Uitbater snellaadstations Fastned ziet verlies en omzet stijgen
AMSTERDAM (ANP) - De uitbater van snellaadstations voor elektrische auto's Fastned heeft het nettoverlies in de eerste helft van dit jaar zien oplopen tot 11,4 miljoen euro, 11 procent meer vergeleken met dezelfde periode vorig jaar. De omzet ging met 45 procent omhoog tot 37,8 miljoen euro, maakte het bedrijf donderdag bekend.
Fastned wijt het verlies aan voortdurende hoge investeringen om uit te breiden. Het bedrijf profiteert van de "aanhoudende sterke groei" van het elektrische wagenpark in Europa. "Met meer dan vijfhonderd verkregen locaties en 318 operationele stations liggen we beter dan ooit op schema om in 2030 een netwerk van duizend stations te hebben", zegt Michiel Langezaal, topman van Fastned in een toelichting.
Wanneer Fastned het nettoverlies ombuigt in winst wil Langezaal niet zeggen. De topman verwacht wel een grote groei van elektrische auto's in Europa de komende jaren, waarvan Fastned zal profiteren. Hij denkt dat een fossiele auto tegen 2030 duurder is dan een elektrisch model, waardoor veel consumenten zullen overstappen.
In het afgelopen halfjaar kwamen er 22 laadstations van Fastned bij, waarvan acht in Nederland. Het aantal actieve klanten nam met bijna 50 procent toe tot ruim 411.800.
Meer uit Financieel
BASTROP (ANP/BLOOMBERG) - Het nieuwe algoritme van berichtendienst X wordt volledig openbaar. Dat belooft de eigenaar van het sociale medium, Elon Musk, op X.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Spaanse olieproducent Repsol is bereid meer te investeren in de olie-industrie van Venezuela. Dat zei topman Josu Jon Imaz bij de bijeenkomst van de Amerikaanse president Donald Trump en bazen van olieconcerns in het Witte Huis.
14 uur geledenBRUSSEL/PARIJS (ANP/AFP/BELGA) - Boeren in Europa hebben opnieuw protestacties gehouden tegen de handelsdeal met Zuid-Amerikaanse landen. Meerdere Belgische wegen werden geblokkeerd. In Frankrijk maakte de politie een einde aan een dagenlange blokkade door boeren van een brandstoffendepot in de buurt van Bordeaux. In Ierland demonstreerden duizenden boeren tegen het akkoord.
16 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Schiphol en KLM verwachten zaterdag geen grote problemen. De afgelopen week gingen vele honderden vluchten op de luchthaven niet door als gevolg van de sneeuw en vrieskou, wat de reisplannen van 300.000 passagiers in de war schopte. Ondanks de temperaturen onder nul gaan verreweg de meeste vluchten nu door.
19 uur geledenJAKARTA (ANP/RTR) - Indonesiƫ heeft de toegang tot de chatbot Grok van Elon Musks bedrijf xAI tijdelijk geblokkeerd. De regering van het land vindt het risico te groot dat het programma pornografische beelden genereert met hulp van kunstmatige intelligentie.
20 uur geledenHOUSTON (ANP/BLOOMBERG) - De topman van oliemaatschappij Exxon, Darren Woods, noemt Venezuela momenteel "ongeschikt om in te investeren". Dat zei Woods vrijdag in het Witte Huis, waar president Donald Trump topbestuurders van oliebedrijven had uitgenodigd om te praten over de mogelijkheden voor de olie-industrie in Venezuela.
21 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten zullen beslissen welke oliebedrijven actief mogen zijn in Venezuela. Dat heeft de Amerikaanse president Donald Trump gezegd voorafgaand aan een ontmoeting met bestuurders van oliebedrijven in het Witte Huis, waar wordt gepraat over de heropbouw van de Venezolaanse olie-industrie.
1 dag geleden