Uit lawine geredde Nederlander verlaat Oostenrijks ziekenhuis
ZAMS (ANP) - De 32-jarige Nederlander die donderdag na een lawine in de Oostenrijkse deelstaat Tirol is gered heeft vrijdagochtend het ziekenhuis verlaten, zegt de directeur van de instelling tegen het ANP. Bij de lawine kwamen drie Nederlanders om het leven. De mannen waren 33, 35 en 60 jaar. Zij behoorden tot een groep van zeventien Nederlanders, die samen met vier Oostenrijkse begeleiders een tour maakten in het skigebied Vent.
Volgens de politie werd de groep donderdag rond 11.00 uur verrast door de lawine van 180 meter lang en 80 meter breed. "Dit was pech, ze hebben echt pech gehad", volgens de ziekenhuisdirecteur. Hulpdiensten rukten uit met helikopters en speurhonden, maar het zoeken was lastig doordat de laatste dagen veel sneeuw was gevallen. Het zoeken moest kort worden stilgelegd, omdat er kans was op een nieuwe lawine.
De Nederlander kwam bij de lawine onder de sneeuw terecht, maar kon worden gered. Hij is naar het ziekenhuis gebracht in het nabijgelegen Zams. De man was onderkoeld en moest uit voorzorg een nacht blijven ter observatie, vertelt de ziekenhuisdirecteur. "Hij heeft werkelijk geluk gehad."
Meer uit Binnenland
ROERMOND (ANP) - De politie heeft een foto vrijgegeven van Daniel B. De Duits-Poolse man zit vast voor het doden van de 66-jarige Paul Vossen in het Limburgse Herkenbosch. Politie en justitie vermoeden dat hij ook betrokken is bij de vermissing van zijn moeder. Met het vrijgeven van zijn foto hopen ze dat mensen zich melden met meer informatie over wat er met haar is gebeurd.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De overheid heeft een pauze ingevoerd in het maken van beslissingen over asielaanvragen van Iraniërs. Dat zegt een woordvoerder van het ministerie van Justitie en Veiligheid. Het stilleggen van besluiten betekent dat Iraanse vluchtelingen niet gedwongen worden teruggestuurd naar Iran.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het reisadvies voor Cyprus is geel geworden. Daarmee maakt het Nederlandse ministerie van Buitenlandse Zaken duidelijk dat er risico's zijn voor mensen die naar het land afreizen.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Advocaten mogen weer een laptop en een mobiele telefoon meenemen als ze cliënten in de gevangenis opzoeken. Dat meldt de Nederlandse Orde van Advocaten (NOvA) na overleg met de Dienst Justitiële Inrichtingen (DJI). Het nieuwe toegangsbeleid treedt naar verwachting na de zomer in werking.
6 uur geledenALMERE (ANP) - Gemeenteraadsleden uit Almere zijn geschokt door de verdenking tegen hun 66-jarige oud-collega Jan B. Maandagochtend werd bekend dat hij ervan wordt verdacht twee kinderen, van 2 en 13 jaar, onzedelijk te hebben betast. Het 2-jarige kind zou hij hebben betast op de eerste dag dat hij als invalkracht op een Amsterdams kinderdagverblijf werkte.
8 uur geledenALMERE (ANP) - De 66-jarige verdachte van het onzedelijk betasten van twee kinderen was van 2022 tot februari 2025 gemeenteraadslid voor 50PLUS in Almere. Dat bevestigen ingewijden. Eerder, van 2006 tot 2010, was hij daar raadslid voor de SP.
9 uur geledenANTWERPEN (ANP) - De Nederlandse sterrenchef Nick Bril had te veel alcohol in zijn bloed toen hij hulpkok Joe Claridge overreed. Uit deskundige berekeningen op verzoek van de rechtbank van Antwerpen blijkt dat hij tussen 1,52 en 1,91 promille alcohol in zijn bloed had. Dat meldt persbureau Belga maandag in een verslag van de rechtszaak. De wettelijk toegestane limiet is 0,5 promille. De advocaten van Bril blijven erbij dat hij niet dronken was.
9 uur geleden