Uitblinker Dumfries neemt Oranje weer bij hand en prijst vechtlust
DUBLIN (ANP) - Denzel Dumfries is er de speler niet naar alle aandacht naar zich toe te trekken. De rechtervleugelverdediger van het Nederlands elftal had daar deze interlandperiode wel alle reden toe. Oranje won in de EK-kwalificatie van Griekenland (3-0) en Ierland (1-2) en Dumfries stond aan de basis van alle vijf de doelpunten van de ploeg van bondscoach Ronald Koeman.
"Dat is mooi. Ik probeer belangrijk te zijn, maar ik ben vooral trots op de teamprestatie", reageerde Dumfries toen hij werd geconfronteerd met die cijfers. Oranje kwam tegen de Ieren al in de 4e minuut op achterstand, na een dramatische start. "We zeiden nog zo dat we scherp moesten beginnen. Soms overkomt het je gewoon. Als je zo vroeg op achterstand komt en je draait het nog om naar een overwinning, ben ik daar supertrots op. Dat toont karakter en vechtlust."
Dumfries begon met zijn club Internazionale ook al goed aan het seizoen. Het elftal van trainer Simone Inzaghi won de eerste drie competitiewedstrijden en kreeg nog geen doelpunt tegen. "Vorig jaar was mijn start niet zo goed. Ik heb voor mezelf gezegd dat ik het seizoen anders wilde beginnen en stabieler wilde worden. Ik ben hongerig naar meer, daar ligt mijn focus", aldus Dumfries.
Winnende doelpunt
Het winnende doelpunt van Oranje viel in de 56e minuut. Frenkie de Jong stelde Dumfries in staat de bal voor te geven op invaller Wout Weghorst, die net als donderdag tegen Griekenland scoorde. Dumfries: "Het was een fantastische bal van Frenkie, Wout kwam goed voor zijn man. Het was een doelpunt dat we vaker op deze manier hebben gemaakt, maar dan iets meer vanuit het midden."
De oud-PSV'er denkt dat de spelers van het huidige Nederlands elftal elkaar goed aanvullen. "We hebben veel jongens met kwaliteit aan de bal. Niet iedereen heeft dezelfde karaktereigenschappen als voetballer. Als je een goede balans hebt, een goede mix, kun je als team succesvol zijn", aldus Dumfries, die zijn waardering uitsprak voor Weghorst. "Met één type voetballer red je het ook niet. Wout is belangrijk voor ons, ook met zijn energie en doen en laten. Het is lekker dat we deze 6 punten nu binnen hebben. Nu moeten we het de komende periode afmaken en ons plaatsen voor het EK."
Meer uit Voetbal
BRIGHTON (ANP) - Brighton & Hove Albion gaat een apart stadion bouwen voor het vrouwenteam. Dat meldt de Engelse voetbalclub dinsdag op de eigen site. Het stadion moet een minimale capaciteit van 10.000 zitplaatsen krijgen en komt naast het American Express Stadium te staan, dat ruim 31.000 zitplaatsen telt. De club hoopt dat het vrouwenteam, op dit moment zesde in de Women's Super League, uiterlijk in 2030 in het stadion kan spelen.
3 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Verdediger John Stones (31) vertrekt na dit seizoen na tien jaar bij Manchester City. Dat maakt de club dinsdag op de eigen website bekend. Stones speelde in tien seizoenen 293 keer voor de club uit Manchester en won er zes keer de Engelse landstitel, een keer de Champions League en zeven titels in de twee Engelse bekertoernooien.
5 uur geledenUTRECHT (ANP) - Marianne van Leeuwen vindt het "onwijs vervelend" dat de KNVB tegenover NAC in de rechtszaal staat. Dat zei de directeur betaald voetbal na het kort geding voor de rechtbank in Utrecht. Daarin eist NAC Breda dat een wedstrijd tegen Go Ahead Eagles wordt overgespeeld omdat er een speler op het veld stond die niet speelgerechtigd was.
7 uur geledenUTRECHT (ANP) - NAC Breda houdt vast aan de eis om het competitieduel met Go Ahead Eagles over te spelen. Dat heeft de advocaat van de Bredase club voor de rechtbank in Utrecht gezegd in een zaak tegen de KNVB. Volgens NAC gaat het om "het consequent toepassen van de regels" omdat bij de Eagles een speler meedeed die niet speelgerechtigd was. "Bij afwijking ontstaat willekeur", aldus de advocaat. De rechter doet maandag om 12.00 uur uitspraak in het kort geding.
10 uur geledenVANCOUVER (ANP) - Wereldvoetbalbond FIFA voert na de groepsfase van het komende WK een extra moment in om gele kaarten te schrappen. Dat moet voorkomen dat meer spelers geschorst worden, nu het toernooi door het hogere aantal deelnemers een extra knock-outronde kent. Na de kwartfinales worden de gele kaarten ook geschrapt, net als tijdens eerdere WK's. Dat melden bronnen aan de Britse omroep BBC en het Duitse persbureau dpa.
10 uur geledenCAGLIARI (ANP) - De 19-jarige Senegalese voetballer Paul Mendy heeft zijn basisdebuut bij de Italiaanse club Cagliari gevierd met het snelste doelpunt van dit seizoen in de Serie A. Hij kopte al na zestien seconden de 1-0 binnen tegen Atalanta. Enkele minuten later werkte hij ook de 2-0 binnen.
22 uur geledenOSLO (ANP/DPA) - De Noorse voetbalbond roept de wereldbond FIFA op de controversiële vredesprijs af te schaffen. Voorzitter Lise Klaveness bekritiseerde in een onlinepersconferentie de invoering van de prijs door FIFA-voorzitter Gianni Infantino. De Amerikaanse president Donald Trump kreeg hem in december voor het eerst uitgereikt.
1 dag geleden