Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Uitbater luchthaven Frankfurt boekt kleine winst

Uitbater luchthaven Frankfurt boekt kleine winst

FRANKFURT (ANP) - Luchthavenexploitant Fraport, uitbater van Frankfurt Airport, heeft de eerste helft van het jaar afgesloten met een kleine winst ondanks de aanhoudende impact van de coronacrisis. De onderneming zag het verkeer op de belangrijkste luchthaven van Duitsland, maar ook op de vliegvelden waar het een belang in heeft, de laatste weken weer toenemen en dat zorgde samen met de eerder gerealiseerde kostenbesparingen voor de eerste winst sinds het begin van de crisis.

Voor Fraport resteerde een resultaat over zes maanden van 15,4 miljoen euro. Dat was in dezelfde periode vorig jaar nog een verlies van dik 231 miljoen euro. Door de coronacrisis viel het vliegverkeer destijds nagenoeg stil, terwijl er voor de luchthavenuitbater wel kosten waren. Fraport sloot coronajaar 2020 uiteindelijk af met een verlies van bijna 700 miljoen euro. Het was voor het eerst in twintig jaar dat Fraport een boekjaar met een negatief resultaat afsloot.

Momenteel merkt de luchthavenuitbater dat het verkeer aantrekt. In juni verwerkte Frankfurt Airport 1,8 miljoen reizigers. Dat betekende een toename met 200 procent in vergelijking met juni 2020. Ook in de belangrijke zomermaand juli wisten meer reizigers de luchthaven weer te vinden. Met 2,8 miljoen reizigers was sprake van een groei met 116 procent. Op piekdagen verwerkt de luchthaven evenwel nog maar de helft van van het aantal reizigers van tijdens piekdagen voor de crisis.

Het niveau van vorig jaar

Het totaal aantal passagiers in de eerste zes maanden van dit jaar lag ondanks de groei richting de zomer met 6,5 miljoen reizigers nog altijd ver onder het niveau van vorig jaar. Fraport wijst er daarbij op dat de impact van de crisis destijds pas vanaf maart gevoeld werd. Voor die tijd draaide de luchthaven als normaal. In vergelijking met 2020 lag het aantal reizigers bijna 47 procent lager. Afgezet tegen topjaar 2019 gaat het om een daling van het aantal passagiers met dik 80 procent.

Voor het hele jaar rekent Fraport op een klein verlies of een kleine winst. Daarmee is de uitbater van de luchthaven iets positiever dan eerder, toen nog op een negatief resultaat werd gerekend. Fraport denkt dat dit jaar tussen de 20 miljoen en 25 miljoen reizigers gebruik zullen maken van de luchthaven. Fraport houdt ook vast aan zijn verwachtingen voor een omzet van circa 2 miljard euro.

Meer uit Financieel

ABN AMRO: tanktoerisme naar België in grensregio groeit

AMSTERDAM (ANP) - Ook ABN AMRO ziet dat Nederlandse automobilisten die in de buurt van België wonen sinds het uitbreken van de oorlog in het Midden-Oosten vaker de grens overgaan om te tanken. Zoals bekend liggen de prijzen aan de Nederlandse pomp aanzienlijk hoger dan in België. Voor een gemiddelde auto scheelt het inmiddels ongeveer tussen de 25 en 30 euro per volle tank, becijferde de bank.

3 uur geleden
Tim Cook stopt als topman van Apple

CUPERTINO (ANP) - Tim Cook stopt als topman van Apple. Het Amerikaanse bedrijf meldt dat hij de komende maanden nog in functie blijft, maar vanaf september wordt vervangen door John Ternus. Die is nu bestuurder van de hardwaredivisie.

4 uur geleden
Wall Street beperkt verlies door nieuwe hoop op einde oorlog

NEW YORK (ANP) - Wall Street beperkte maandag de verliezen, gesteund door hernieuwde hoop bij beleggers op een compromis tussen de VS en Iran over het conflict. Volgens de Amerikaanse nieuwszender CNN houden de VS en Iran woensdag een tweede onderhandelingsronde in Pakistan.

5 uur geleden
Siemens: EU raakt achterop in AI-race en moet regels versoepelen

MÜNCHEN (ANP/BLOOMBERG) - Het Duitse industriële concern Siemens waarschuwt dat de EU ernstig achterop raakt in de race rond kunstmatige intelligentie. Het concern zegt dat Brussel ingrijpende verbeteringen moet doorvoeren om het gebruik van de technologie te versnellen.

6 uur geleden
Handelaar: minder kerosine door militair gebruik leidingen

ROTTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - De aanvoer van kerosine naar Europese luchthavens is verstoord door meer militair gebruik van een pijpleidingennetwerk vanuit Rotterdam, zegt een brandstofhandelaar. Onder andere het belangrijke vliegveld van Frankfurt zou zijn getroffen.

9 uur geleden
Damrak onder druk door aanhoudende spanningen VS en Iran

AMSTERDAM (ANP) - De beurshandel in Amsterdam werd maandag opnieuw gedomineerd door spanningen tussen de Verenigde Staten en Iran. Vrijdag gingen de beurzen nog omhoog door het nieuws dat Iran de Straat van Hormuz volledig zou heropenen voor de commerciële scheepvaart. Zaterdag sloot Teheran de voor het olietransport belangrijke zeestraat echter weer af door de aanhoudende blokkade van de Iraanse havens door de Amerikaanse marine. Olie werd daardoor weer duurder na de forse prijsdaling op vrijdag.

9 uur geleden
Frankrijk en Polen bouwen samen militaire satelliet

GDAŃSK (ANP) - Frankrijk en Polen gaan samen een communicatiesatelliet de ruimte in sturen voor de Poolse krijgsmacht. Polen wil er zeker van zijn dat zijn militairen met elkaar kunnen blijven communiceren als het zich moet verweren tegen bijvoorbeeld een Russische aanval.

11 uur geleden