Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Uit Rusland ontvluchte Pussy Riot-leider is nu in Litouwen

Uit Rusland ontvluchte Pussy Riot-leider is nu in Litouwen

MOSKOU (ANP) - Maria Aljotsjina, de bekende activiste van de Russische punkband Pussy Riot die dinsdag Rusland ontvluchtte, blijkt in Litouwen te zijn. Ze kon ontsnappen ondanks dat ze onder politietoezicht stond, meldde haar advocaat. Eerst wist ze uit huisarrest te ontkomen door zich te vermommen als een bezorger, daarna vluchtte ze met hulp van vrienden via Belarus naar Litouwen, beschrijft ze in een interview met The New York Times.

De 33-jarige Aljotsjina, die gezien wordt als de leider van Pussy Riot, bevindt zich nu op een geheime locatie in de Litouwse hoofdstad Vilnius. Dat ze wist te ontkomen laat volgens haar zien hoe chaotisch de situatie in Rusland momenteel is, zo zei ze in hetzelfde interview met de Amerikaanse krant.

Aljotsjina was in februari gearresteerd, waarna ze onder toezicht was geplaatst. Het was de zoveelste stap van de Russische overheid tegen een lid van de groep die uiterst kritisch is over de machthebbers in het Kremlin.

Aljotsjina had eerder opgeroepen tot demonstraties voor een gevangengenomen tegenstander van het regime, Alexei Navalni. Kort daarna ging ze in hongerstaking. In 2012 kreeg ze twee jaar strafkamp omdat ze in een kerk met een zogeheten punkgebed had geprotesteerd tegen president Vladimir Poetin.

De Russische machthebbers plaatsten meerdere leden van Pussy Riot op een lijst van zogenoemde buitenlandse agenten om hen te intimideren en hun invloed te beperken, aldus de oppositie.

Meer uit Buitenland

EU overweegt nieuwe inlichtingendienst om geopolitieke spanningen

BRUSSEL (ANP/RTR) - De Europese Commissie overweegt het oprichten van een nieuw soort inlichtingendienst vanwege de huidige geopolitieke spanningen. Dat laat een woordvoerder weten na berichtgeving van onder meer de Financial Times. De Commissie zit nog in de verkenningsfase over zo'n veiligheidsdienst, benadrukt de woordvoerder.

15 minuten geleden
Weer demonstratie in Belgrado tegen komst Trump Tower

BELGRADO (ANP/BLOOMBERG) - In Servië houden de protesten aan tegen de geplande komst van een Trump Tower. Duizenden mensen demonstreerden bij de locatie in Belgrado van het bouwproject, blijkt uit beelden van lokale media. Het complex moet worden gebouwd op de plek van een voormalig legerhoofdkwartier dat in 1999 werd gebombardeerd door de NAVO. Tegenstanders vinden dat die plek als cultureel erfgoed beschermd moet worden.

23 minuten geleden
Landen stemmen in met Ethiopië als gastland voor klimaattop COP32

BELÉM (ANP/RTR) - Landen hebben ingestemd met Ethiopië als gastland voor de klimaattop in 2027. De keuze wordt naar verwachting dinsdag formeel vastgesteld op de klimaattop die nu gaande is in het Braziliaanse Belém, bevestigde COP30-voorzitter André Corrêa do Lago.

1 uur geleden
Zelensky bezoekt frontstad Cherson

CHERSON (ANP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky meldt dat hij een bezoek heeft gebracht aan Cherson. Deze Oekraïense stad ligt op slechts enkele kilometers van Russische posities aan de overkant van de rivier de Dnjepr en wordt voortdurend aangevallen met bommen en drones.

2 uur geleden
Doden door zelfmoordaanslag bij rechtbank in Islamabad

ISLAMABAD (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Bij de ingang van een rechtbank in de Pakistaanse hoofdstad Islamabad heeft dinsdag een zelfmoordaanslag plaatsgevonden. Daarbij zijn zeker twaalf doden en 27 gewonden gevallen, aldus minister van Binnenlandse Zaken Mohsin Naqvi.

3 uur geleden
Rusland claimt verdere opmars in Koepjansk en Pokrovsk

MOSKOU (ANP/RTR) - Rusland claimt de volledige controle te hebben over het oostelijke deel van de frontstad Koepjansk in Oekraïne. Volgens het Russische ministerie van Defensie wordt verder opgerukt in het strategisch belangrijke Pokrovsk, dat verder naar het zuiden ligt.

3 uur geleden
Man in Duitsland opgepakt voor oproepen tot aanvallen op politici

DORTMUND (ANP) - In Duitsland is een man opgepakt die ervan wordt beschuldigd te hebben opgeroepen tot aanvallen op politici. Federale aanklagers melden dat hij om donaties in cryptocurrency vroeg om als beloning te gebruiken.

3 uur geleden