Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Uitbater hoge snelheidstreinen Japan schrapt duizenden banen

Uitbater hoge snelheidstreinen Japan schrapt duizenden banen

TOKIO (ANP/BLOOMBERG) - East Japan Railway, de uitbater van treinen rond de Japanse hoofdstad Tokio en hogesnelheidstreinen naar het noorden van het land, gaat duizenden banen schrappen. Vanwege de coronapandemie en de vergrijzing in Japan is er minder vraag naar de treindiensten.

De supersnelle Shinkansen-treinen in Japan worden ook wel kogeltreinen genoemd. Volgens een woordvoerder zal ongeveer 10 procent van het personeelsbestand bij de spooractiviteiten verdwijnen, wat neerkomt op circa 4000 arbeidsplaatsen. Het bedrijf gaat bijvoorbeeld banen die vrijkomen door pensionering niet meer invullen en gaat minder gebruikmaken van mensen die werken in treinen.

Door het thuiswerken tijdens corona maakten minder mensen gebruik van de trein in Japan. Daar komt nog de krimpende bevolking en de vergrijzing bovenop. De omzet van de treinactiviteiten van East Japan Railway is dan ook aan het dalen. De onderneming is bezig zich te richten op andere activiteiten om te groeien, waaronder retail.

De Shinkansen-treinen staan wereldwijd bekend om hun stiptheid en kunnen snelheden van honderden kilometers per uur behalen. De trein is een zeer belangrijk vervoermiddel in het dichtbevolkte Japan, dat bijna 126 miljoen inwoners heeft, waarvan er circa 14 miljoen in Tokio wonen.

Meer uit Financieel

Navigatiebedrijf TomTom boekt minder omzet, dringt verlies terug

AMSTERDAM (ANP) - Navigatiedienstverlener TomTom heeft het verlies vorig jaar teruggedrongen, terwijl de omzet daalde. Het Amsterdamse bedrijf levert veel technologie aan de auto-industrie en had er last van dat fabrikanten minder auto's produceerden die TomTom van navigatiemiddelen voorziet. Tegelijkertijd profiteerde TomTom van kostenbesparingen en de verkoop van lucratievere producten.

13 minuten geleden
Inflatie daalt in januari naar 2,4 procent

DEN HAAG (ANP) - Het dagelijks leven in Nederland is in januari 2,4 procent duurder geworden dan een jaar eerder, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Daarmee viel de inflatie veel lager uit dan een maand eerder, toen de prijzen gemiddeld met 2,8 procent stegen.

1 uur geleden
ABN AMRO ziet juridische kwetsbaarheden in nieuwe box 3-stelsel

AMSTERDAM (ANP) - Het kabinetsvoorstel voor het nieuwe box 3-stelsel is op meerdere punten juridisch en praktisch kwetsbaar. Dat zeggen de vermogensexperts Tjarko Denekamp en Peter Beets van ABN AMRO.

8 uur geleden
Nieuwe AI-tool jaagt Amerikaanse beleggers de stuipen op het lijf

NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenbeurzen gingen dinsdag scherp omlaag, vooral door de angst dat AI-ontwikkelingen de positie van gevestigde softwarebedrijven zullen ondermijnen. Die vrees werd eerder op de dag aangewakkerd op de Europese beurzen door een nieuwe tool van het Amerikaanse AI-bedrijf Anthropic dat is ontworpen om juridisch werk te automatiseren. Het hulpmiddel zorgde voor nog meer twijfels over wat AI gaat doen met de hele informatie- en datasector.

9 uur geleden
OpenAI wil farmaceuten steunen bij ontwikkeling nieuwe medicijnen

SAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - De topman van OpenAI, het bedrijf achter de populaire chatbot ChatGPT, overweegt farmaceutische bedrijven te ondersteunen bij het ontdekken van nieuwe medicijnen, met behulp van zijn AI-technologieën. In ruil daarvoor zou OpenAI vervolgens een deel van de opbrengsten uit die ontdekkingen kunnen ontvangen, zei Sam Altman dinsdag tijdens een AI-conferentie in San Francisco.

10 uur geleden
VS sluiten deze week tot 11 grote deals over zeldzame aardmetalen

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten gaan deze week tot elf nieuwe handelsakkoorden over zeldzame aardmetalen aankondigen, zei de Amerikaanse minister van Binnenlandse Zaken Doug Burgum.

11 uur geleden
Ook Duitse rederij Hapag-Lloyd vaart weer door het Suezkanaal

HAMBURG (ANP/DPA) - De grote Duitse rederij Hapag-Lloyd vaart na ruim twee jaar weer door de Rode Zee en het Suezkanaal. Eerder besloten veel vervoerders de belangrijke vaarroute te mijden vanwege aanvallen door Houthi-rebellen uit Jemen.

12 uur geleden