Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Uitbater Markthal en Hoog Catharijne voelt crisis nog niet

Uitbater Markthal en Hoog Catharijne voelt crisis nog niet

PARIJS (ANP) - Het Franse vastgoedfonds Klépierre merkt de impact van de coronacrisis vooralsnog niet in de resultaten. Wel worden nu kostenbesparende maatregelen genomen om de toekomstige effecten van de crisis te kunnen doorstaan. Dat meldde de uitbater van onder meer de Markthal en Alexandrium in Rotterdam en Hoog Catharijne in Utrecht in een handelsupdate over het eerste kwartaal van het jaar.

Bestuursvoorzitter Jean-Marc Jestin benadrukt dat in verschillende landen winkelsluitingen de inkomsten van klanten in de weg zitten. In verschillende landen waar het bedrijf actief is moeten niet-essentiële winkels verplicht hun deuren sluiten. Dat is onder meer in Spanje, Frankrijk en België waar een lockdown geldt.

Maatregelen

In Nederland, waar Klépierre een vijftal winkelcentra bezit, zijn maatregelen minder streng. Maar de verplichte sluiting van de horeca en de keuze van sommige huurders om hun winkels uit eigen beweging dicht te gooien zorgen mogelijk voor betalingsproblemen

Om winkelbedrijven tegemoet te komen biedt Kléppierre onder meer uitstel van huurverplichtingen aan. Om de kosten te verlagen worden operationele kosten teruggebracht. Het bedrijf zal zijn huurders ook lagere servicekosten rekenen. Verder levert de top van Klépierre tot het einde van dit jaar 30 procent aan salaris in. Landenmanagers en andere directeuren leveren in de maanden april en mei een vijfde van hun loon in.

Klépierre zag zijn nettohuurinkomsten in het eerste kwartaal van het jaar met 4,7 procent dalen tot 252,8 miljoen euro. De omzet daalde met 4,2 procent tot 316,8 miljoen euro. De dalingen waren vooral als gevolg van het afstoten van onderdelen. In Nederland was sprake van een lichte daling van de omzet tot 20,1 miljoen euro van 20,3 miljoen euro een jaar eerder.

Meer uit Financieel

Allianz: vaker cyberaanvallen op kleinere bedrijven

MÜNCHEN (ANP/DPA) - Cybercriminelen slaan vaker toe bij kleinere bedrijven omdat grote bedrijven steeds beter beveiligd worden tegen cyberaanvallen, waardoor ze een moeilijker doelwit worden. Dat meldt de Duitse verzekeraar Allianz. Ook breiden cybercriminelen hun activiteiten steeds verder uit buiten de Verenigde Staten en Europa naar bedrijven in Latijns-Amerika en Azië, aldus Allianz.

1 uur geleden
Amsterdamse AEX-index opent licht lager, Philips bij verliezers

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index is woensdag licht lager geopend in navolging van de verliezen op Wall Street een dag eerder. Beleggers in Europa reageren op een toespraak van de Amerikaanse centralebankpresident Jerome Powell. Hij zei dat er nog altijd een risico bestaat dat een te sterke verlaging van de rente de inflatie in de Verenigde Staten te veel aanjaagt.

3 uur geleden
Bloomberg: wereldwijde cacaocrisis lijkt richting einde te gaan

NEW YORK (ANP) - De wereldwijde cacaocrisis lijkt richting een einde te gaan, nu betere oogsten in Zuid-Amerika en een afnemende vraag voor het tweede jaar op rij voor een cacao-overschot lijken te zorgen. Dat concludeert persbureau Bloomberg na gesprekken met analisten en handelaren.

4 uur geleden
Nederland verhandelt meer goederen, vooral meer voedingsmiddelen

DEN HAAG (ANP) - Nederland heeft in de eerste helft van dit jaar meer goederen verhandeld. De waarde van alle export lag 1,9 procent hoger vergeleken met de eerste zes maanden van 2024. De importwaarde groeide met 2 procent, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS).

6 uur geleden
Aandelenbeurzen New York sluiten lager na speech Powell

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag met verliezen gesloten. Beleggers verwerkten onder andere een toespraak van Federal Reserve-voorzitter Jerome Powell. Hij waarschuwde dat er nog altijd een risico bestaat dat een te sterke verlaging van de rente de inflatie te veel aanjaagt.

14 uur geleden
Wereldbank versnelt hulp aan Argentinië

WASHINGTON (ANP) - De Wereldbank verleent Argentinië sneller financiële hulp, maakt het instituut uit Washington bekend. De bank voor ontwikkelingssamenwerking wil de komende maanden 4 miljard dollar inzetten voor het Zuid-Amerikaanse land, dat kampt met een snelle waardedaling van de nationale munt en staatsobligaties.

15 uur geleden
Fed-baas Powell wijst op risico van te lage rente

WARWICK (ANP) - Het blijft risicovol om de rente te verlagen in de Verenigde Staten, omdat dit de inflatie te sterk kan aanjagen. Daarvoor waarschuwde Jerome Powell, de voorzitter van de Federal Reserve, in een toespraak in de staat Rhode Island. Tegelijkertijd benadrukte hij dat de Amerikaanse arbeidsmarkt zwakker is geworden, wat juist weer een reden kan zijn om de economie te stimuleren met lagere leenkosten.

16 uur geleden