Uit Oekraïne gevluchte voetballer Antwi tijdelijk naar Noorwegen
GRIMSTAD (ANP) - De uit Oekraïne gevluchte Nederlandse voetballer Rodney Antwi heeft in Noorwegen een tijdelijke nieuwe club gevonden. De komende maanden speelt de 26-jarige oud-speler van onder meer FC Utrecht en FC Volendam bij FK Jerv, dat nog aan het nieuwe seizoen moet beginnen op het hoogste niveau in Noorwegen.
FK Jerv meldt dat het de Amsterdamse aanvaller ook al wilde hebben voor hij dit seizoen naar Inhoelets Petrove in Oekraïne vertrok. Bij die club kwam Antwi als gevolg van de oorlog niet tot een officiële wedstrijd. Wereldvoetbalbond FIFA besloot eerder de contracten van spelers van Oekraïense clubs op te schorten tot het einde van dit seizoen, zodat de spelers tijdelijk in een ander land kunnen voetballen.
De 22-jarige Hennos Asmelash, oud-speler van ADO Den Haag en TOP Oss, stond net als Antwi onder contract bij het laaggeklasseerde Inhoelets Petrove toen de oorlog uitbrak.
Meer uit Voetbal
MADRID (ANP) - David Alaba vertrekt aan het einde van het seizoen bij Real Madrid. Het aflopende contract van de 33-jarige verdediger wordt niet verlengd, zo meldt de nummer 2 van de Spaanse competitie.
17 minuten geledenPORTO (ANP) - Luuk de Jong vertrekt na één seizoen bij FC Porto. De 35-jarige aanvaller heeft zijn afscheid op Instagram aangekondigd. Het is nog niet duidelijk of en waar De Jong zijn carrière zal vervolgen.
1 uur geledenARNHEM (ANP) - Vitesse kan 75,1 procent van de aandelen overdragen aan de zogeheten sterkhouders van de Arnhemse voetbalclub. De licentiecommissie van de KNVB heeft goedkeuring verleend aan een verzoek om wijziging van zeggenschap dat Vitesse daarvoor nodig heeft.
4 uur geledenDOETINCHEM (ANP) - De Graafschap heeft Thomas Duivenvoorden als nieuwe hoofdtrainer aangesteld. De 39-jarige coach is de opvolger van Marinus Dijkhuizen. Duivenvoorden was dit seizoen al assistent-trainer bij de club uit Doetinchem.
4 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Trainer Arne Slot van Liverpool heeft in aanloop naar het laatste competitieduel van het seizoen de fitheid van verdediger Virgil van Dijk geroemd. De 34-jarige aanvoerder van Oranje is de enige veldspeler die dit seizoen elke minuut in de Premier League heeft gespeeld.
6 uur geledenMÜNCHEN (ANP/DPA) - Manuel Neuer verdedigt zaterdag niet het doel van Bayern München tijdens de bekerfinale tegen VfB Stuttgart. De 40-jarige Duitser kampt met een blessure aan zijn linker kuit. Dat meldt zijn club een dag nadat bekend werd dat de doelman door bondscoach Julian Nagelsmann is opgenomen in de Duitse selectie voor het WK voetbal.
6 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Michael Carrick blijft langer coach van Manchester United. De 44-jarige Engelsman heeft een nieuw contract getekend bij de huidige nummer 3 van de Premier League dat hem tot 2028 aan de club verbindt.
7 uur geleden