'UEFA zet alles op alles om competities te laten uitspelen'
NYON (ANP) - De Europese voetbalbond UEFA stelt alles in het werk om de nationale competities en de Champions League en Europa League alsnog af te ronden. Volgens veel buitenlandse media staat het wel nagenoeg vast dat er dit seizoen weinig publiek meer in de verschillende stadions zal zitten.
De grote voetbalcompetities lopen heel veel geld mis als ze nu al beƫindigd worden. De twintig clubs uit de Premier League denken dat ze er dan misschien wel meer dan 1 miljard euro bij inschieten. In de Spaanse La Liga is het geschatte schadebedrag van tussen de 700 en 900 miljoen euro ook nauwelijks meer te overzien.
De KNVB wil de eredivisie en eerste divisie ook graag afronden, desnoods zonder publiek. De nationale voetbalbond overlegt woensdagmiddag via een videoverbinding met de UEFA en 54 andere aangesloten landen. De KNVB hoopt op maatregelen, zodat er ook na 30 juni kan worden doorgespeeld.
Aanvullende maatregelen
In dat geval wint de KNVB tijd, tot de volgende persconferentie van het kabinet van 21 april over mogelijk nieuwe aanvullende maatregelen voor bestrijding van het coronavirus. Als voetballers ook in mei nog niet gezamenlijk mogen trainen, dan wordt het wel heel lastig om het seizoen in het betaalde voetbal nog uit te spelen.
Volgens verschillende buitenlandse media zijn de FIFA en UEFA bereid het seizoen te verlengen en transfers en aflopende contracten ook uit te stellen. Zo krijgen de nationale competities in Europa misschien wel twee maanden langer de tijd om alle duels uit te spelen. In veel landen zal dat wel zonder publiek moeten gebeuren. Want als er tegen die tijd een voetballer besmet blijkt met het coronavirus, dan wordt het wel heel lastig om de competitie waarin hij uitkomt nog uit te spelen.
De UEFA zou ook de huidige edities Champions League en Europa League nog willen afwerken, met finales in stadions zonder publiek. Beide toernooien zijn nu beland in de achtste finales. De voorronden van Champions League en Europa League zullen volgend seizoen wellicht niet over twee, maar slechts een duel gaan.
Meer uit Voetbal
ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord verhuurt Neraysho Kasanwirjo de rest van dit voetbalseizoen aan Fortuna Sittard. Dat melden beide eredivisieclubs.
12 minuten geledenHEERENVEEN (ANP) - De selectie van sc Heerenveen keert woensdag met een speciale charter terug naar Nederland. Dat heeft een woordvoerder van de club aan het ANP bevestigd. De Friese club zou aanvankelijk woensdagavond met een lijnvlucht van Barcelona naar Schiphol vliegen, maar die werd wegens winterse omstandigheden geannuleerd.
14 minuten geledenHEERENVEEN (ANP) - Sc Heerenveen neemt de Noorse spits Lasse Nordas voor een half jaar op huurbasis over van Luton Town. De 23-jarige Nordas kwam dit seizoen 18 keer in actie voor de Engelse club die actief is in de League One, daarin kwam hij tot vier doelpunten en drie assists.
2 uur geledenBOURNEMOUTH (ANP) - Justin Kluivert zal worden geopereerd aan zijn knie. Dat meldt zijn club Bournemouth dinsdag. Het is nog onduidelijk hoe lang het herstel van de Nederlandse international gaat duren.
3 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - De selectie van sc Heerenveen moet nog zien hoe het terug kan keren van een trainingskamp in Spanje. De vlucht die de Friezen op woensdagavond vanaf Barcelona naar Schiphol hadden geboekt, is wegens winterse omstandigheden geannuleerd. Dat heeft een woordvoerder van de club aan het ANP bevestigd.
4 uur geledenLONDEN (ANP) - Liam Rosenior wordt de nieuwe hoofdtrainer van Chelsea. De 41-jarige Engelsman komt over van het Franse RC Strasbourg en tekent tot 2032.
6 uur geledenZWOLLE (ANP) - Younes Namli keert terug naar de Eredivisie voor zijn derde periode bij PEC Zwolle. De 31-jarige Deense rechtsbuiten komt over van de Franse club Le Havre AC, waar hij slechts een half seizoen speelde.
6 uur geleden