Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Uit puin Duits hotel gered Urker gezin vernoemt baby naar redder

Uit puin Duits hotel gered Urker gezin vernoemt baby naar redder

URK (ANP) - De man en vrouw uit Urk die in augustus met hun kind onder het puin van een ingestort hotel in het Duitse Kröv vandaan werden gehaald, hebben hun onlangs geboren baby vernoemd naar de reddingswerker die hen heeft geholpen. Dat meldt de moeder van het gezin op Instagram over hun zoon Christoph, die afgelopen donderdag werd geboren. Volgens haar waagde de Duitse Christoph in augustus zijn leven om hen uit het puin te redden. "Het had zoveel anders kunnen zijn", schrijft ze.

De twintigers uit Urk waren in augustus met hun toen bijna tweejarige zoontje op vakantie in Duitsland, toen hun hotel in Kröv instortte. Daarbij kwamen twee mensen om het leven, onder wie de hoteleigenaar. De man uit Urk raakte zwaargewond en moest in een kunstmatige coma worden gehouden.

Vorige maand meldde de moeder van het gezin dat haar echtgenoot nog altijd zenuwschade heeft aan onder meer zijn voeten, waardoor hij moeilijk kan lopen.

Meer uit Binnenland

ME treedt op in Schilderswijk bij ongeregeldheden na WK-wedstrijd

DEN HAAG (ANP) - Bij ongeregeldheden in de Haagse Schilderswijk heeft de ME dinsdagochtend ingegrepen. Het waterkanon is ingezet om een groep supporters van de Vaillantlaan te krijgen, een doorgaande weg, ziet een ANP-verslaggever.

10 minuten geleden
Minder immigratie in 2025, vooral door asiel- en kennismigranten

DEN HAAG (ANP) - In 2025 kwamen bijna 309.000 immigranten naar Nederland, 8000 minder dan een jaar eerder. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). De daling kwam vooral door een afname van het aantal asiel- en kennismigranten van buiten de Europese Unie.

14 minuten geleden
Feest in Amsterdam na winst Marokko op Nederland op WK

AMSTERDAM (ANP) - Op en rond het Plein '40-'45 in Amsterdam Nieuw-West wordt feestgevierd nadat Marokko het Nederlands elftal na strafschoppen uitschakelde op het WK voetbal. Er wordt onder meer vuurwerk afgestoken en automobilisten rijden toeterend rond, ziet een verslaggever. Sommigen hebben de Marokkaanse vlag uit het autoraam hangen.

39 minuten geleden
Honderden mensen vieren winst Marokko in Haagse Schilderswijk

DEN HAAG (ANP) - Een paar honderd supporters van Marokko verzamelen zich dinsdagochtend in de Schilderswijk in Den Haag om de winst te vieren op het Nederlands elftal. De Marokkanen wonnen in Mexico na strafschoppen en zijn daarmee door naar de laatste zestien op het WK.

44 minuten geleden
Zeven op de tien kankerpatiënten leven vijf jaar na diagnose nog

DEN HAAG (ANP) - De gemiddelde overleving van mensen met kanker vijf jaar na de diagnose is gestegen naar 70 procent, tegen 51 procent dertig jaar geleden. De grootste vooruitgang is zichtbaar bij patiënten met kanker in stadium III, het op een na minst gunstige stadium. Dat meldt het Integraal Kankercentrum Nederland (IKNL) op basis van cijfers uit de periode 2020-2024.

2 uur geleden
SCP: betere afstemming nodig voor werkende mantelzorgers

DEN HAAG (ANP) - Werkende mantelzorgers die langdurig of intensief voor een naaste zorgen, lopen vast door de combinatie van werk, zorgtaken en ingewikkelde regels voor professionele ondersteuning. Dat stellen het Sociaal en Cultureel Planbureau (SCP) en de Vrije Universiteit Amsterdam. Volgens hen is een betere afstemming tussen werkgevers, zorgorganisaties en de overheid nodig om overbelasting van deze groep te voorkomen.

5 uur geleden
Treinverkeer tussen Rotterdam en zuiden nog dagen ontregeld

ROTTERDAM (ANP) - De brand in een kabelgoot naast het spoor in Rotterdam-Zuid heeft grotere gevolgen dan eerder ingeschat. Spoorbeheerder ProRail verwacht nu dat pas donderdagavond weer treinen kunnen rijden tussen Rotterdam en het zuiden. Dat geldt zowel voor het treinverkeer richting Breda, dat normaal gesproken over de hogesnelheidslijn rijdt, als voor de treinen naar Dordrecht.

9 uur geleden