Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Uitblinkende Sinner leidt Italië naar eindzege Daviscup

Uitblinkende Sinner leidt Italië naar eindzege Daviscup

MÁLAGA (ANP) - Jannik Sinner heeft de Italiaanse tennisploeg aan de eindzege in de Daviscup geholpen. Hij tekende voor het beslissende tweede punt van zijn team in de eindstrijd tegen Australië (2-0). De nummer 4 van de wereldranglijst overklaste ook Alex de Minaur in Málaga: 6-3 6-0.

Matteo Arnaldi was eerder op zondag al in drie sets te sterk voor Alexei Popyrin: 7-5 2-6 6-4. Daardoor hoeft het afsluitende dubbelspel van de eindstrijd niet meer de beslissing te brengen. Popyrin liet in de derde set maar liefst acht breakpoints onbenut.

Captain Paul Haarhuis sprak vrijdag na de door Nederland verloren kwartfinale (1-2) van de 'Sinner Show'. De kopman van de Italianen schakelde zaterdag nog naar een niveau hoger in de halve eindstrijd tegen Servië (2-1), met een overwinning op Novak Djokovic in het enkel- en dubbelspel.

'Met z'n allen'

Ook De Minaur had in de finale geen antwoord op de snoeiharde opslagen en forehands van de ontketende Sinner. De Australiër vocht voor wat hij waard was maar kreeg gedurende de tweede set van de eindstrijd steeds meer het gevoel dat hij volstrekt kansloos was.

Sinner liet zijn emoties na zijn beslissende zege even de vrije loop. Hij vierde de winst met zijn ploeggenoten en zwaaide met de Italiaanse vlag. Vervolgens bedankte hij de Italiaanse supporters die op de tribune zaten. "Jullie hebben ons ongelooflijk gesteund. Het is prachtig om deze titel met z'n allen te winnen. Mooier kunnen we het seizoen niet afsluiten."

Te sterk

Italië won de Daviscup voor de tweede keer, na 1976. Australië was al 28 keer de beste in het toernooi voor landenploegen. Maar de Australiërs wonnen de Daviscup twintig jaar geleden voor het laatst. In 2003 waren ze op een grasbaan in Melbourne te sterk voor Spanje.

Vorig jaar verloor Australië in de finale met 2-0 van Canada, dat toen de beschikking had over Denis Shapovalov en Félix Auger-Aliassime. Zij ontbraken dit jaar in Spanje.

Meer uit Sport

Verstappen beseft dat hij 'geluk' nodig heeft in titelstrijd

SÃO PAULO (ANP) - Max Verstappen geeft toe dat hij "een beetje geluk" nodig heeft om Lando Norris en Oscar Piastri te achterhalen in het kampioenschap van de Formule 1. "Ik moet elk weekend veel meer punten scoren en dat is niet zo eenvoudig", vertelde de viervoudig wereldkampioen aan onder meer Autosport.com op de persdag voorafgaand aan de Grote Prijs van São Paulo.

11 uur geleden
Tweevoudig olympisch zeilkampioene Bouwmeester (37) stopt

NOORDWIJK (ANP) - Tweevoudig olympisch zeilkampioene Marit Bouwmeester stopt met topsport. Dat meldt het Watersportverbond. De 37-jarige Bouwmeester is met vier olympische medailles de succesvolste zeilster aller tijden. De Friezin kondigde haar afscheid aan bij de presentatie van haar boek Winnen met je hoofd.

14 uur geleden
Tennisster Lamens jaar na doorbraak blij met behoud plek top 100

AMSTELVEEN (ANP) - Suzan Lamens is een jaar na haar doorbraak blij dat ze nog in de top 100 staat. De beste tennisster van Nederland staat richting het einde van het seizoen op de 86e plaats op de wereldranglijst, ongeveer even hoog als vorig jaar, vlak nadat ze haar tot nu toe enige titel had gepakt. "Ik heb dit jaar alle grote toernooien gespeeld en ben tevreden dat ik mijn ranking heb behouden", zegt Lamens tijdens een persmoment in Amstelveen.

14 uur geleden
Brown: verlies liever titel dan kiezen tussen Norris en Piastri

SÃO PAULO (ANO/RTR) - Teambaas Zak Brown van Formule 1-renstal McLaren weigert een van zijn twee coureurs voor te trekken in de eindfase van het wereldkampioenschap. "Ik verlies nog liever de titel dan dat ik moet kiezen tussen een van mijn twee coureurs", zegt de Amerikaan in de podcast 'Beyond the Grid'.

15 uur geleden
Tennisster Pegula verslaat Paolini in WTA Finals

RIYAD (ANP) - De Amerikaanse tennisster Jessica Pegula heeft haar tweede wedstrijd in de groepsfase van de WTA Finals in het Saoedische Riyad gewonnen. De nummer 5 van de wereld versloeg de Italiaanse Jasmine Paolini in twee sets: 6-2 6-3. Paolini leed al haar derde nederlaag en was al uitgeschakeld.

15 uur geleden
De Waard en Brinkman genomineerd voor beste hockeyer ter wereld

LAUSANNE (ANP) - Xan de Waard en Thierry Brinkman zijn genomineerd voor de prijs van beste hockeyer ter wereld. De internationale hockeyfederatie FIH heeft per sekse drie kanshebbers bekendgemaakt. Anne Veenendaal is een van de drie genomineerde keepsters.

19 uur geleden
Meer dan de helft van de tickets voor Winterspelen 2026 verkocht

MILAAN (ANP/DPA) - Meer dan de helft van de kaarten voor de Olympische Spelen van Milaan en Cortina d'Ampezzo volgend jaar is verkocht. Met nog drie maanden te gaan tot de openingsceremonie van de Winterspelen meldt de organisatie dat 850.000 van de 1,6 miljoen tickets weg zijn.

20 uur geleden