Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Uitblinker Jokic helpt Denver Nuggets aan eerste NBA-finale ooit

Uitblinker Jokic helpt Denver Nuggets aan eerste NBA-finale ooit

LOS ANGELES (ANP) - De basketballers van Denver Nuggets hebben zich voor het eerst in de clubgeschiedenis geplaatst voor de finale om het landskampioenschap in de NBA. Absolute uitblinker Nikola Jokic hielp zijn ploeg met onder meer 30 punten aan een krappe zege bij Los Angeles Lakers (111-113), waarmee de stand op een onoverbrugbare 4-0 kwam in de finale van de westelijke divisie. Op 1 juni is Miami Heat of Boston Celtics de tegenstander in het eerste duel in de landelijke eindstrijd.

Vedette LeBron James begon met de Lakers nog uitstekend aan de wedstrijd. De 38-jarige Amerikaan maakte in de eerste helft 31 van zijn 40 punten, waardoor de thuisploeg halverwege 15 punten voor stond. Maar in de tweede helft stonden Jokic en zijn ploeggenoten op. De 28-jarige Serviër noteerde verder nog 14 rebounds en 13 assists, wat zijn achtste triple-double in de play-offs van dit seizoen betekende. Dat is nu het hoogste aantal ooit van een speler in de NBA.

"We geven niet op," zei Jokic tegen het Amerikaanse ESPN over de moeizame wedstrijd. "Ik heb dit de afgelopen vijf jaar gezegd. Als we slecht of goed waren, we moeten niet opgeven. Dat is wat ons vandaag lukte. In de tweede helft draaiden we de boel om en ging iedereen ervoor."

In de finale van de oostelijke divisie heeft Miami Heat nog één overwinning nodig (3-0). Het gebeurde niet eerder in de NBA-geschiedenis dat de finales van beide divisies in een ‘sweep’ eindigden.

Meer uit Sport

Verstappen zesde in kwalificatie GP Canada, pole voor Russell

MONTREAL (ANP) - Max Verstappen is in de kwalificatie voor de Grote Prijs van Canada als zesde geëindigd. Mercedes-coureur George Russell veroverde poleposition op het circuit Gilles Villeneuve in Montreal, na eerder op de dag ook al de sprintrace te hebben gewonnen. De Brit was met 1.12,578 nipt sneller dan teamgenoot en WK-leider Kimi Antonelli, die op zijn beurt weer net wereldkampioen Lando Norris achter zich hield.

40 minuten geleden
Volleybalsters verslaan ook Frankrijk in Four Nations Cup

APELDOORN (ANP) - De Nederlandse volleybalsters hebben de tweede wedstrijd in de Four Nations Cup gewonnen van Frankrijk. In Apeldoorn zegevierde de ploeg van bondscoach Felix Koslowski met 3-1 in sets: 25-17 25-16 23-25 25-23.

4 uur geleden
Vingegaard grijpt met derde ritzege roze trui in Giro d'Italia

PILA (ANP) - Jonas Vingegaard heeft de roze leiderstrui veroverd in de veertiende etappe van de Giro d'Italia. De Deen van Visma - Lease a Bike reed solo naar de winst in de bergrit van Aosta naar Pila. De Oostenrijker Felix Gall eindigde na 133 kilometer als tweede en Jai Hindley uit Australië werd derde.

7 uur geleden
Bredewold bezorgt SD Worx-Protime derde zege in Ronde van Burgos

MEDINA DE POMAR (ANP) - Mischa Bredewold heeft de derde etappe van de Ronde van Burgos gewonnen. De 25-jarige renster van SD Worx-Protime versloeg na 126 kilometer in Medina de Pomar medevluchtster Mireia Benito uit Spanje.

8 uur geleden
Eerste titel voor Kroatische tennisster Marcinko

RABAT (ANP/BELGA) - Tennisster Petra Marcinko heeft voor het eerst een titel op het hoogste niveau gewonnen. De 20-jarige Kroatische was in de finale van het WTA-toernooi van Rabat te sterk voor Anjelina Kalinina. Bij een stand van 6-2 3-0 staakte de Oekraïense de strijd met een voetblessure.

8 uur geleden
Hockeysters Amsterdam en Den Bosch spelen gelijk in eerste finale

AMSTELVEEN (ANP) - De eerste wedstrijd in de finale van de play-offs om de landstitel tussen de hockeysters van Amsterdam en Den Bosch heeft geen winnaar opgeleverd. In het Wagener Stadion in Amstelveen werd het 2-2.

9 uur geleden
Verstappen 'worstelt met auto' in kwalificatie sprintrace

MONTREAL (ANP) - Max Verstappen hield in Montreal geen goed gevoel over aan de kwalificatie voor de sprintrace bij de Grote Prijs van Canada. De Formule 1-coureur moest zich tevredenstellen met de zevende tijd en bleef ver verwijderd van de Brit George Russell van Mercedes, die het snelst was.

15 uur geleden