Uit Oekraïne gevluchte voetballer Antwi tijdelijk naar Noorwegen
GRIMSTAD (ANP) - De uit Oekraïne gevluchte Nederlandse voetballer Rodney Antwi heeft in Noorwegen een tijdelijke nieuwe club gevonden. De komende maanden speelt de 26-jarige oud-speler van onder meer FC Utrecht en FC Volendam bij FK Jerv, dat nog aan het nieuwe seizoen moet beginnen op het hoogste niveau in Noorwegen.
FK Jerv meldt dat het de Amsterdamse aanvaller ook al wilde hebben voor hij dit seizoen naar Inhoelets Petrove in Oekraïne vertrok. Bij die club kwam Antwi als gevolg van de oorlog niet tot een officiële wedstrijd. Wereldvoetbalbond FIFA besloot eerder de contracten van spelers van Oekraïense clubs op te schorten tot het einde van dit seizoen, zodat de spelers tijdelijk in een ander land kunnen voetballen.
De 22-jarige Hennos Asmelash, oud-speler van ADO Den Haag en TOP Oss, stond net als Antwi onder contract bij het laaggeklasseerde Inhoelets Petrove toen de oorlog uitbrak.
Meer uit Voetbal
RABAT (ANP) - Gastland Marokko gaat als groepswinnaar de knock-outfase in van de Afrika Cup. De ploeg van bondscoach Walid Regragui won in Rabat met 3-0 van Zambia en eindigde met 7 punten bovenaan in groep A.
9 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Matthijs de Ligt mist ook de laatste wedstrijd van Manchester United in dit kalenderjaar. Coach Ruben Amorim gaf op de website van de club aan dat de verdediger dinsdag ontbreekt in de thuiswedstrijd tegen Wolverhampton Wanderers.
10 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ begint aan de tweede seizoenshelft met een gewijzigde technische staf. De Alkmaarse Eredivisionist meldt dat assistent-trainer Kenneth Goudmijn en keepers- en assistent-trainer Nick van Aart in het nieuwe jaar geen rol meer spelen in de staf rond hoofdtrainer Maarten Martens.
12 uur geledenZÜRICH (ANP) - Wereldvoetbalbond FIFA meldt dat er al meer dan 150 miljoen aanvragen zijn voor tickets voor het WK voetbal van volgend jaar in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Volgens de bond kwam dit recordaantal verzoeken van fans uit meer dan tweehonderd verschillende landen.
13 uur geledenROME (ANP/RTR) - Coach Maurizio Sarri van de Italiaanse club Lazio heeft een hartoperatie ondergaan. Dat meldt de club uit de Serie A op zijn website. Het zou gaan om een kleine ingreep en de 66-jarige trainer kan volgens de club de komende dagen zijn werkzaamheden hervatten. Vermoedelijk zit hij zondag gewoon op de bank als Lazio Napoli ontvangt.
14 uur geledenDUBAI (ANP/DPA) - Cristiano Ronaldo heeft zijn ambitie om de grens van duizend doelpunten in zijn voetbalcarrière te bereiken opnieuw bevestigd. "Jullie weten wat mijn doel is. Ik wil titels winnen en ik wil op minimaal duizend doelpunten uitkomen. Ik ga dat aantal zeker halen als ik geen blessures oploop," zei de 40-jarige Portugees tijdens de Globe Soccer Awards-ceremonie in Dubai. Ronaldo, die zaterdag twee keer scoorde voor zijn club Al-Nassr, heeft momenteel 956 doelpunten gemaakt in alle competities.
21 uur geledenBERGAMO (ANP) - Internazionale heeft de koppositie in de Serie A weer in handen genomen. Het elftal van trainer Cristian Chivu won bij Atalanta: 0-1.
1 dag geleden