Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Uit VVD gezet Kamerlid Van Haga naar Forum voor Democratie

Uit VVD gezet Kamerlid Van Haga naar Forum voor Democratie

DEN HAAG (ANP) - Tweede Kamerlid Wybren van Haga, die afgelopen najaar uit de VVD werd gezet, sluit zich aan bij Forum voor Democratie. Daarmee drijft hij verder weg van het kabinet, dat hij na zijn vertrek uit de VVD - waardoor de regeringscoalitie haar meerderheid in de Tweede Kamer verloor - nog zijn steun betuigde.

Van Haga werd vrijdag lid van FVD. In een filmpje dat het Kamerlid samen met FVD-voorman Thierry Baudet opnam, verwelkomt die laatste hem "van harte". Dat is opmerkelijk, omdat hij Van Haga in september nog een zetelrover noemde. En daar "moeten wij niets van hebben", daar "gaan we ook niet op de een of andere manier in marchanderen".

De afgelopen weken werkte Van Haga al steeds nauwer samen met de partij van Thierry Baudet. Van Haga en "kameraad Baudet" volgden meer en meer dezelfde koers, dienden voorstellen steevast samen in en voerden namens elkaar het woord. Al toen Van Haga in de nazomer botste met de VVD-leiding, had hij gezinspeeld op een overstap naar Forum.

Opening

Baudets tweede man, Theo Hiddema, bood woensdag al een opening om Van Haga toch te kunnen verwelkomen. Hij gaf toe dat samengaan in deze kabinetsperiode moeilijk zou zijn. Maar als Van Haga volgend jaar maart voor FVD in de Kamer wordt gekozen, is dat verwijt van tafel. Dan is hij zetelrover af, opperde Hiddema.

Van Haga weet nog niet of hij voor FVD een gooi wil doen naar een Kamerzetel, zegt hij tegen EenVandaag. "Als ik een uitnodiging krijg, dan ga ik daar zeker over nadenken" al is hij "daar echt niet op uit". Het Kamerlid hoopt de komende "tien maanden fijn met Thierry en Theo Hiddema samen te kunnen werken", maar benadrukt dat hij die periode zelfstandig blijft opereren in de Kamer.

Geen meerderheid

Sinds Van Haga's gedwongen vertrek uit de VVD, heeft de regeringscoalitie in Eerste én Tweede Kamer geen meerderheid. Maar het Haarlemse Kamerlid verzekerde dat het kabinet weinig van hem te duchten zou hebben. Hij had immers bij het aantreden van de regering voor de regeringsplannen getekend. Van Haga stemde aanvankelijk ook steevast met de regeringspartijen mee.

Maar dat veranderde al snel en lijkt nu zijn beslag te krijgen. De VVD "gaat linksaf en ik blijf rechtdoor lopen", zegt Van Haga in het filmpje.

De VVD zette Van Haga eind september uit de partij omdat de ondernemer en huisbaas zich als Kamerlid bleef bemoeien met zijn huurders.

Meer uit Binnenland

Code geel in westen, midden en noorden van het land om mist

DE BILT (ANP) - Het KNMI heeft maandagochtend code geel afgekondigd voor provincies in het westen, midden en noorden van het land. De waarschuwing geldt voor plaatselijk dichte mist waar het verkeer last van kan hebben.

28 minuten geleden
79 verdachten van oplichting en fraude herkenbaar getoond

DEN HAAG (ANP) - De politie publiceert vanaf maandag herkenbare beelden van 79 verdachten van oplichting en fraude. Dit gebeurt als onderdeel van een actie tegen nepagenten en bankhelpdeskfraude. Twee weken geleden is gestart met het tonen van honderd verdachten. Hun beeltenissen waren toen nog onherkenbaar. De verdachten kregen twee weken de tijd om zich te melden, anders zouden zij herkenbaar getoond worden. In eenentwintig gevallen weet de politie nu om wie het gaat.

1 uur geleden
Politie ontvangt zo'n tien tips over neerschieten Iraniër

SCHOONHOVEN (ANP) - De politie heeft tot dusver ongeveer tien tips ontvangen in het onderzoek naar het neerschieten van een uit Iran afkomstige politiemedewerker in Schoonhoven. Dat meldt een politiewoordvoerster zondag desgevraagd. Ze ging niet in op de inhoud van de tips.

16 uur geleden
Honderden demonstreren in centrum Amsterdam tegen oorlog in Iran

AMSTERDAM (ANP) - Tussen de twee- en driehonderd mensen demonstreren zondagmiddag op de Dam in Amsterdam tegen de oorlog in Iran. Het land wordt sinds eind vorige maand aangevallen door Israël en de Verenigde Staten. De protestactie is georganiseerd door de Internationale Stichting voor Iraanse Vrouwen. De demonstranten zijn aanhangers van Maryam Rajavi, de voorzitster van de Nationale Raad van het Iraanse verzet.

16 uur geleden
Ajaxbus kort stilgezet door groep met fakkels op snelweg A4

HOOFDDORP (ANP) - Een groep van zeker honderd personen met fakkels heeft zondag op de snelweg A4 kort de spelersbus van Ajax tegengehouden. Dat gebeurde ter hoogte van Hoofddorp. De groep liep daarna de weg over naar de middenberm. Het overige verkeer werd hierdoor gehinderd.

18 uur geleden
Defensie wil ruim 1000 mensen aannemen voor drone-eenheden

DEN HAAG (ANP) - De landmacht gaat drone- en counterdrone-eenheden toevoegen aan alle gevechtseenheden. Vanaf april moeten daarvoor 1000 tot 1200 mensen worden aangenomen, zei Commandant der Strijdkrachten Onno Eichelsheim in het televisieprogramma WNL Op Zondag.

20 uur geleden
Politie vindt ruim 3 ton cocaïne, acht aanhoudingen

KLUNDERT (ANP) - De politie heeft vrijdag 3223 kilo cocaïne in beslag genomen, meldt het Openbaar Ministerie zondag. Ook zijn acht personen aangehouden. Zij zitten vast. Een deel van de drugs werd bij Papendrecht aangetroffen in een bestelbus. De meerderheid van de verdovende middelen zat verstopt in een perscontainer op een vrachtwagentrailer.

21 uur geleden