Uitblinkende Sinner leidt Italië naar eindzege Daviscup
MÁLAGA (ANP) - Jannik Sinner heeft de Italiaanse tennisploeg aan de eindzege in de Daviscup geholpen. Hij tekende voor het beslissende tweede punt van zijn team in de eindstrijd tegen Australië (2-0). De nummer 4 van de wereldranglijst overklaste ook Alex de Minaur in Málaga: 6-3 6-0.
Matteo Arnaldi was eerder op zondag al in drie sets te sterk voor Alexei Popyrin: 7-5 2-6 6-4. Daardoor hoeft het afsluitende dubbelspel van de eindstrijd niet meer de beslissing te brengen. Popyrin liet in de derde set maar liefst acht breakpoints onbenut.
Captain Paul Haarhuis sprak vrijdag na de door Nederland verloren kwartfinale (1-2) van de 'Sinner Show'. De kopman van de Italianen schakelde zaterdag nog naar een niveau hoger in de halve eindstrijd tegen Servië (2-1), met een overwinning op Novak Djokovic in het enkel- en dubbelspel.
'Met z'n allen'
Ook De Minaur had in de finale geen antwoord op de snoeiharde opslagen en forehands van de ontketende Sinner. De Australiër vocht voor wat hij waard was maar kreeg gedurende de tweede set van de eindstrijd steeds meer het gevoel dat hij volstrekt kansloos was.
Sinner liet zijn emoties na zijn beslissende zege even de vrije loop. Hij vierde de winst met zijn ploeggenoten en zwaaide met de Italiaanse vlag. Vervolgens bedankte hij de Italiaanse supporters die op de tribune zaten. "Jullie hebben ons ongelooflijk gesteund. Het is prachtig om deze titel met z'n allen te winnen. Mooier kunnen we het seizoen niet afsluiten."
Te sterk
Italië won de Daviscup voor de tweede keer, na 1976. Australië was al 28 keer de beste in het toernooi voor landenploegen. Maar de Australiërs wonnen de Daviscup twintig jaar geleden voor het laatst. In 2003 waren ze op een grasbaan in Melbourne te sterk voor Spanje.
Vorig jaar verloor Australië in de finale met 2-0 van Canada, dat toen de beschikking had over Denis Shapovalov en Félix Auger-Aliassime. Zij ontbraken dit jaar in Spanje.
Meer uit Sport
UTRECHT (ANP) - Meer marathons op natuurijs komen er niet. De KNSB laat weten dat het deze korte vorstperiode blijft bij de marathon die op tweede kerstdag is verreden op de ijsbaan De Witte Poorte in Winterswijk.
5 minuten geledenLONDEN (ANP/AFP) - De Britse tennisser Jack Draper mist de Australian Open, het eerste grandslamtoernooi van het jaar. Draper, de nummer 10 van de wereld, komt al niet meer in actie sinds hij zich in augustus terugtrok voor de tweede ronde van de US Open vanwege een armblessure.
13 uur geledenWINTERSWIJK (ANP) - Crispijn Ariëns heeft de eerste marathon op natuurijs van deze winter gewonnen. De wedstrijd vond plaats in Winterswijk. Op schaatsbaan De Witte Poorte was de 36-jarige Brabander na 125 ronden de snelste in een sprint van een kopgroep, die eerder in de wedstrijd het peloton op een ronde had gezet.
14 uur geledenWINTERSWIJK (ANP) - Sofia Schilder heeft de eerste marathon op natuurijs van deze winter gewonnen. Schilder was na tachtig ronden op de bevroren piste van ijsbaan De Witte Poorte in Winterswijk de snelste in een massasprint. Lianne van Loon finishte als tweede, net voor Esther Kiel.
16 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Stijn van de Bunt denkt dat hij op de Winterspelen van Milaan ingezet kan worden op de ploegenachtervolging. De 21-jarige schaatser van Team IKO X2O won op het olympisch kwalificatietoernooi de 5000 meter en verzekerde zich daarmee van deelname aan de Spelen. Mocht hij nodig zijn, dan is hij "er klaar voor", zei hij.
17 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Stijn van de Bunt besefte vlak na zijn zege op de 5000 meter op het olympisch kwalificatietoernooi nog niet helemaal dat hij naar de Spelen van Milaan gaat. De 21-jarige schaatser van Team IKO X2O versloeg met 6.09,30 favorieten als Chris Huizinga en Nederlands kampioen Marcel Bosker en zei onderkoeld dat hij totaal geen spanning had gehad voor de wedstrijd. "Na mijn rit, toen ik moest afwachten, zat mijn hartslag wel boven de 140", gaf hij snel toe.
17 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Stijn van de Bunt heeft bij het olympisch kwalificatietoernooi (OKT) in Thialf voor een grote verrassing gezorgd door de 5000 meter te winnen. De 21-jarige schaatser van Team IKO X20 bleef met 6.09,30 Chris Huizinga en Marcel Bosker voor. Van de Bunt versloeg in zijn rit Jorrit Bergsma, die als vierde finishte in 6.14,31.
18 uur geleden