Uitblinkende doelman Ramaj prijst teamgeest Ajax
BODO (ANP) - Doelman Diant Ramaj prees na de wonderbaarlijke ontsnapping van Ajax bij Bodø/Glimt (1-2) in de tussenronde van de Conference League vooral de teamgeest van zijn ploeg. "We wilden laten zien dat we een ploeg zijn", zei de Duitser. "We hebben gevochten voor elkaar en zijn daarvoor beloond."
Ramaj was de grote uitblinker bij Ajax, met een serie goede reddingen tegen de thuisploeg die veel gevaarlijker was dan de bezoekers uit Amsterdam. "Maar ik denk niet dat dit mijn beste duel voor Ajax was", zei hij bij Ajax TV. "Ik train hard en laat het de laatste weken ook steeds zien. Ik ben onderdeel van de ploeg. We hebben het als team goed gedaan."
"Laten we hier een dagje van genieten. En dan moeten we ons op het uitduel van zondag met AZ richten. Daar willen we ook winnen", aldus de keeper.
Ajax plaatste zich voor de achtste finales van de Conference League en wordt vrijdag tijdens een loting gekoppeld aan Lille, Maccabi Tel Aviv, Viktoria Plzen, Club Brugge, Aston Villa, Fiorentina, PAOK Saloniki of Fenerbahçe, de ploeg van ex-Ajacied Dusan Tadic.
Meer uit Voetbal
ZEIST (ANP) - De KNVB gaat PEC Zwolle helpen bij het identificeren van supporters die tijdens de zogenoemde IJsselderby van afgelopen zondag met verboden gezichtsbedekkende kleding en vuurwerk voor problemen zorgden. Dat bevestigt een woordvoerder van de KNVB.
2 uur geledenZEIST (ANP) - De aanklager betaald voetbal van de KNVB heeft besloten geen straf op te leggen aan Dean James in de veelbesproken paspoortkwestie. De aanklager deed onderzoek naar de speelgerechtigheid van de speler van Go Ahead Eagles na een klacht van NAC Breda.
3 uur geledenMADRID (ANP) - Bayern München heeft in de uitwedstrijd tegen Real Madrid een goede uitgangspositie verworven voor een plek in de halve finale van de Champions League. De kampioen van Duitsland zegevierde met 2-1 in stadion Bernabéu door doelpunten van Luis Díaz en Harry Kane. Vervolgens maakte Kylian Mbappé het duel weer spannend. Volgende week woensdag is de return van de kwartfinale in de hoofdstad van Beieren.
16 uur geledenBOEKAREST (ANP) - Mircea Lucescu is op 80-jarige leeftijd overleden. Dat meldt de Roemeense voetbalbond. Hij werd anderhalve week geleden als bondscoach met Roemenië uitgeschakeld door Turkije in de play-offs voor het WK van komend seizoen in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.
18 uur geledenPARIJS (ANP) - Trainer Arne Slot hoopt dat Liverpool in staat is om de hele wedstrijd goed te spelen tegen Paris Saint-Germain. "Want alleen dan hebben we een kans", zei hij op een persconferentie voor het uitduel van woensdag in de kwartfinale van de Champions League.
18 uur geledenZURICH (ANP/AFP) - Wereldvoetbalbond FIFA is een tuchtprocedure gestart tegen de Spaanse voetbalbond vanwege racistische liederen die tijdens de vriendschappelijke oefeninterland tussen Spanje en Egypte vorige week te horen waren. Fans van de thuisploeg zongen in het stadion van Espanyol in Barcelona islamofobe spreekkoren. Ze schreeuwden onder meer: "wie niet springt, is moslim".
19 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Onder luid gejuich en applaus zijn de spelers en staf van PSV onthaald in het Philips Stadion in Eindhoven. De spelers, staf en trainer Peter Bosz kwamen op het podium, waar ze de kampioensschaal hebben ontvangen. Daarna maakte de selectie een ereronde door het stadion.
23 uur geleden