Uit lawine geredde Nederlander verlaat Oostenrijks ziekenhuis
ZAMS (ANP) - De 32-jarige Nederlander die donderdag na een lawine in de Oostenrijkse deelstaat Tirol is gered heeft vrijdagochtend het ziekenhuis verlaten, zegt de directeur van de instelling tegen het ANP. Bij de lawine kwamen drie Nederlanders om het leven. De mannen waren 33, 35 en 60 jaar. Zij behoorden tot een groep van zeventien Nederlanders, die samen met vier Oostenrijkse begeleiders een tour maakten in het skigebied Vent.
Volgens de politie werd de groep donderdag rond 11.00 uur verrast door de lawine van 180 meter lang en 80 meter breed. "Dit was pech, ze hebben echt pech gehad", volgens de ziekenhuisdirecteur. Hulpdiensten rukten uit met helikopters en speurhonden, maar het zoeken was lastig doordat de laatste dagen veel sneeuw was gevallen. Het zoeken moest kort worden stilgelegd, omdat er kans was op een nieuwe lawine.
De Nederlander kwam bij de lawine onder de sneeuw terecht, maar kon worden gered. Hij is naar het ziekenhuis gebracht in het nabijgelegen Zams. De man was onderkoeld en moest uit voorzorg een nacht blijven ter observatie, vertelt de ziekenhuisdirecteur. "Hij heeft werkelijk geluk gehad."
Meer uit Binnenland
DE MEERN (ANP) - De politie is zaterdag begonnen met het ontruimen van een deel van de A12, dat door klimaatactivisten van XR is bezet. Die liepen zaterdagochtend de snelweg op ter hoogte van De Meern, vlak bij Utrecht.
20 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Ondanks verzet in de Tweede Kamer verlengt het kabinet begin volgende maand het contract met Solvinity, het bedrijf dat ervoor zorgt dat DigiD kan draaien. Dat schrijft verantwoordelijk staatssecretaris Eric van der Burg (Binnenlandse Zaken) op vragen van JA21 aan de Kamer.
59 minuten geledenUTRECHT (ANP) - De politie bereidt zich voor op het verwijderen van de demonstranten en op het opheffen van de blokkade op de A12. Dat meldt de gemeente Utrecht op X. Klimaatdemonstranten van XR zijn bij De Meern de snelweg opgelopen. De politie wist ze niet tegen te houden.
1 uur geledenDE MEERN (ANP) - Een grote groep klimaatdemonstranten van XR is zaterdag de A12 opgelopen, ziet een ANP-verslaggever. Dat gebeurde ter hoogte van De Meern, vlakbij Utrecht. De politie probeerde hen tegen te houden, maar slaagde daar niet in.
2 uur geledenDE MEERN (ANP) - Klimaatdemonstranten van XR proberen zaterdag de A12 te betreden, ziet een ANP-verslaggever. Ze doen een poging ter hoogte van De Meern, vlakbij Utrecht. Maar de politie weet dit tot nu toe te voorkomen.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het YouTube-kanaal van de zogeheten prankcaller - telefonische grappenmaker - Rouand is offline. De YouTuber gaf eerder deze week toe kort voor een fataal schietincident gebeld te hebben met Efe Y., die ervan wordt verdacht op nieuwjaarsdag twee tieners te hebben doodgeschoten in Amsterdam. Eerder ontkende Rouand nog dat hij met Efe Y. had gebeld.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Wie een rechtszaak verliest bij de Hoge Raad, hoort al jaren in de meeste gevallen niet waarom dat zo is. Dat blijkt uit cijfers van de hoogste rechter. In 2025 ontbrak een inhoudelijke motivering in 571 van de 976 gevallen waarin de Hoge Raad mensen geen gelijk gaf. Juristen zijn kritisch over de uitspraken zonder uitleg.
6 uur geleden