Uitbater snellaadstations Fastned ziet verlies en omzet stijgen
AMSTERDAM (ANP) - De uitbater van snellaadstations voor elektrische auto's Fastned heeft het nettoverlies in de eerste helft van dit jaar zien oplopen tot 11,4 miljoen euro, 11 procent meer vergeleken met dezelfde periode vorig jaar. De omzet ging met 45 procent omhoog tot 37,8 miljoen euro, maakte het bedrijf donderdag bekend.
Fastned wijt het verlies aan voortdurende hoge investeringen om uit te breiden. Het bedrijf profiteert van de "aanhoudende sterke groei" van het elektrische wagenpark in Europa. "Met meer dan vijfhonderd verkregen locaties en 318 operationele stations liggen we beter dan ooit op schema om in 2030 een netwerk van duizend stations te hebben", zegt Michiel Langezaal, topman van Fastned in een toelichting.
Wanneer Fastned het nettoverlies ombuigt in winst wil Langezaal niet zeggen. De topman verwacht wel een grote groei van elektrische auto's in Europa de komende jaren, waarvan Fastned zal profiteren. Hij denkt dat een fossiele auto tegen 2030 duurder is dan een elektrisch model, waardoor veel consumenten zullen overstappen.
In het afgelopen halfjaar kwamen er 22 laadstations van Fastned bij, waarvan acht in Nederland. Het aantal actieve klanten nam met bijna 50 procent toe tot ruim 411.800.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - Het Tsjechische defensiebedrijf Czechoslovak Group (CSG) heeft in de afgelopen dagen 3,3 miljard euro opgehaald met de verkoop van aandelen aan institutionele investeerders uit Nederland en daarbuiten. De aandelen werden verkocht voorafgaand aan de beursintroductie in Amsterdam. Vrijdag gaat de handel in het aandeel op het Damrak van start.
42 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De fabrikant van bioplastics, Avantium, verwacht zijn fabriek in Delfzijl later te kunnen openen dan was gepland. Het bedrijf laat weten dat tijdens de bouw van het leidingwerk kwaliteitsproblemen zijn ontdekt. Daardoor is een veiligheidsrisico ontstaan.
44 minuten geledenKUALA LUMPUR (ANP/RTR) - Maleisië heeft de toegang tot chatbot Grok hersteld, nadat het socialemediaplatform X veiligheidsmaatregelen had getroffen. Dat meldt de communicatietoezichthouder van het land.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/DPA) - De Amerikaanse tak van de video-app TikTok is officieel overgedragen aan de nieuw opgerichte joint venture TikTok USDS. De vorige eigenaar, de in Beijing gevestigde ByteDance-groep, behoudt een belang van iets minder dan 20 procent in TikTok USDS, aldus het bedrijf in een verklaring.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De bouwsector heeft de komende vijf jaar 94.000 nieuwe mensen nodig, anders wordt het een "serieus probleem" om alle opdrachten te realiseren en dreigen vertragingen. Dit heeft directeur Taco van Hoek van het Economisch Instituut voor de Bouw (EIB) gezegd in gesprek met het ANP. De geplande personeelsuitbreiding bij Defensie kan het de bouw nog lastiger maken.
3 uur geledenZEIST (ANP) - Het aantal juridische conflicten over de koop en verkoop van woningen neemt toe, ziet verzekeraar Achmea. Die trend wordt door de verzekeraar toegeschreven aan de krapte op de woningmarkt. Achmea Rechtsbijstand ontving vorig jaar 3600 meldingen van geschillen tussen kopers en verkopers, een toename van ruim 14 procent.
8 uur geledenZEIST (ANP) - Het aantal juridische conflicten over de koop en verkoop van woningen neemt toe, ziet verzekeraar Achmea. Die trend wordt door de verzekeraar toegeschreven aan de krapte op de woningmarkt. Achmea Rechtsbijstand ontving vorig jaar 3600 meldingen van geschillen tussen kopers en verkopers, een toename van ruim 14 procent.
9 uur geleden