Uitblinker Dumfries neemt Oranje weer bij hand en prijst vechtlust
DUBLIN (ANP) - Denzel Dumfries is er de speler niet naar alle aandacht naar zich toe te trekken. De rechtervleugelverdediger van het Nederlands elftal had daar deze interlandperiode wel alle reden toe. Oranje won in de EK-kwalificatie van Griekenland (3-0) en Ierland (1-2) en Dumfries stond aan de basis van alle vijf de doelpunten van de ploeg van bondscoach Ronald Koeman.
"Dat is mooi. Ik probeer belangrijk te zijn, maar ik ben vooral trots op de teamprestatie", reageerde Dumfries toen hij werd geconfronteerd met die cijfers. Oranje kwam tegen de Ieren al in de 4e minuut op achterstand, na een dramatische start. "We zeiden nog zo dat we scherp moesten beginnen. Soms overkomt het je gewoon. Als je zo vroeg op achterstand komt en je draait het nog om naar een overwinning, ben ik daar supertrots op. Dat toont karakter en vechtlust."
Dumfries begon met zijn club Internazionale ook al goed aan het seizoen. Het elftal van trainer Simone Inzaghi won de eerste drie competitiewedstrijden en kreeg nog geen doelpunt tegen. "Vorig jaar was mijn start niet zo goed. Ik heb voor mezelf gezegd dat ik het seizoen anders wilde beginnen en stabieler wilde worden. Ik ben hongerig naar meer, daar ligt mijn focus", aldus Dumfries.
Winnende doelpunt
Het winnende doelpunt van Oranje viel in de 56e minuut. Frenkie de Jong stelde Dumfries in staat de bal voor te geven op invaller Wout Weghorst, die net als donderdag tegen Griekenland scoorde. Dumfries: "Het was een fantastische bal van Frenkie, Wout kwam goed voor zijn man. Het was een doelpunt dat we vaker op deze manier hebben gemaakt, maar dan iets meer vanuit het midden."
De oud-PSV'er denkt dat de spelers van het huidige Nederlands elftal elkaar goed aanvullen. "We hebben veel jongens met kwaliteit aan de bal. Niet iedereen heeft dezelfde karaktereigenschappen als voetballer. Als je een goede balans hebt, een goede mix, kun je als team succesvol zijn", aldus Dumfries, die zijn waardering uitsprak voor Weghorst. "Met één type voetballer red je het ook niet. Wout is belangrijk voor ons, ook met zijn energie en doen en laten. Het is lekker dat we deze 6 punten nu binnen hebben. Nu moeten we het de komende periode afmaken en ons plaatsen voor het EK."
Meer uit Voetbal
LEIPZIG (ANP/DPA) - Tatjana Hänni is benoemd tot algemeen directeur bij de Duitse voetbalclub RB Leipzig. Ze is de eerste vrouw bij een Bundesliga-club die een dergelijke positie vervult. Hänni is de opvolgster van Oliver Mintzlaff, die drie jaar geleden vertrok. Sindsdien was de positie vacant.
3 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Ismael Saibari baalde na de nederlaag van PSV tegen Atlético Madrid (2-3) in de Champions League van de beginfase van de tweede helft. "We hebben het in de eerste tien minuten na rust weggegeven", doelde de middenvelder op tegendoelpunten in de 52e en 56e minuut.
14 uur geledenLONDEN (ANP) - De voetbalsters van FC Twente hebben ook de vijfde wedstrijd in het hoofdtoernooi van de Champions League niet kunnen winnen. Bij titelhouder Arsenal verloor de ploeg van coach Corina Dekker met 1-0 van het team van Renée Slegers. Twente is daarmee uitgeschakeld voor een vervolg in de Champions League.
15 uur geledenBARCELONA (ANP) - Jules Koundé heeft FC Barcelona naar een zege op Eintracht Frankfurt in de Champions League geleid. De Franse international maakte beide doelpunten van de ploeg van coach Hansi Flick met het hoofd.
15 uur geledenMILAAN (ANP) - Liverpool heeft de druk op trainer Arne Slot verlicht met een 1-0-zege bij Internazionale in de Champions League. Dominik Szoboszlai maakte twee minuten voor tijd het doelpunt vanaf de strafschopstip.
15 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV heeft in de Champions League niet voor een nieuwe verrassing kunnen zorgen. De Eindhovenaren lieten tegen Atlético Madrid in de eerste helft enkele grote kansen liggen en werden na rust afgestraft: 2-3.
15 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV heeft voor de tweede keer dit seizoen een wedstrijd in het hoofdtoernooi van de Champions League verloren. De Eindhovenaren speelden een sterk eerste halfuur, waarin ze vaker dan één keer hadden moeten scoren. Atlético strafte PSV daarna af: 2-3.
15 uur geleden