Uit tunnel geredde bouwvakkers in goede gezondheid
NEW DELHI (ANP/RTR) - De 41 Indiase bouwvakkers die dinsdag na zeventien dagen in een ingestorte tunnel werden gered, zijn volgens artsen in goede gezondheid en mogen binnenkort naar huis. Zij worden in de komende dagen ontslagen uit het ziekenhuis.
De mannen zijn volgens artsen van het ziekenhuis "fysiek normaal" en "klinisch stabiel". Ze zijn medisch goedgekeurd voor ontslag. Artsen zeiden eerder al dat de mannen op lange termijn steun nodig hebben. Zo moet posttraumatische stress in de gaten worden houden.
De arbeiders bleven ongedeerd toen de verkeerstunnel in het noorden van India waarin ze werkten op 12 november deels instortte. Zij kregen daarna via een kleine buis onder meer eten, drinken en medicijnen. De ruimte waarin ze vastzaten was 8 meter hoog en 2 kilometer lang en kon worden verlicht. De mannen maakten er dagelijks wandelingen en deden ook aan yoga.
De mannen komen uit andere delen van India, uit de armste staten, en het ziekenhuis werkt met de regionale autoriteiten samen om hun terugkeer te regelen. Zodra er vliegtickets zijn geboekt en andere formaliteiten zijn afgerond, mogen de bouwbakkers naar huis. De eerste twintig mogen waarschijnlijk donderdag al het ziekenhuis verlaten.
Meer uit Buitenland
WARSCHAU (ANP/DPA) - Na een richtingenstrijd binnen de Poolse rechts-populistische PiS-partij, is het nu definitief tot een breuk gekomen. Meer dan dertig parlementariërs hebben zich afgesplitst van de oppositiepartij.
21 minuten geledenALMOROX (ANP/AFP) - Twee grote natuurbranden, 50 en 65 kilometer ten westen van Madrid, voegen zich volgens de autoriteiten samen tot één grote bosbrand. Deze brand is nog steeds niet onder controle. Dat komt onder meer door de wind, de droge lucht en het droge terrein. Talrijke dorpen zijn in de regio ontruimd uit voorzorg. Ook zijn in plaatsen de bewoners opgedragen thuis te blijven met de ramen dicht.
57 minuten geledenKYIV (ANP/RTR/AFP) - Bij Russische aanvallen op de regio rond de Oekraïense hoofdstad Kyiv zijn vrijdag zes doden gevallen, meldt president Volodymyr Zelensky. Bij bombardementen op de oostelijke stad Slovjansk vielen daarnaast vijf doden en negen gewonden, zei de gouverneur eerder.
1 uur geledenMANCHESTER (ANP) - De Britse premier Andy Burnham is voor het eerst aan het werk gegaan in de nieuwe noordelijke vestiging van het premierskantoor Downing Street 10 in Manchester, de stad waar hij tot voor kort burgemeester was. Burnham sprak van "misschien wel de beste dag van mijn leven".
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie heeft geregeld dat er meerdere blusvliegtuigen naar Frankrijk en Spanje worden gestuurd om te helpen bij de bosbranden, laat een woordvoerder vrijdag weten. Naar Frankrijk zijn drie vliegtuigen en twee helikopters gestuurd. Spanje krijgt vier blusvliegtuigen.
2 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz heeft een aantal wijzigingen in zijn kabinet doorgevoerd, die voortkomen uit het opstappen van Jens Spahn als fractievoorzitter van de regeringspartij CDU. Daardoor is een aantal mensen doorgeschoven. Hun posities moesten ook weer worden gevuld. Merz kondigde bovendien voor de komende dagen nog meer veranderingen aan in de samenstelling van het kabinet.
2 uur geledenMADRID (ANP/AFP) - De Spaanse premier Pedro Sánchez noemt de bosbranden in het land een "dramatische situatie". Hij zegt dat de overheid alle mogelijke middelen inzet om ze te bestrijden. Daarnaast vroeg hij de EU om vier blusvliegtuigen, meldt het Spaanse ministerie van Binnenlandse Zaken.
3 uur geleden