'UEFA zet alles op alles om competities te laten uitspelen'
NYON (ANP) - De Europese voetbalbond UEFA stelt alles in het werk om de nationale competities en de Champions League en Europa League alsnog af te ronden. Volgens veel buitenlandse media staat het wel nagenoeg vast dat er dit seizoen weinig publiek meer in de verschillende stadions zal zitten.
De grote voetbalcompetities lopen heel veel geld mis als ze nu al beëindigd worden. De twintig clubs uit de Premier League denken dat ze er dan misschien wel meer dan 1 miljard euro bij inschieten. In de Spaanse La Liga is het geschatte schadebedrag van tussen de 700 en 900 miljoen euro ook nauwelijks meer te overzien.
De KNVB wil de eredivisie en eerste divisie ook graag afronden, desnoods zonder publiek. De nationale voetbalbond overlegt woensdagmiddag via een videoverbinding met de UEFA en 54 andere aangesloten landen. De KNVB hoopt op maatregelen, zodat er ook na 30 juni kan worden doorgespeeld.
Aanvullende maatregelen
In dat geval wint de KNVB tijd, tot de volgende persconferentie van het kabinet van 21 april over mogelijk nieuwe aanvullende maatregelen voor bestrijding van het coronavirus. Als voetballers ook in mei nog niet gezamenlijk mogen trainen, dan wordt het wel heel lastig om het seizoen in het betaalde voetbal nog uit te spelen.
Volgens verschillende buitenlandse media zijn de FIFA en UEFA bereid het seizoen te verlengen en transfers en aflopende contracten ook uit te stellen. Zo krijgen de nationale competities in Europa misschien wel twee maanden langer de tijd om alle duels uit te spelen. In veel landen zal dat wel zonder publiek moeten gebeuren. Want als er tegen die tijd een voetballer besmet blijkt met het coronavirus, dan wordt het wel heel lastig om de competitie waarin hij uitkomt nog uit te spelen.
De UEFA zou ook de huidige edities Champions League en Europa League nog willen afwerken, met finales in stadions zonder publiek. Beide toernooien zijn nu beland in de achtste finales. De voorronden van Champions League en Europa League zullen volgend seizoen wellicht niet over twee, maar slechts een duel gaan.
Meer uit Voetbal
ZURICH (ANP/AFP) - Wereldvoetbalbond FIFA is een tuchtprocedure gestart tegen de Spaanse voetbalbond vanwege racistische liederen die tijdens de vriendschappelijke oefeninterland tussen Spanje en Egypte vorige week te horen waren. Fans van de thuisploeg zongen in het stadion van Espanyol in Barcelona islamofobe spreekkoren. Ze schreeuwden onder meer: "wie niet springt, is moslim".
36 minuten geledenEINDHOVEN (ANP) - Onder luid gejuich en applaus zijn de spelers en staf van PSV onthaald in het Philips Stadion in Eindhoven. De spelers, staf en trainer Peter Bosz kwamen op het podium, waar ze de kampioensschaal hebben ontvangen. Daarna maakte de selectie een ereronde door het stadion.
4 uur geledenNAPELS (ANP/DPA) - Antonio Conte keert graag terug als bondscoach van Italië. Dat zei de 56-jarige trainer van Napoli op een persconferentie.
7 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Harry Maguire blijft bij Manchester United voetballen. De 33-jarige verdediger heeft zijn contract verlengd tot de zomer van 2027, met een optie voor nog een jaar.
8 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - De Iraanse regering neemt pas een besluit over de deelname van het nationale team aan het WK voetbal zodra ze een reactie van de FIFA heeft ontvangen over de verplaatsing van de wedstrijden. Dat zegt Ahmad Donyamali, de Iraanse minister van Sport.
8 uur geledenSÃO PAULO (ANP) - Fernando Diniz is de nieuwe trainer van Corinthians. De oud-bondscoach van de Braziliaanse voetballers ondertekent een contract tot het einde van het jaar, meldt de club van Oranje-international Memphis Depay.
10 uur geledenNAPELS (ANP) - Matteo Politano heeft Napoli aan een thuiszege op AC Milan geholpen. De invaller maakte in de 79e minuut het enige doelpunt van de wedstrijd (1-0).
21 uur geleden