Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Uitblinker Blind blijft nederig na voetbalshow van Ajax

Uitblinker Blind blijft nederig na voetbalshow van Ajax

AMSTERDAM (ANP) - Na een galavoorstelling met bijna alleen maar uitblinkers bij Ajax werd uiteindelijk Daley Blind verkozen tot 'man van de wedstrijd.' "Het belangrijkste is dat we hebben gewonnen", zei de 31-jarige Amsterdammer na een zege van 4-0. "Maar dit doet me wel wat. Ik zou liegen als ik dit niet zou zeggen."

Blind was er op 21 november 2012 bij toen Ajax ook in de Champions League voor eigen publiek verloor van Dortmund (1-4). Bij rust keken hij en zijn ploeggenoten al tegen een achterstand van 0-3 aan. Danny Hoessen maakte het enige doelpunt voor de club uit Amsterdam. Nu was Sébastien Haller de spits van Ajax. Met een doelpunt en twee assists maakte hij weer duidelijk waarom Ajax bijna een jaar geleden maar liefst 22 miljoen euro voor hem over had.

"Er is inmiddels wel wat veranderd hier", keek Blind terug op de afgelopen negen jaar. Ajax draaide in de zomer van 2018 de geldkraan open. Het salarisplafond werd verhoogd naar ruim 4 miljoen euro per jaar. Blind (Manchester United) en Dusan Tadic (Southampton) kwamen over uit de Premier League. Die koerswijziging leverde al binnen een jaar een plaats in de halve finale van de Champions League op. Veel spelers van die succesvolle ploeg zijn alweer vertrokken. Maar Ajax jaagt nog steeds op Europees succes, met Blind en Tadic als voorvechters.

Geweldige avond

Het ervaren duo zette op de linkerflank de toon tegen Dortmund, de nummer 2 van Duitsland. Ze namen al hun ploeggenoten mee. Edson Álvarez veroverde de ene na de andere bal en Jurriën Timber en Lisandro Martínez gaven de gevreesde Erling Haaland nauwelijks ruimte. En als de Noorse spits een keer was ontsnapt, dan stond daar de 37-jarige doelman Remko Pasveer. Noussair Mazraoui en Antony combineerden vloeiend op de rechterflank en Steven Berghuis maakte zijn uitverkiezing als 'nummer 10' helemaal waar.

Met 9 punten uit drie duels en een doelsaldo van 11-1 is Ajax al dicht bij de achtste finales van de koningsklasse van clubvoetbal. Waar gaat dit Europese avontuur eindigen? Voorzichtig als hij vaak is, waagt Blind zich voorlopig niet aan een voorspelling. "Het was een geweldige avond met een fantastisch publiek", zei hij. "Maar we blijven nederig. Dit is wel het niveau dat we nu nastreven maar we willen ook nog steeds beter. Op naar de volgende wedstrijd. We houden de moed er in."

Blind droeg met de 2-0 bij aan de zege op Dortmund. "Het was mijn eerste doelpunt van Ajax in de Champions League", besefte hij. "Was dit dan ook zijn mooiste Europese wedstrijd met Ajax? "Nou, ik kan me ook nog een 1-4 bij Real Madrid herinneren", antwoordde de linksbenige international.

Meer uit Voetbal

Middenvelder Rice op tijd fit voor halve finale tegen Argentinië

ATLANTA (ANP) - Declan Rice is fit genoeg om woensdag vanaf het begin mee te doen in de halve finale van het wereldkampioenschap voetbal tussen Engeland en Argentinië. Dat heeft de Engelse bondscoach Thomas Tuchel op een persconferentie gezegd.

2 uur geleden
Rodri probeert ploeggenoten na bereiken finale rustig te houden

ARLINGTON (ANP) - Aanvoerder Rodri van het Spaanse voetbalelftal probeerde zijn ploeggenoten na de knappe zege op Frankrijk in de halve finale van het wereldkampioenschap bij de les te houden. De regerend Europees kampioen kreeg van alle kanten complimenten voor de overtuigende zege (2-0) op de voor velen titelfavoriet.

2 uur geleden
Haïti neemt afscheid van coach na eerste WK-deelname sinds 1974

PORT-AU-PRINCE (ANP) - De voetbalbond van Haïti heeft afscheid genomen van bondscoach Sébastien Migne. Dat besluit is genomen na de drie nederlagen in de groepsfase van het WK, tegen Schotland (1-0), Brazilië (3-0) en Marokko (4-2). Haïti eindigde daarmee als laatste in groep C en was als een van de eerste landen uitgeschakeld op het WK.

2 uur geleden
Franse aanvoerder Mbappé: we speelden niet zoals we wilden spelen

ARLINGTON (ANP) - Het Franse voetbalelftal kwam dinsdag in de met 2-0 verloren halve finale tegen Spanje op het wereldkampioenschap geen moment in zijn eigen spel. Dat was de conclusie van aanvoerder Kylian Mbappé, die met acht doelpunten voorlopig gedeeld topscorer is op het WK, samen met de Argentijn Lionel Messi.

2 uur geleden
Deschamps berust in nederlaag: we vonden de oplossingen niet

ARLINGTON (ANP) - Didier Deschamps vond de uitschakeling van Frankrijk in de halve finale van het wereldkampioenschap tegen Spanje terecht. "Het is duidelijk dat dit Spaanse team erg sterk is en dat hebben ze vanavond bewezen", sprak de bondscoach na de nederlaag van 2-0 op een persconferentie.

2 uur geleden
Spaanse bondscoach: deze spelers verdienen het gewoon

ARLINGTON (ANP/DPA) - De Spaanse bondscoach Luis de la Fuente heeft dinsdag in de halve finale van het wereldkampioenschap voetbal tegen Frankrijk genoten van zijn elftal. "Deze spelers verdienen het gewoon, want ze brengen passie op het veld, spelen met saamhorigheid en beschikken over enorm veel talent. Ze hebben met gemak de ogenschijnlijk moeilijke situatie overwonnen", zei hij na de zege van 2-0 in het Dallas Stadium in Arlington.

5 uur geleden
Spanje klopt Frankrijk en staat na zestien jaar weer in WK-finale

ARLINGTON (ANP) - Spanje staat na zestien jaar weer in de finale van het wereldkampioenschap voetbal. Het elftal van bondscoach Luis de la Fuente was in het Dallas Stadium in Arlington met 2-0 te sterk voor Frankrijk, voor velen de grote favoriet voor het winnen van het toernooi. Mikel Oyarzabal (strafschop) en Pedro Porro maakten de doelpunten.

6 uur geleden