Uitblinker Dumfries neemt Oranje weer bij hand en prijst vechtlust
DUBLIN (ANP) - Denzel Dumfries is er de speler niet naar alle aandacht naar zich toe te trekken. De rechtervleugelverdediger van het Nederlands elftal had daar deze interlandperiode wel alle reden toe. Oranje won in de EK-kwalificatie van Griekenland (3-0) en Ierland (1-2) en Dumfries stond aan de basis van alle vijf de doelpunten van de ploeg van bondscoach Ronald Koeman.
"Dat is mooi. Ik probeer belangrijk te zijn, maar ik ben vooral trots op de teamprestatie", reageerde Dumfries toen hij werd geconfronteerd met die cijfers. Oranje kwam tegen de Ieren al in de 4e minuut op achterstand, na een dramatische start. "We zeiden nog zo dat we scherp moesten beginnen. Soms overkomt het je gewoon. Als je zo vroeg op achterstand komt en je draait het nog om naar een overwinning, ben ik daar supertrots op. Dat toont karakter en vechtlust."
Dumfries begon met zijn club Internazionale ook al goed aan het seizoen. Het elftal van trainer Simone Inzaghi won de eerste drie competitiewedstrijden en kreeg nog geen doelpunt tegen. "Vorig jaar was mijn start niet zo goed. Ik heb voor mezelf gezegd dat ik het seizoen anders wilde beginnen en stabieler wilde worden. Ik ben hongerig naar meer, daar ligt mijn focus", aldus Dumfries.
Winnende doelpunt
Het winnende doelpunt van Oranje viel in de 56e minuut. Frenkie de Jong stelde Dumfries in staat de bal voor te geven op invaller Wout Weghorst, die net als donderdag tegen Griekenland scoorde. Dumfries: "Het was een fantastische bal van Frenkie, Wout kwam goed voor zijn man. Het was een doelpunt dat we vaker op deze manier hebben gemaakt, maar dan iets meer vanuit het midden."
De oud-PSV'er denkt dat de spelers van het huidige Nederlands elftal elkaar goed aanvullen. "We hebben veel jongens met kwaliteit aan de bal. Niet iedereen heeft dezelfde karaktereigenschappen als voetballer. Als je een goede balans hebt, een goede mix, kun je als team succesvol zijn", aldus Dumfries, die zijn waardering uitsprak voor Weghorst. "Met één type voetballer red je het ook niet. Wout is belangrijk voor ons, ook met zijn energie en doen en laten. Het is lekker dat we deze 6 punten nu binnen hebben. Nu moeten we het de komende periode afmaken en ons plaatsen voor het EK."
Meer uit Voetbal
DAVOS (ANP/DPA) - De Amerikaanse president Donald Trump zal deze zomer de wereldbeker uitreiken aan de wereldkampioen na de finale van het WK voetbal. Dat zei FIFA-voorzitter Gianni Infantino tijdens een paneldiscussie over het WK op het World Economic Forum in Davos.
49 minuten geledenBARCELONA (ANP) - FC Barcelona is middenvelder Pedri een maand kwijt. De Spaanse international heeft een hamstringblessure opgelopen in de wedstrijd van woensdag tegen Slavia Praag in de Champions League.
2 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - Real Madrid voert evenals vorig jaar de wereldranglijst aan van voetbalclubs met de meeste inkomsten. Bij de Spaanse voetbalclub kwam vorig seizoen bijna 1,2 miljard euro binnen, ondanks dat de club geen grote prijs won. FC Barcelona klom op de jaarlijks door Deloitte gepubliceerde Money League naar de tweede plaats met 975 miljoen euro, terwijl Bayern München de derde plaats inneemt met 861 miljoen euro.
6 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Bayern München heeft zich met een 2-0-thuiszege op Union Sint-Gillis verzekerd van een plek bij de laatste zestien in de Champions League. Bayern staat nu tweede met 18 punten en kan in de laatste speelronde, als het op bezoek gaat bij PSV in Eindhoven, niet meer buiten de top acht belanden. Dat betekent dat de ploeg van Vincent Kompany de tussenronde in februari mag overslaan en pas in maart weer in actie komt in de achtste finale.
16 uur geledenNEWCASTLE (ANP) - PSV heeft in de Champions League nagelaten zich zo goed als zeker te plaatsen voor de tussenronde. De Eindhovenaren gingen kansloos onderuit bij Newcastle United (3-0) en zakten daardoor naar de 22e plaats met 8 punten. De nummers 9 tot en met 24 gaan naar de tussenronde.
17 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax verhuurt Branco van den Boomen tot het einde van het seizoen aan de Franse club Angers SCO, de huidige nummer 11 van de Ligue 1. De 30-jarige middenvelder staat nog tot de zomer van 2027 onder contract in Amsterdam.
18 uur geledenISTANBUL (ANP) - Atlético Madrid heeft in de voorlaatste speelronde in het hoofdtoernooi van de Champions League gelijkgespeeld bij Galatasaray (1-1). De ploeg van Diego Simeone kwam na vier minuten op voorsprong via een kopbal van Giuliano Simeone, de zoon van de trainer. Maar de nummer 1 van Turkije kwam een kwartier later op gelijke hoogte door een eigen doelpunt van Marcos Llorente. Atlético staat voorlopig op plek 8, maar later op woensdag komt een aantal ploegen nog in actie. Galatasaray heeft nu 10 punten en staat voorlopig 16e.
18 uur geleden