op 1 juni is Miami Heat of Boston Celtics de tegenstander in het eerste duel in de landelijke eindstrijd.
Vedette LeBron James begon met de Lakers nog uitstekend aan de wedstrijd. De 38-jarige Amerikaan maakte in de eerste helft 31 van zijn 40 punten, waardoor de thuisploeg halverwege 15 punten voor stond. Maar in de tweede helft stonden Jokic en zijn ploeggenoten op. De 28-jarige Serviër noteerde verder nog 14 rebounds en 13 assists, wat zijn achtste triple-double in de play-offs van dit seizoen betekende. Dat is nu het hoogste aantal ooit van een speler in de NBA.
"We geven niet op," zei Jokic tegen het Amerikaanse ESPN over de moeizame wedstrijd. "Ik heb dit de afgelopen vijf jaar gezegd. Als we slecht of goed waren, we moeten niet opgeven. Dat is wat ons vandaag lukte. In de tweede helft draaiden we de boel om en ging iedereen ervoor."
In de finale van de oostelijke divisie heeft Miami Heat nog één overwinning nodig (3-0). Het gebeurde niet eerder in de NBA-geschiedenis dat de finales van beide divisies in een ‘sweep’ eindigden.
Meer uit Sport
BARCELONA (ANP) - Tweevoudig ritwinnaar Thymen Arensman zit nog in onzekerheid over zijn vorm en fitheid tijdens de komende Tour de France, die zaterdag begint in Barcelona. Ruim een maand geleden reed hij voor het klassement in de Giro d'Italia, waarin hij als vierde eindigde. De 26-jarige wielrenner van Netcompany Ineos combineerde de twee grote rondes vorig jaar ook al, wat hem bij zijn Tourdebuut twee ritzeges opleverde.
7 uur geledenSANTA CLARA (ANP) - De Verenigde Staten spelen in de nacht van dinsdag op woensdag in de achtste finales van het WK voetbal in Seattle tegen België. Het elftal van bondscoach Mauricio Pochettino versloeg Bosnië en Herzegovina in de zestiende finales in de nacht van woensdag op donderdag met 2-0. Het publiek in het afgeladen San Francisco Bay Area Stadium vierde na afloop massaal feest.
9 uur geledenMEXICO-STAD (ANP) - FIFA-baas Gianni Infantino heeft de nabestaanden van de overleden Mexicaanse voetbalfans gecondoleerd. Gastland Mexico won in de nacht van dinsdag op woensdag met 2-0 van Ecuador in de zestiende finales van het WK. Bij de festiviteiten na afloop overleden vier Mexicaanse supporters.
10 uur geledenLONDEN (ANP) - Tennisser Novak Djokovic heeft de derde ronde op Wimbledon bereikt. De 24-voudig grandslamwinnaar versloeg de Griek Stéfanos Tsitsipás met 6-3 6-4 6-2. De Serviër treft in de volgende ronde de Fransman Arthur Rinderknech.
15 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - Tennisster Aryna Sabalenka heeft zich geplaatst voor de derde ronde op Wimbledon. De Belarussische nummer 1 van de wereld was met 6-1 7-6 (9) te sterk voor de Amerikaanse McCartney Kessler.
17 uur geledenLONDEN (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp is er niet in geslaagd om de derde ronde op Wimbledon te bereiken. De nummer 54 van de wereldranglijst verloor met 0-6 6-4 3-6 6-3 6-7 (5) van de Rus Roman Safioellin, de mondiale nummer 132.
19 uur geledenBARCELONA (ANP) - Wielrenner Olav Kooij gaat niet meer voor de groene puntentrui in de komende Tour de France. Dat is een gevolg van de gedeelde focus van zijn team Decathlon CMA CGM, dat met de Franse revelatie Paul Seixas op een goed eindklassement mikt. "Voor het puntenklassement zijn ook de tussensprints belangrijk en dat vraagt veel van de ploeg. Daarom is het doel nu één ritzege", vertelde de 24-jarige geboren Numansdorper tijdens een online persmoment vanuit Barcelona, waar hij zaterdag zijn Tourdebuut beleeft.
20 uur geleden