Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Uitblinker Dumfries neemt Oranje weer bij hand en prijst vechtlust

Uitblinker Dumfries neemt Oranje weer bij hand en prijst vechtlust

DUBLIN (ANP) - Denzel Dumfries is er de speler niet naar alle aandacht naar zich toe te trekken. De rechtervleugelverdediger van het Nederlands elftal had daar deze interlandperiode wel alle reden toe. Oranje won in de EK-kwalificatie van Griekenland (3-0) en Ierland (1-2) en Dumfries stond aan de basis van alle vijf de doelpunten van de ploeg van bondscoach Ronald Koeman.

"Dat is mooi. Ik probeer belangrijk te zijn, maar ik ben vooral trots op de teamprestatie", reageerde Dumfries toen hij werd geconfronteerd met die cijfers. Oranje kwam tegen de Ieren al in de 4e minuut op achterstand, na een dramatische start. "We zeiden nog zo dat we scherp moesten beginnen. Soms overkomt het je gewoon. Als je zo vroeg op achterstand komt en je draait het nog om naar een overwinning, ben ik daar supertrots op. Dat toont karakter en vechtlust."

Dumfries begon met zijn club Internazionale ook al goed aan het seizoen. Het elftal van trainer Simone Inzaghi won de eerste drie competitiewedstrijden en kreeg nog geen doelpunt tegen. "Vorig jaar was mijn start niet zo goed. Ik heb voor mezelf gezegd dat ik het seizoen anders wilde beginnen en stabieler wilde worden. Ik ben hongerig naar meer, daar ligt mijn focus", aldus Dumfries.

Winnende doelpunt

Het winnende doelpunt van Oranje viel in de 56e minuut. Frenkie de Jong stelde Dumfries in staat de bal voor te geven op invaller Wout Weghorst, die net als donderdag tegen Griekenland scoorde. Dumfries: "Het was een fantastische bal van Frenkie, Wout kwam goed voor zijn man. Het was een doelpunt dat we vaker op deze manier hebben gemaakt, maar dan iets meer vanuit het midden."

De oud-PSV'er denkt dat de spelers van het huidige Nederlands elftal elkaar goed aanvullen. "We hebben veel jongens met kwaliteit aan de bal. Niet iedereen heeft dezelfde karaktereigenschappen als voetballer. Als je een goede balans hebt, een goede mix, kun je als team succesvol zijn", aldus Dumfries, die zijn waardering uitsprak voor Weghorst. "Met één type voetballer red je het ook niet. Wout is belangrijk voor ons, ook met zijn energie en doen en laten. Het is lekker dat we deze 6 punten nu binnen hebben. Nu moeten we het de komende periode afmaken en ons plaatsen voor het EK."

Meer uit Voetbal

Duizenden supporters bij huldiging AZ na winst KNVB-beker

ALKMAAR (ANP) - In Alkmaar zijn dinsdag duizenden supporters bijeengekomen voor de huldiging van de spelers en staf van AZ na de winst van de KNVB-beker. Zondag werd NEC in de bekerfinale in De Kuip in Rotterdam met 5-1 verslagen. Het is de vijfde keer in de clubgeschiedenis dat AZ de beker heeft gewonnen.

1 uur geleden
Pulisic kijkt uit naar WK voetbal met 'sterke selectie' VS

LOS ANGELES (ANP/RTR) - Christian Pulisic denkt dat de huidige selectie van de Verenigde Staten de beste is waar hij deel van heeft uitgemaakt. Dat zei de 27-jarige aanvaller van AC Milan tegen persbureau Reuters, een kleine twee maanden voor aanvang van het WK voetbal dat zijn thuisland samen met Mexico en Canada organiseert.

5 uur geleden
Flick wil contract bij Barcelona na behalen landstitel verlengen

BARCELONA (ANP/DPA) - Trainer Hansi Flick staat op het punt zijn contract bij FC Barcelona te verlengen. De 61-jarige Duitser wil dat pas doen nadat zijn club de Spaanse landstitel met succes heeft verdedigd. Dat liet hij dinsdag doorschemeren op een persconferentie, een dag voor de thuiswedstrijd tegen Celta de Vigo in La Liga.

5 uur geleden
Voetbalsters Oranje terug in top tien wereldranglijst

ZÜRICH (ANP) - De voetbalsters van het Nederlands elftal zijn terug in de top tien van de wereldranglijst. Oranje steeg een plek dankzij de overwinning (2-1) en het gelijkspel (1-1) in de WK-kwalificatieduels met Frankrijk van afgelopen week. Daarmee verdreef de ploeg van bondscoach Arjan Veurink Noord-Korea uit de top tien.

10 uur geleden
Hagi nieuwe bondscoach Roemeense voetballers

BOEKAREST (ANP) - Gheorghe Hagi is de nieuwe bondscoach van de Roemeense voetballers. De 61-jarige oud-speler van onder meer Real Madrid en FC Barcelona is de opvolger van Mircea Lucescu, die twee weken geleden op 80-jarige leeftijd overleed. Onder leiding van Lucescu wist Roemenië zich niet voor het komende WK te kwalificeren.

1 dag geleden
Chery kan nauwelijks geloven dat NEC ruim van AZ heeft verloren

ROTTERDAM (ANP) - Tjaronn Chery kon vlak na het laatste fluitsignaal van de bekerfinale nauwelijks geloven dat NEC met ruime cijfers van AZ had verloren (5-1). "Ik had gisteren maar ook vandaag het gevoel dat het bijna onmogelijk was dat we hier zouden verliezen", stamelde de aanvoerder van de club uit Nijmegen in de catacomben van De Kuip.

2 dagen geleden
AZ overklast NEC en wint KNVB-beker voor vijfde keer

ROTTERDAM (ANP) - AZ heeft met een sterk optreden tegen NEC de KNVB-beker gewonnen. De club uit Alkmaar zegevierde met 5-1 in De Kuip en nam zo een beetje revanche voor de pijnlijke nederlaag na strafschoppen in de eindstrijd van vorig jaar tegen Go Ahead Eagles.

2 dagen geleden