Uit tunnel geredde bouwvakkers in goede gezondheid
NEW DELHI (ANP/RTR) - De 41 Indiase bouwvakkers die dinsdag na zeventien dagen in een ingestorte tunnel werden gered, zijn volgens artsen in goede gezondheid en mogen binnenkort naar huis. Zij worden in de komende dagen ontslagen uit het ziekenhuis.
De mannen zijn volgens artsen van het ziekenhuis "fysiek normaal" en "klinisch stabiel". Ze zijn medisch goedgekeurd voor ontslag. Artsen zeiden eerder al dat de mannen op lange termijn steun nodig hebben. Zo moet posttraumatische stress in de gaten worden houden.
De arbeiders bleven ongedeerd toen de verkeerstunnel in het noorden van India waarin ze werkten op 12 november deels instortte. Zij kregen daarna via een kleine buis onder meer eten, drinken en medicijnen. De ruimte waarin ze vastzaten was 8 meter hoog en 2 kilometer lang en kon worden verlicht. De mannen maakten er dagelijks wandelingen en deden ook aan yoga.
De mannen komen uit andere delen van India, uit de armste staten, en het ziekenhuis werkt met de regionale autoriteiten samen om hun terugkeer te regelen. Zodra er vliegtickets zijn geboekt en andere formaliteiten zijn afgerond, mogen de bouwbakkers naar huis. De eerste twintig mogen waarschijnlijk donderdag al het ziekenhuis verlaten.
Meer uit Buitenland
LONDEN (ANP/RTR/AFP) - De nieuwe Britse premier Andy Burnham heeft zijn eerste plannen aangekondigd om de hoge kosten van levensonderhoud aan te pakken. Hij wil hard optreden tegen nepkortingen en abonnementen die moeilijk op te zeggen zijn of automatisch verlengd worden tegen hogere kosten. Dat meldt Downing Street zondag.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft in gesprek met Axios gezegd dat hij de economische druk op Iran wil laten oplopen. Vorige week dreigde Trump nog met een hervatting van de aanvallen op Iran, maar nu lijkt hij een andere strategie te kiezen.
5 uur geledenSAN (ANP/AFP) - Zeker tien Malinese soldaten zijn zondag omgekomen in hun basis in de stad San, in het hart van Mali. De aanval werd opgeëist door JNIM, een jihadistische groep die banden heeft met al-Qaeda. Dat meldt persbureau AFP op basis van veiligheids- en lokale bronnen.
5 uur geledenSANAA (ANP/AFP/RTR) - De Jemenitische Houthi-rebellen hebben Saudische troepen en wapendepots aangevallen in Mokka, een havenstad in Jemen aan de Rode Zee. Bij de aanvallen werd "een groot aantal ballistische raketten en drones" ingezet, meldt een woordvoerder van de Houthi's. De aangevallen zone wordt gecontroleerd door de Jemenitische regering, die gesteund wordt door Saudi-Arabië.
12 uur geledenSEVILLA (ANP) - De natuurbrand bij de Zuid-Spaanse plaats Niebla heeft zo'n 8000 hectare getroffen en rukt op richting Sevilla, zei zondag Antonio Sanz, de minister van Volksgezondheid en Noodsituaties van de regio Andalusië. Dat meldt onder meer de nieuwssite Sevilla Actualidad.
12 uur geledenTEL AVIV (ANP/RTR/AFP) - Israël verwerpt het vredesplan voor Gaza dat onder leiding van de VS werd opgesteld. Zolang Hamas niet volledig ontwapend is, trekt de Israëlische krijgsmacht (IDF) zich ook niet terug, heeft premier Benjamin Netanyahu gezegd. De Amerikaanse president Donald Trump kondigde vorige maand aan dat er een doorbraak was en dat zowel Israël als Hamas daarmee had ingestemd.
12 uur geledenDUBLIN (ANP) - De Ierse topcrimineel Daniel Kinahan (49) wordt zondag vanuit de Verenigde Arabische Emiraten teruggebracht naar Ierland, meldt onder meer de Ierse publieke omroep RTÉ. Hij is in een Iers regeringsvliegtuig onderweg naar Dublin, waar hij zal worden voorgeleid voor het Speciale Strafhof. Hij staat terecht voor het leiden van een misdaadorganisatie.
12 uur geleden