Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Uitbater luchthaven Frankfurt boekt kleine winst

Uitbater luchthaven Frankfurt boekt kleine winst

FRANKFURT (ANP) - Luchthavenexploitant Fraport, uitbater van Frankfurt Airport, heeft de eerste helft van het jaar afgesloten met een kleine winst ondanks de aanhoudende impact van de coronacrisis. De onderneming zag het verkeer op de belangrijkste luchthaven van Duitsland, maar ook op de vliegvelden waar het een belang in heeft, de laatste weken weer toenemen en dat zorgde samen met de eerder gerealiseerde kostenbesparingen voor de eerste winst sinds het begin van de crisis.

Voor Fraport resteerde een resultaat over zes maanden van 15,4 miljoen euro. Dat was in dezelfde periode vorig jaar nog een verlies van dik 231 miljoen euro. Door de coronacrisis viel het vliegverkeer destijds nagenoeg stil, terwijl er voor de luchthavenuitbater wel kosten waren. Fraport sloot coronajaar 2020 uiteindelijk af met een verlies van bijna 700 miljoen euro. Het was voor het eerst in twintig jaar dat Fraport een boekjaar met een negatief resultaat afsloot.

Momenteel merkt de luchthavenuitbater dat het verkeer aantrekt. In juni verwerkte Frankfurt Airport 1,8 miljoen reizigers. Dat betekende een toename met 200 procent in vergelijking met juni 2020. Ook in de belangrijke zomermaand juli wisten meer reizigers de luchthaven weer te vinden. Met 2,8 miljoen reizigers was sprake van een groei met 116 procent. Op piekdagen verwerkt de luchthaven evenwel nog maar de helft van van het aantal reizigers van tijdens piekdagen voor de crisis.

Het niveau van vorig jaar

Het totaal aantal passagiers in de eerste zes maanden van dit jaar lag ondanks de groei richting de zomer met 6,5 miljoen reizigers nog altijd ver onder het niveau van vorig jaar. Fraport wijst er daarbij op dat de impact van de crisis destijds pas vanaf maart gevoeld werd. Voor die tijd draaide de luchthaven als normaal. In vergelijking met 2020 lag het aantal reizigers bijna 47 procent lager. Afgezet tegen topjaar 2019 gaat het om een daling van het aantal passagiers met dik 80 procent.

Voor het hele jaar rekent Fraport op een klein verlies of een kleine winst. Daarmee is de uitbater van de luchthaven iets positiever dan eerder, toen nog op een negatief resultaat werd gerekend. Fraport denkt dat dit jaar tussen de 20 miljoen en 25 miljoen reizigers gebruik zullen maken van de luchthaven. Fraport houdt ook vast aan zijn verwachtingen voor een omzet van circa 2 miljard euro.

Meer uit Financieel

Winsten op Wall Street na optimisme over gesprekken VS en Iran

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag met plussen de handelsdag uitgegaan. Beleggers waren optimistisch dat vredesgesprekken tussen de Verenigde Staten en Iran mogelijk weer worden hervat.

5 minuten geleden
Lufthansa-piloten gaan langer staken

FRANKFURT (ANP) - Piloten van het Duitse luchtvaartconcern Lufthansa breiden hun staking uit. Ze leggen donderdag en vrijdag ook het werk neer, nadat er maandag en dinsdag al werd gestaakt. Vakbond Cockpit kondigde dit aan. Honderden vluchten in Duitsland werden deze week geannuleerd door de tweedaagse pilotenstaking.

1 uur geleden
Staatssecretaris: geopolitiek belang haven is lang onderschat

ROTTERDAM (ANP) - Het geopolitieke belang van de Rotterdamse haven is lang onderschat geweest. Dat zei staatssecretaris van Defensie Derk Boswijk op het Havencongres Rotterdam. Volgens hem is er nu meer urgentie. In de haven is eind vorig jaar een terrein gereserveerd waar militair materieel kan worden overgeslagen.

3 uur geleden
Renault schrapt duizenden ingenieursbanen

PARIJS (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Het Franse autoconcern Renault gaat het aantal ingenieursbanen de komende twee jaar tot 20 procent verminderen. Daarmee wil de autofabrikant de organisatie stroomlijnen onder druk van toenemende concurrentie, vooral uit China.

3 uur geleden
Eigenaar Gucci en Balenciaga ziet opbrengsten verder dalen

PARIJS (ANP) - Kering, de eigenaar van onder meer Gucci, Saint Laurent, Bottega Veneta en Balenciaga, heeft de opbrengsten in het afgelopen kwartaal verder zien dalen. Bij Gucci, het belangrijkste merk van het Franse concern, zakte de omzet met 14 procent.

3 uur geleden
Optimisme over Iran stuwt Damrak, Besi naar recordniveau

AMSTERDAM (ANP) - De beurskoersen op het Damrak gingen dinsdag verder omhoog, gesteund door optimisme dat de vredesgesprekken tussen de VS en Iran spoedig worden hervat. Ook elders in Europa en op Wall Street zat de sfeer er goed in. Bij de grote fondsen in Amsterdam viel chipconcern Besi op met een koerswinst van 5,4 procent op 218 euro, de hoogste slotstand ooit. Dat volgde nadat Bank of America het koersdoel voor Besi had opgeschroefd en zich positief had uitgelaten over het bedrijf.

4 uur geleden
Topman haven Antwerpen-Brugge stapt vervroegd op

ANTWERPEN (ANP) - Jacques Vandermeiren, topman van de haven Antwerpen-Brugge, stapt vervroegd op. Dat kondigde het bedrijf dinsdag aan. De Nederlander Rob Smeets, die nu operationeel directeur is, neemt de leiding tijdelijk over.

4 uur geleden