Uit tunnel geredde bouwvakkers in goede gezondheid
NEW DELHI (ANP/RTR) - De 41 Indiase bouwvakkers die dinsdag na zeventien dagen in een ingestorte tunnel werden gered, zijn volgens artsen in goede gezondheid en mogen binnenkort naar huis. Zij worden in de komende dagen ontslagen uit het ziekenhuis.
De mannen zijn volgens artsen van het ziekenhuis "fysiek normaal" en "klinisch stabiel". Ze zijn medisch goedgekeurd voor ontslag. Artsen zeiden eerder al dat de mannen op lange termijn steun nodig hebben. Zo moet posttraumatische stress in de gaten worden houden.
De arbeiders bleven ongedeerd toen de verkeerstunnel in het noorden van India waarin ze werkten op 12 november deels instortte. Zij kregen daarna via een kleine buis onder meer eten, drinken en medicijnen. De ruimte waarin ze vastzaten was 8 meter hoog en 2 kilometer lang en kon worden verlicht. De mannen maakten er dagelijks wandelingen en deden ook aan yoga.
De mannen komen uit andere delen van India, uit de armste staten, en het ziekenhuis werkt met de regionale autoriteiten samen om hun terugkeer te regelen. Zodra er vliegtickets zijn geboekt en andere formaliteiten zijn afgerond, mogen de bouwbakkers naar huis. De eerste twintig mogen waarschijnlijk donderdag al het ziekenhuis verlaten.
Meer uit Buitenland
MAAGDENBURG (ANP/DPA) - AfD-politicus Tobias Rausch is verkozen tot voorzitter van het deelstaatparlement van Saksen-Anhalt. Het is voor het eerst dat de radicaalrechtse partij de positie van voorzitter van een deelstaatparlement invult.
4 minuten geledenMADRID (ANP/RTR) - Het Spaanse kabinet heeft ingestemd met maatregelen voor de hervorming van de woningmarkt. Waarschijnlijk kan premier Pedro Sánchez daardoor nu alsnog de plannen invoeren die het parlement vrijdag wegstemde. Dat zorgde ervoor dat Sánchez vervroegde verkiezingen uitschreef.
5 minuten geledenBERLIJN (ANP) - Het aantal Duitsers dat zegt wegens gewetensbezwaren niet in militaire dienst te willen, is vergeleken met vorig jaar nu al verdrievoudigd, melden Duitse media. De opkomstplicht is net als in Nederland ook in Duitsland opgeschort, maar jongeren worden wel weer gekeurd.
8 minuten geledenMADRID (ANP/AFP) - Het Spaanse Hooggerechtshof heeft het arrestatiebevel tegen de Catalaanse oud-regiopresident en separatistenleider Carles Puigdemont ingetrokken. Eerder op dinsdag maakte het Grondwettelijke Hof in dat land al de weg vrij voor zijn terugkeer. Puigdemont leeft al jaren in het buitenland, nadat hij in 2017 het land was ontvlucht om de gevolgen te ontlopen van het illegaal uitgeschreven referendum over Catalaanse onafhankelijkheid.
9 minuten geledenMADRID (ANP/RTR) - Het Spaanse Grondwettelijke Hof heeft de weg vrijgemaakt voor de terugkeer van de Catalaanse separatistenleider Carles Puigdemont. Die verkeert al jarenlang in ballingschap in het buitenland, maar door de nieuwe uitspraak maakt hij aanspraak op een amnestieregeling.
20 minuten geledenMAAGDENBURG (ANP/DPA) - Honderden demonstranten hebben zich verzameld voor het deelstaatparlement in het Duitse Maagdenburg. Daar komen nieuwgekozen parlementariërs voor Saksen-Anhalt dinsdag voor het eerst bijeen in een inaugurele zitting. Op de agenda staat onder meer de keuze voor een voorzitter, een functie die vermoedelijk naar AfD'er Tobias Rausch gaat. De demonstranten roepen partijen op niet met de radicaal-rechtse AfD samen te werken.
59 minuten geledenPARIJS (ANP) - Een grote solidariteitsdemonstratie voor Palestijnen die voor woensdag gepland stond in Parijs, is op aangeven van het ministerie van Binnenlandse Zaken door de politie afgelast. Dat meldt de dienst op X. Woensdag is het drie jaar geleden dat Hamas op grote schaal Israël en Israëlische nederzettingen binnenviel en daar veel slachtoffers maakte.
1 uur geleden