Uit tunnel geredde bouwvakkers in goede gezondheid
NEW DELHI (ANP/RTR) - De 41 Indiase bouwvakkers die dinsdag na zeventien dagen in een ingestorte tunnel werden gered, zijn volgens artsen in goede gezondheid en mogen binnenkort naar huis. Zij worden in de komende dagen ontslagen uit het ziekenhuis.
De mannen zijn volgens artsen van het ziekenhuis "fysiek normaal" en "klinisch stabiel". Ze zijn medisch goedgekeurd voor ontslag. Artsen zeiden eerder al dat de mannen op lange termijn steun nodig hebben. Zo moet posttraumatische stress in de gaten worden houden.
De arbeiders bleven ongedeerd toen de verkeerstunnel in het noorden van India waarin ze werkten op 12 november deels instortte. Zij kregen daarna via een kleine buis onder meer eten, drinken en medicijnen. De ruimte waarin ze vastzaten was 8 meter hoog en 2 kilometer lang en kon worden verlicht. De mannen maakten er dagelijks wandelingen en deden ook aan yoga.
De mannen komen uit andere delen van India, uit de armste staten, en het ziekenhuis werkt met de regionale autoriteiten samen om hun terugkeer te regelen. Zodra er vliegtickets zijn geboekt en andere formaliteiten zijn afgerond, mogen de bouwbakkers naar huis. De eerste twintig mogen waarschijnlijk donderdag al het ziekenhuis verlaten.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse regering zegt bijna 1 miljoen burgers geld terug te geven dat ze te veel zouden hebben betaald aan hun zorgverzekering, beter bekend als Obamacare. Ze krijgen per persoon 500 dollar (430 euro) terug, aldus het Witte Huis.
3 uur geledenQINGDAO (ANP/AFP) - Het dodental na een brand op een vrachtschip in China is opgelopen naar 25, melden staatsmedia. Eerder werd bekend dat er vijf gewonden waren.
5 uur geledenBERLIJN (ANP) - Ook als radicaal-rechts in belangrijke NAVO-landen als Frankrijk aan de macht komt zal er voor Rusland en Oekraïne weinig veranderen, zegt NAVO-topman Mark Rutte. De steun voor Oekraïne en de herbewapening van Europa zullen volgens hem doorgaan.
6 uur geledenQINGDAO (ANP/AFP) - Door een grote brand op een vrachtschip in China zijn zeker twintig doden gevallen, melden Chinese staatsmedia. De boot lag voor onderhoud aangemeerd in de oostelijke havenstad Qingdao.
6 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Het aantal asielaanvragen in de EU en niet-lidstaten Noorwegen en Zwitserland lag in het eerste halfjaar van 2026 op het laagste punt in vijf jaar voor die periode. Dat meldt het EU-asielagentschap EUAA. In het eerste halfjaar lag het aantal in de zogenoemde EU+ met circa 332.000 asielaanvragen 17 procent lager dan in dezelfde periode in 2025.
7 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De Franse president Emmanuel Macron heeft de ambitie uitgesproken dat Europa binnen een decennium in staat is bemande ruimtereizen uit te voeren. Dat deed hij tijdens een internationale ruimteconferentie in Parijs, waar hij Europa opriep die droom te helpen verwezenlijken. "Ons Europese ruimteprogramma blijft fragiel, we moeten ons daarom meer inspannen", aldus Macron in Parijs.
8 uur geledenQUITO (ANP/AFP/RTR) - De Ecuadoraanse oud-president Abdalá Bucaram is schuldig bevonden in een corruptiezaak rond de verkoop van coronatests en andere medische benodigdheden tijdens de coronapandemie. Hij en zijn zoon zijn allebei veroordeeld tot een gevangenisstraf van negen jaar en vier maanden.
9 uur geleden