Uit tunnel geredde bouwvakkers in goede gezondheid
NEW DELHI (ANP/RTR) - De 41 Indiase bouwvakkers die dinsdag na zeventien dagen in een ingestorte tunnel werden gered, zijn volgens artsen in goede gezondheid en mogen binnenkort naar huis. Zij worden in de komende dagen ontslagen uit het ziekenhuis.
De mannen zijn volgens artsen van het ziekenhuis "fysiek normaal" en "klinisch stabiel". Ze zijn medisch goedgekeurd voor ontslag. Artsen zeiden eerder al dat de mannen op lange termijn steun nodig hebben. Zo moet posttraumatische stress in de gaten worden houden.
De arbeiders bleven ongedeerd toen de verkeerstunnel in het noorden van India waarin ze werkten op 12 november deels instortte. Zij kregen daarna via een kleine buis onder meer eten, drinken en medicijnen. De ruimte waarin ze vastzaten was 8 meter hoog en 2 kilometer lang en kon worden verlicht. De mannen maakten er dagelijks wandelingen en deden ook aan yoga.
De mannen komen uit andere delen van India, uit de armste staten, en het ziekenhuis werkt met de regionale autoriteiten samen om hun terugkeer te regelen. Zodra er vliegtickets zijn geboekt en andere formaliteiten zijn afgerond, mogen de bouwbakkers naar huis. De eerste twintig mogen waarschijnlijk donderdag al het ziekenhuis verlaten.
Meer uit Buitenland
TOKIO (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Japan beschuldigt China ervan dat Chinese gevechtsvliegtuigen hun radar hebben gericht op Japanse vliegtuigen boven internationale wateren. Het Japanse ministerie van Defensie betitelt de actie als "gevaarlijk".
1 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - Steun aan Israël is voor Duitsland "een onveranderlijk kernprincipe". Dat zei de Duitse bondskanselier Friedrich Merz na een gesprek met de Israëlische president Isaac Herzog zaterdag.
4 uur geledenHERAKLION (ANP/AFP) - In de buurt van het Griekse eiland Kreta zijn zeventien doden gevonden in een migrantenboot. Er waren nog twee levende mensen aan boord, meldt de kustwacht. Volgens hen was de boot in slecht weer terechtgekomen en hadden de opvarenden niets om onder te schuilen en niets om te eten of drinken.
6 uur geledenGAZA-STAD (ANP/AFP) - De Palestijnse beweging Hamas zegt bereid te zijn al zijn wapens in te leveren, als de Israëlische bezetting van de Gazastrook ten einde is gekomen. Hamas zou de wapens overdragen aan een Palestijnse autoriteit, die het gebied zou gaan besturen.
8 uur geledenAMMAN (ANP) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz heeft voor zijn reis naar Israël ook een bezoek gebracht aan Jordanië. Hij prees de rol die dat land heeft gespeeld in de Gaza-oorlog.
9 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky reist maandag naar Londen, voor een gesprek met een aantal Europese leiders. Dat meldt de Franse president Emmanuel Macron op X. Ook de Britse premier Keir Starmer en de Duitse bondskanselier Friedrich Merz schuiven aan bij het overleg over de onderhandelingen die de Oekraïners houden met de Amerikanen.
10 uur geledenKYIV (ANP/DPA) - Oekraïne zegt opnieuw een aanval te hebben uitgevoerd op de Russische olie-industrie. Doelwit was een raffinaderij diep in Rusland, op 200 kilometer ten zuidoosten van Moskou.
11 uur geleden