Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Uitbater luchthaven Frankfurt boekt kleine winst

Uitbater luchthaven Frankfurt boekt kleine winst

FRANKFURT (ANP) - Luchthavenexploitant Fraport, uitbater van Frankfurt Airport, heeft de eerste helft van het jaar afgesloten met een kleine winst ondanks de aanhoudende impact van de coronacrisis. De onderneming zag het verkeer op de belangrijkste luchthaven van Duitsland, maar ook op de vliegvelden waar het een belang in heeft, de laatste weken weer toenemen en dat zorgde samen met de eerder gerealiseerde kostenbesparingen voor de eerste winst sinds het begin van de crisis.

Voor Fraport resteerde een resultaat over zes maanden van 15,4 miljoen euro. Dat was in dezelfde periode vorig jaar nog een verlies van dik 231 miljoen euro. Door de coronacrisis viel het vliegverkeer destijds nagenoeg stil, terwijl er voor de luchthavenuitbater wel kosten waren. Fraport sloot coronajaar 2020 uiteindelijk af met een verlies van bijna 700 miljoen euro. Het was voor het eerst in twintig jaar dat Fraport een boekjaar met een negatief resultaat afsloot.

Momenteel merkt de luchthavenuitbater dat het verkeer aantrekt. In juni verwerkte Frankfurt Airport 1,8 miljoen reizigers. Dat betekende een toename met 200 procent in vergelijking met juni 2020. Ook in de belangrijke zomermaand juli wisten meer reizigers de luchthaven weer te vinden. Met 2,8 miljoen reizigers was sprake van een groei met 116 procent. Op piekdagen verwerkt de luchthaven evenwel nog maar de helft van van het aantal reizigers van tijdens piekdagen voor de crisis.

Het niveau van vorig jaar

Het totaal aantal passagiers in de eerste zes maanden van dit jaar lag ondanks de groei richting de zomer met 6,5 miljoen reizigers nog altijd ver onder het niveau van vorig jaar. Fraport wijst er daarbij op dat de impact van de crisis destijds pas vanaf maart gevoeld werd. Voor die tijd draaide de luchthaven als normaal. In vergelijking met 2020 lag het aantal reizigers bijna 47 procent lager. Afgezet tegen topjaar 2019 gaat het om een daling van het aantal passagiers met dik 80 procent.

Voor het hele jaar rekent Fraport op een klein verlies of een kleine winst. Daarmee is de uitbater van de luchthaven iets positiever dan eerder, toen nog op een negatief resultaat werd gerekend. Fraport denkt dat dit jaar tussen de 20 miljoen en 25 miljoen reizigers gebruik zullen maken van de luchthaven. Fraport houdt ook vast aan zijn verwachtingen voor een omzet van circa 2 miljard euro.

Meer uit Financieel

Slechte start voor autoverkoop, elektrische auto's kelderen

BUNNIK (ANP) - Autodealers zijn het nieuwe jaar slecht begonnen, met een flinke daling van de nieuwverkopen in januari. Volgens de brancheorganisaties BOVAG en RAI Vereniging rolden vorige maand maar 28.347 nieuwe auto's de Nederlandse showrooms uit, ruim 13 procent minder dan in januari vorig jaar. Het aantal volledig elektrische auto's kelderde zelfs met 35,4 procent.

1 uur geleden
Indonesië staat omstreden AI-chatbot Grok weer toe

JAKARTA (ANP/BLOOMBERG) - Indonesië staat de in opspraak geraakte chatbot Grok weer toe nadat het bedrijf van eigenaar Elon Musk heeft gezegd maatregelen te nemen om misbruik van de dienst tegen te gaan. Eerder werd de chatbot, die AI-naaktbeelden van vrouwen en kinderen genereert, verboden in Indonesië.

2 uur geleden
FT: Ford sprak met Chinese concurrent Xiaomi over joint venture

DETROIT (ANP) - De Amerikaanse autofabrikant Ford heeft gesprekken gevoerd met zijn Chinese concurrent Xiaomi over het oprichten van een joint venture voor de productie van elektrische auto's in de Verenigde Staten. Dat meldt de Financial Times op basis van bronnen die bekend zijn met de zaak.

2 uur geleden
KLM hervat vluchten naar Tel Aviv en Dubai

SCHIPHOL (ANP) - KLM hervat maandag en dinsdag het vliegverkeer naar de Israëlische hoofdstad Tel Aviv, maakte de luchtvaartmaatschappij bekend. Daarnaast worden vanaf zondag tot en met vrijdag de vluchten naar Dubai hervat, met een aangepast vliegschema.

3 uur geleden
Trump: India gaat olie kopen uit Venezuela in plaats van Iran

WASHINGTON (ANP/RTR) - India gaat olie uit Venezuela kopen, in plaats van uit Iran. Dat zei de Amerikaanse president Donald Trump zaterdag. "We hebben die deal al gesloten, het concept van de deal," zei Trump tegen verslaggevers aan boord van de Air Force One onderweg naar Florida vanuit Washington.

5 uur geleden
Frankrijk verlaagt drempel voor giftige stof in babyvoeding

PARIJS (ANP/BLOOMBERG/AFP) - Frankrijk verlaagt de toegestane drempel voor cereulide in babyvoeding. De stap volgt op terugroepacties in meer dan zestig landen, waaronder Nederland, van babyvoeding om de mogelijke aanwezigheid van deze giftige stof, die braken en diarree kan veroorzaken.

22 uur geleden
OnlyFans in gesprek over verkoop meerderheidsbelang, melden media

LONDEN (ANP/RTR) - OnlyFans is in gesprek met een investeringsmaatschappij over de verkoop van een meerderheidsbelang. Dit melden ingewijden aan verschillende media, waaronder The Wall Street Journal (WSJ) en persbureau Reuters. Daarbij wordt het Britse videoplatform, dat vooral bekendstaat om pornografische inhoud, gewaardeerd op zo'n 5,5 miljard dollar (ongeveer 4,6 miljard euro), inclusief schulden.

23 uur geleden