UEFA zeer tevreden over EK: geweldige fans, geweldige organisatie
BERLIJN (ANP/DPA) - De UEFA kijkt met een zeer tevreden gevoel terug op het EK voetbal in Duitsland. "We zijn erg blij met het resultaat. Er waren geweldige fans, een geweldige organisatie en steden die volop meededen. Iedereen heeft geweldig werk geleverd. Wij zijn bij de UEFA altijd heel blij als we een toernooi in Duitsland kunnen organiseren", sprak Martin Kallen, toernooidirecteur van de UEFA.
Iris Spranger, de Berlijnse senator voor Binnenlandse Zaken en Sport, is vooral trots. "Berlijn heeft gewonnen. We hebben laten zien de veiligheid te kunnen waarborgen", sprak ze. Tijdens het toernooi bevonden zich in de fanzones een miljoen mensen. In Duitsland gaan na het geslaagde EK stemmen op om ook de Olympische Spelen naar het land te halen. "Natuurlijk kunnen we de Olympische Spelen ook organiseren. Maar dat kunnen we alleen doen als er een nationale aanvraag komt en als de federale overheid daartoe besluit."
Meer uit Voetbal
NIJMEGEN (ANP) - NEC is er in de Eredivisie ook niet in geslaagd van Go Ahead Eagles te winnen. De nummer 3 van vorig seizoen kwam in eigen stadion niet verder dan een gelijkspel: 1-1.
16 minuten geledenMADRID (ANP) - Atlético Madrid heeft zondag de stadsderby tegen Real Madrid met 2-1 gewonnen. Het elftal van trainer Diego Simeone ging daardoor Real Madrid voorbij op de ranglijst. Atlético staat na zeven wedstrijden met 16 punten op de tweede plaats achter FC Barcelona. Het Real Madrid van coach José Mourinho heeft 15 punten.
45 minuten geledenMANCHESTER (ANP) - Brian Brobbey meldt zich maandag met vermoedelijk veel vertrouwen bij het Nederlands elftal. De 24-jarige aanvaller van Sunderland scoorde liefst drie keer in de uitwedstrijd tegen koploper Manchester City. Genoeg voor een positief resultaat was het niet, want Manchester City maakte vijf doelpunten: 5-3.
2 uur geledenBOURNEMOUTH (ANP) - Liverpool heeft in de Premier League een kleine overwinning geboekt. Het elftal van trainer Andoni Iraola was te sterk voor Bournemouth: 0-1.
2 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ heeft in de Eredivisie de koppositie weer overgenomen van PSV, dat verloor bij FC Twente (3-2). De formatie van trainer Leeroy Echteld won na twee tegenvallende resultaten de laatste wedstrijd voor de interlandbreak met 1-0 van Telstar.
2 uur geledenENSCHEDE (ANP) - PSV heeft tegen FC Twente de eerste nederlaag van het seizoen geleden. De Eindhovenaren verloren met 3-2 in de Grolsch Veste en zakken op de ranglijst naar de derde plaats. Het elftal van trainer Peter Bosz had voor zondag alleen punten met een gelijkspel thuis tegen Fortuna Sittard verloren. PSV en FC Twente hebben allebei 16 punten uit zeven wedstrijden. AZ en Feyenoord zijn de nummers 1 en 2 van de Eredivisie.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Giovanni van Bronckhorst vindt dat Feyenoord tegen FC Utrecht de beste wedstrijd tot dusver van het seizoen heeft gespeeld. "Zeker als het gaat om de manier waarop we wonnen", zei de trainer van Feyenoord zondag tegen ESPN. Van Bronckhorst zag zijn elftal zondag met 5-0 winnen. Het was de eerste overwinning van de Rotterdammers in De Kuip dit seizoen in de Eredivisie.
4 uur geleden