UEFA zoekt naar ruimte voor drie toernooien
NYON (ANP) - De Europese voetbalfederatie is op zoek naar andere data voor de eindronde van de Nations League, het EK voor spelers jonger dan 21 jaar en de Europese eindronde voor vrouwen.
Die drie toernooien worden niet afgewerkt in de zomer van 2021 omdat het EK dinsdag met een jaar is uitgesteld. De UEFA laat dat woensdag via de eigen website weten.
Het kwalificatietoernooi voor de Nations League kan wel plaatsvinden als het coronavirus dat tenminste toelaat. Het Nederlands elftal is ingedeeld in een kwalificatiepoule met Italië, Bosnië-Herzegovina en Polen. Voor Oranje staan er tussen september en half november drie thuis- en uitwedstrijden tegen die tegenstanders op het programma.
EK
Jong Oranje en de nationale vrouwenploeg zijn al in de race om deelname aan het EK.
De UEFA stelde het EK dinsdag met een jaar uit vanwege het coronavirus. De Europese voetbalfederatie maakte zo plaats op de internationale kalender, zodat nationale en Europese clubcompetities wellicht kunnen worden uitgespeeld.
Meer uit Voetbal
SITTARD (ANP) - Fortuna Sittard kan geen supporters meenemen naar de Eredivisiewedstrijd bij FC Volendam zaterdag. De lokale driehoek in Volendam laat geen uitsupporters toe bij de competitiewedstrijd.
43 minuten geledenPERTH (ANP) - Australië heeft zich als eerste land gekwalificeerd voor het WK voetbal voor vrouwen in 2027. Dat toernooi vindt plaats in Brazilië, dat als gastland al verzekerd is van deelname.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Robin van Persie probeert rustig te blijven onder de huidige situatie bij Feyenoord. "Ik zie en hoor dat de onrust er is. Ik ontken dat niet, ik erken het. Verder kan ik er niet zoveel mee", zei de trainer vrijdag tijdens een persconferentie.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Óscar García bestempelt zichzelf als een "veeleisende coach". Dat zei de 52-jarige Spanjaard in aanloop naar de competitiewedstrijd van Ajax op zaterdagavond in de Johan Cruijff ArenA tegen Sparta Rotterdam. Ajax staat vijfde in de Eredivisie met een achterstand van 24 punten op koploper PSV.
5 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV kan zaterdag in de thuiswedstrijd tegen NEC nog niet beschikken over Guus Til. De aanvallende middenvelder raakte een maand geleden geblesseerd en staat inmiddels weer op het trainingsveld, maar is nog niet fit genoeg om te spelen. Dat zei trainer Peter Bosz vrijdag op een persconferentie.
6 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - Niemand kan Iran uitsluiten van het WK voetbal. Dat stelt de nationale voetbalploeg van het land in een bericht op sociale media in een reactie op uitlatingen van Donald Trump. Volgens de Amerikaanse president zou "het niet gepast zijn" om naar het WK te komen voor "hun eigen leven en veiligheid".
7 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht kan de laatste acht wedstrijden van dit seizoen niet beschikken over Miguel Rodríguez. De 22-jarige Spaanse buitenspeler heeft tijdens de training een zware knieblessure opgelopen, meldt de huidige nummer 9 van de Eredivisie.
8 uur geleden