Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Uitbater snellaadstations Fastned ziet verlies en omzet stijgen

Uitbater snellaadstations Fastned ziet verlies en omzet stijgen

AMSTERDAM (ANP) - De uitbater van snellaadstations voor elektrische auto's Fastned heeft het nettoverlies in de eerste helft van dit jaar zien oplopen tot 11,4 miljoen euro, 11 procent meer vergeleken met dezelfde periode vorig jaar. De omzet ging met 45 procent omhoog tot 37,8 miljoen euro, maakte het bedrijf donderdag bekend.

Fastned wijt het verlies aan voortdurende hoge investeringen om uit te breiden. Het bedrijf profiteert van de "aanhoudende sterke groei" van het elektrische wagenpark in Europa. "Met meer dan vijfhonderd verkregen locaties en 318 operationele stations liggen we beter dan ooit op schema om in 2030 een netwerk van duizend stations te hebben", zegt Michiel Langezaal, topman van Fastned in een toelichting.

Wanneer Fastned het nettoverlies ombuigt in winst wil Langezaal niet zeggen. De topman verwacht wel een grote groei van elektrische auto's in Europa de komende jaren, waarvan Fastned zal profiteren. Hij denkt dat een fossiele auto tegen 2030 duurder is dan een elektrisch model, waardoor veel consumenten zullen overstappen.

In het afgelopen halfjaar kwamen er 22 laadstations van Fastned bij, waarvan acht in Nederland. Het aantal actieve klanten nam met bijna 50 procent toe tot ruim 411.800.

Meer uit Financieel

Problemen met pinnen bij ING en Triodos

AMSTERDAM (ANP) - Klanten van ING en Triodos hebben zaterdagochtend moeilijker kunnen pinnen. Volgens ING lag het probleem bij een externe partij die pintransacties afhandelt, maar is de storing nu voorbij.

10 minuten geleden
Spirit Airlines heft zichzelf op na uitblijven staatssteun VS

DANIA BEACH (ANP) - De Amerikaanse luchtvaartmaatschappij Spirit Airlines staakt per direct alle activiteiten. De budgetvlieger kwam in financiële problemen toen de Iranoorlog een sterke stijging van de brandstofkosten veroorzaakte. Gesprekken met de Amerikaanse regering over noodsteun liepen op niets uit.

4 uur geleden
Nuenense vleesverwerker vraagt faillissement aan na ingreep NVWA

NUENEN (ANP) - Vleesverwerker Esro Vlees uit Nuenen heeft faillissement aangevraagd na een ingreep van de Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA). De toezichthouder verdenkt het bedrijf ervan onveilig vlees te verhandelen en heeft de vergunning ingetrokken. De directie van Esro Vlees stelt dat dit "onvermijdelijk" heeft geleid tot het faillissement.

4 uur geleden
Bloomberg: geen akkoord Spirit Airlines en Amerikaanse regering

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De gesprekken tussen de Amerikaanse regering en luchtvaartmaatschappij Spirit Airlines zijn beëindigd zonder een akkoord om de in moeilijkheden verkerende luchtvaartmaatschappij te redden. Dat melden bronnen die op de hoogte zijn van de gesprekken aan persbureau Bloomberg.

6 uur geleden
Nederlander voorzichtig met boeken zomervakantie, maar gaat wel

DEN HAAG (ANP) - Nederlanders blijven voorzichtig met het boeken van hun zomervakantie. Reisbranchevereniging ANVR ziet dat mensen wel op vakantie willen, maar door wat onrust rondom vliegen meer voor zekerheid gaan.

6 uur geleden
Wall Street sluit gemengd na vredesvoorstel Iran en reactie Trump

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met een gemengd beeld gesloten. Beleggers hielden onder meer de ontwikkelingen rond de oorlog in het Midden-Oosten in de gaten en hoopten op een akkoord om het conflict te beëindigen. De olieprijzen gingen verder omlaag.

15 uur geleden
WSJ: luchtvaartmaatschappij Spirit Airlines bereidt sluiting voor

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse luchtvaartmaatschappij Spirit Airlines bereidt zich voor om de activiteiten te staken. Dat melden ingewijden aan The Wall Street Journal.

16 uur geleden