Uitblinker Blind blijft nederig na voetbalshow van Ajax
AMSTERDAM (ANP) - Na een galavoorstelling met bijna alleen maar uitblinkers bij Ajax werd uiteindelijk Daley Blind verkozen tot 'man van de wedstrijd.' "Het belangrijkste is dat we hebben gewonnen", zei de 31-jarige Amsterdammer na een zege van 4-0. "Maar dit doet me wel wat. Ik zou liegen als ik dit niet zou zeggen."
Blind was er op 21 november 2012 bij toen Ajax ook in de Champions League voor eigen publiek verloor van Dortmund (1-4). Bij rust keken hij en zijn ploeggenoten al tegen een achterstand van 0-3 aan. Danny Hoessen maakte het enige doelpunt voor de club uit Amsterdam. Nu was Sébastien Haller de spits van Ajax. Met een doelpunt en twee assists maakte hij weer duidelijk waarom Ajax bijna een jaar geleden maar liefst 22 miljoen euro voor hem over had.
"Er is inmiddels wel wat veranderd hier", keek Blind terug op de afgelopen negen jaar. Ajax draaide in de zomer van 2018 de geldkraan open. Het salarisplafond werd verhoogd naar ruim 4 miljoen euro per jaar. Blind (Manchester United) en Dusan Tadic (Southampton) kwamen over uit de Premier League. Die koerswijziging leverde al binnen een jaar een plaats in de halve finale van de Champions League op. Veel spelers van die succesvolle ploeg zijn alweer vertrokken. Maar Ajax jaagt nog steeds op Europees succes, met Blind en Tadic als voorvechters.
Geweldige avond
Het ervaren duo zette op de linkerflank de toon tegen Dortmund, de nummer 2 van Duitsland. Ze namen al hun ploeggenoten mee. Edson Álvarez veroverde de ene na de andere bal en Jurriën Timber en Lisandro Martínez gaven de gevreesde Erling Haaland nauwelijks ruimte. En als de Noorse spits een keer was ontsnapt, dan stond daar de 37-jarige doelman Remko Pasveer. Noussair Mazraoui en Antony combineerden vloeiend op de rechterflank en Steven Berghuis maakte zijn uitverkiezing als 'nummer 10' helemaal waar.
Met 9 punten uit drie duels en een doelsaldo van 11-1 is Ajax al dicht bij de achtste finales van de koningsklasse van clubvoetbal. Waar gaat dit Europese avontuur eindigen? Voorzichtig als hij vaak is, waagt Blind zich voorlopig niet aan een voorspelling. "Het was een geweldige avond met een fantastisch publiek", zei hij. "Maar we blijven nederig. Dit is wel het niveau dat we nu nastreven maar we willen ook nog steeds beter. Op naar de volgende wedstrijd. We houden de moed er in."
Blind droeg met de 2-0 bij aan de zege op Dortmund. "Het was mijn eerste doelpunt van Ajax in de Champions League", besefte hij. "Was dit dan ook zijn mooiste Europese wedstrijd met Ajax? "Nou, ik kan me ook nog een 1-4 bij Real Madrid herinneren", antwoordde de linksbenige international.
Meer uit Voetbal
ROTTERDAM (ANP) - De tientallen mensen die Feyenoord in beeld heeft naar aanleiding van het vuurwerkgeweld tijdens de uitwedstrijd tegen SC Cambuur van afgelopen zondag, hebben nog geen stadionverbod opgelegd gekregen.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft enkele tientallen mensen in beeld die in aanmerking komen voor een stadionverbod naar aanleiding van het vuurwerkgeweld tijdens de uitwedstrijd tegen SC Cambuur afgelopen zondag. Dat heeft de club vrijdag bekendgemaakt.
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Giovanni van Bronckhorst kijkt uit naar het uitduel van Feyenoord in de Champions League tegen FC Barcelona. "Deze loting roept natuurlijk speciale gevoelens op", zei de trainer van de Rotterdammers vrijdag. "FC Barcelona is altijd mijn droomclub geweest."
5 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Giovanni van Bronckhorst (51) vindt alle aandacht die het vuurgeweld bij SC Cambuur - Feyenoord heeft gekregen "terecht". "Het is een moeilijk onderwerp. De voorbereiding op een wedstrijd is anders dan normaal. Je merkt toch dat het de hele week in je systeem zit", zei de trainer van Feyenoord vrijdag in Rotterdam in aanloop naar de competitiewedstrijd van zondag tegen ADO Den Haag.
5 uur geledenMONACO (ANP) - Ajax speelt in het hoofdtoernooi van de Conference League tegen onder meer het Italiaanse Atalanta en Getafe uit Spanje. FC Twente ontmoet onder meer SC Freiburg. Dat wees de loting in Monaco vrijdag uit.
6 uur geledenMONACO (ANP) - AZ en NEC zijn in het hoofdtoernooi van de Europa League allebei gekoppeld aan onder meer het Italiaanse Juventus en Benfica uit Portugal. Dat is het resultaat van de loting van vrijdag in Monaco.
6 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - SC Cambuur heeft de zeven gewonde supporters en hun gezinnen uitgenodigd voor een bijeenkomst zaterdag bij de club. Daar zal de burgemeester van Leeuwarden ook bij aanwezig zijn. Volgens een woordvoerder van de club gaat het hierbij om nazorg voor de slachtoffers van het vuurwerkgeweld van afgelopen zondag tijdens het duel met Feyenoord.
7 uur geleden