Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Uit VVD gezet Kamerlid Van Haga naar Forum voor Democratie

Uit VVD gezet Kamerlid Van Haga naar Forum voor Democratie

DEN HAAG (ANP) - Tweede Kamerlid Wybren van Haga, die afgelopen najaar uit de VVD werd gezet, sluit zich aan bij Forum voor Democratie. Daarmee drijft hij verder weg van het kabinet, dat hij na zijn vertrek uit de VVD - waardoor de regeringscoalitie haar meerderheid in de Tweede Kamer verloor - nog zijn steun betuigde.

Van Haga werd vrijdag lid van FVD. In een filmpje dat het Kamerlid samen met FVD-voorman Thierry Baudet opnam, verwelkomt die laatste hem "van harte". Dat is opmerkelijk, omdat hij Van Haga in september nog een zetelrover noemde. En daar "moeten wij niets van hebben", daar "gaan we ook niet op de een of andere manier in marchanderen".

De afgelopen weken werkte Van Haga al steeds nauwer samen met de partij van Thierry Baudet. Van Haga en "kameraad Baudet" volgden meer en meer dezelfde koers, dienden voorstellen steevast samen in en voerden namens elkaar het woord. Al toen Van Haga in de nazomer botste met de VVD-leiding, had hij gezinspeeld op een overstap naar Forum.

Opening

Baudets tweede man, Theo Hiddema, bood woensdag al een opening om Van Haga toch te kunnen verwelkomen. Hij gaf toe dat samengaan in deze kabinetsperiode moeilijk zou zijn. Maar als Van Haga volgend jaar maart voor FVD in de Kamer wordt gekozen, is dat verwijt van tafel. Dan is hij zetelrover af, opperde Hiddema.

Van Haga weet nog niet of hij voor FVD een gooi wil doen naar een Kamerzetel, zegt hij tegen EenVandaag. "Als ik een uitnodiging krijg, dan ga ik daar zeker over nadenken" al is hij "daar echt niet op uit". Het Kamerlid hoopt de komende "tien maanden fijn met Thierry en Theo Hiddema samen te kunnen werken", maar benadrukt dat hij die periode zelfstandig blijft opereren in de Kamer.

Geen meerderheid

Sinds Van Haga's gedwongen vertrek uit de VVD, heeft de regeringscoalitie in Eerste én Tweede Kamer geen meerderheid. Maar het Haarlemse Kamerlid verzekerde dat het kabinet weinig van hem te duchten zou hebben. Hij had immers bij het aantreden van de regering voor de regeringsplannen getekend. Van Haga stemde aanvankelijk ook steevast met de regeringspartijen mee.

Maar dat veranderde al snel en lijkt nu zijn beslag te krijgen. De VVD "gaat linksaf en ik blijf rechtdoor lopen", zegt Van Haga in het filmpje.

De VVD zette Van Haga eind september uit de partij omdat de ondernemer en huisbaas zich als Kamerlid bleef bemoeien met zijn huurders.

Meer uit Binnenland

Organisaties: actie nodig om noodpakketten voor mensen in armoede

ROSMALEN (ANP) - Het Armoedefonds en de VNG roepen de Staat op om mensen die in armoede leven van een noodpakket te voorzien. De overheid adviseert mensen om onder meer een noodradio en contant geld in huis te halen, maar een groot deel van de mensen met geldzorgen kan dat niet betalen, meldt het fonds op basis van eerder eigen onderzoek.

1 uur geleden
UWV: 14.500 nieuwe beroepsmilitairen en reservisten gezocht

AMSTERDAM (ANP) - Dit jaar moeten er 14.500 nieuwe beroepsmilitairen en reservisten bijkomen. Het UWV heeft de behoefte aan nieuwe mensen samen met Defensie in kaart gebracht. Bij 8 van de 10 vacatures gaat het dan niet om een gevechtsfunctie, maar om een ondersteunende baan in een specifiek vakgebied. Gezien de ontwikkelingen in de wereld wil Defensie de krijgsmacht uitbreiden.

2 uur geleden
Winterweer zorgt voor drukkere ochtendspits

DEN HAAG (ANP) - Het winterweer zorgt voor een drukkere ochtendspits dan gewoonlijk op donderdag. ANWB ziet rond 08.30 uur een "iets drukkere donderdagochtendspits dan normaal", met 800 kilometer file. Vooral in Noord-Holland is het drukker, maar het verkeer past zich aan, zegt een woordvoerster. Er hebben zich volgens de verkeersdienst geen noemenswaardige incidenten door de gladheid voorgedaan.

3 uur geleden
KNMI waarschuwt voor gladheid in hele land behalve Zeeland

DE BILT (ANP) - Voor het hele land behalve Zeeland heeft het KNMI donderdagochtend code geel uitgeroepen. Op veel plaatsen sneeuwt het, of heeft het gesneeuwd, waardoor het glad is. De meeste gladheid verdwijnt in de loop van de dag weer.

4 uur geleden
CDA-fractie stemt als laatste ook in met coalitieakkoord

DEN HAAG (ANP) - Na D66 en de VVD heeft ook bij het CDA de Tweede Kamerfractie ingestemd met het coalitieakkoord dat de partijleiders eerder deze week sloten. Dat heeft partijleider Henri Bontenbal na een uren durend fractieoverleg bekendgemaakt.

9 uur geleden
VVD-fractie is 'erg positief' over akkoord, zegt Yeşilgöz

DEN HAAG (ANP) - De VVD-fractie is volgens partijleider Dilan Yeşilgöz "erg positief" over het akkoord dat ze heeft uitonderhandeld met D66 en CDA. Kort na middernacht meldde Yeşilgöz op X dat haar fractie akkoord is gegaan, en even later kwam ze het overleg toelichten op de gang van de partij in de Tweede Kamer.

9 uur geleden
Fracties D66 en VVD stemmen in met coalitieakkoord

DEN HAAG (ANP) - De fracties van D66 en de VVD hebben ingestemd met het coalitieakkoord dat de partijen sluiten met het CDA. Rob Jetten (D66) laat tegen verzamelde pers weten dat er nog "een paar kleine puntjes" zijn, maar de fractie verder kan instemmen. Dilan Yeşilgöz (VVD) toont op X een foto van haar telefoon, met daarop de tekst "fractie is akkoord".

9 uur geleden