Uitbater hoge snelheidstreinen Japan schrapt duizenden banen
TOKIO (ANP/BLOOMBERG) - East Japan Railway, de uitbater van treinen rond de Japanse hoofdstad Tokio en hogesnelheidstreinen naar het noorden van het land, gaat duizenden banen schrappen. Vanwege de coronapandemie en de vergrijzing in Japan is er minder vraag naar de treindiensten.
De supersnelle Shinkansen-treinen in Japan worden ook wel kogeltreinen genoemd. Volgens een woordvoerder zal ongeveer 10 procent van het personeelsbestand bij de spooractiviteiten verdwijnen, wat neerkomt op circa 4000 arbeidsplaatsen. Het bedrijf gaat bijvoorbeeld banen die vrijkomen door pensionering niet meer invullen en gaat minder gebruikmaken van mensen die werken in treinen.
Door het thuiswerken tijdens corona maakten minder mensen gebruik van de trein in Japan. Daar komt nog de krimpende bevolking en de vergrijzing bovenop. De omzet van de treinactiviteiten van East Japan Railway is dan ook aan het dalen. De onderneming is bezig zich te richten op andere activiteiten om te groeien, waaronder retail.
De Shinkansen-treinen staan wereldwijd bekend om hun stiptheid en kunnen snelheden van honderden kilometers per uur behalen. De trein is een zeer belangrijk vervoermiddel in het dichtbevolkte Japan, dat bijna 126 miljoen inwoners heeft, waarvan er circa 14 miljoen in Tokio wonen.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - Het aantal stakingen op het werk is in 2025 verder afgenomen. Het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) telde 23 stakingen, 13 minder dan in 2024. Na de piek van 52 stakingen in 2023, onder meer door de hoge inflatie, komt het aantal nu weer uit op het gemiddelde niveau van deze eeuw.
13 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Het aantal mensen van 15 jaar en ouder met een baan tegen minimumloon is in 2025 licht afgenomen ten opzichte van een jaar eerder. Volgens het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) ging het om 610.000 mensen, ongeveer 6000 minder dan in 2024. Dit komt neer op 6,7 procent van alle werknemers.
13 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Voormalig topman van investeringsmaatschappij HAL Martijn van der Vorm is op 67-jarige leeftijd overleden. Dat heeft het bedrijf dinsdag bekendgemaakt. Van der Vorm was 21 jaar voorzitter van de raad van bestuur en tot mei 2025 voorzitter van de raad van commissarissen.
7 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - De Eindhovense chipfabrikant NXP Semiconductors, met een beursnotering in New York, heeft in het eerste kwartaal van dit jaar de opbrengsten zien stijgen. Ook de winst nam toe, werd dinsdag bekend.
7 uur geledenNEW YORK (ANP) - Beleggers in New York verzilverden dinsdag een deel van hun winsten, na de recordstanden op de koersenborden vorige week. Het sentiment werd gedrukt door stijgende olieprijzen en een zorgwekkend bericht over AI-bedrijf OpenAI.
8 uur geledenXIAN (ANP/BLOOMBERG) - De verliezen bij het Chinese Longi Green Energy Technology, de grootste producent van zonnepanelen ter wereld, zijn afgelopen kwartaal flink opgelopen. Dat komt vooral doordat fabrikanten meer produceren dan er vraag is.
9 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse ministerie van Handel heeft vorige week meerdere chipapparatuurbedrijven opgedragen om bepaalde leveringen aan de grote Chinese chipmaker Hua Hong stop te zetten. Dat zeggen ingewijden tegen persbureau Reuters.
11 uur geleden