Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'UEFA wil op 10 juli voor kwartfinales Champions League loten'

'UEFA wil op 10 juli voor kwartfinales Champions League loten'

NYON (ANP) - De UEFA zou op 10 juli de loting willen verrichten voor de kwartfinales van de Champions League. Dat meldden verschillende buitenlandse media op basis van bronnen bij de Europese voetbalbond.

De kwartfinales, halve finales en finale zouden van 12 tot en met 23 augustus in afgeslankte vorm in Lissabon worden gespeeld. De kwartfinales en halve finales zouden slechts uit één duel bestaan.

Atalanta, RB Leipzig, Paris Saint-Germain en Atlético Madrid hebben zich al geplaatst voor de kwartfinales. In de achtste finales moeten nog de returnwedstrijden Manchester City - Real Madrid, Juventus - Olympique Lyon, Bayern München - Chelsea en FC Barcelona - Napoli worden gespeeld. Die wedstrijden zouden voor 7 en 8 augustus op de kalender worden gezet.

Vergadering

Het uitvoerend comité van de UEFA vergadert woensdag vanaf 12.00 uur over de voetbalkalender van de komende maanden. De Duitse steden Düsseldorf, Gelsenkirchen, Keulen en Duisburg hebben wel oren naar het restant van de Europa League.

Ajax, AZ, Feyenoord, PSV en Willem II krijgen woensdagmiddag meer duidelijkheid over de komende edities van de Champions League en Europa League. De UEFA beslist op de onlinevergadering ook hoe de speelkalender van het uitgestelde EK er uit gaat zien. Zo moeten er nieuwe data worden gevonden voor de play-offs, waaruit de laatste vier deelnemers aan het EK komen. Ook moet duidelijk worden of het toernooi volgend jaar weer in twaalf verschillende landen gespeeld kan worden.

Nations League

Het Europese voetbalbestuur buigt zich tevens over de tweede editie van de Nations League, die voor Oranje in september zou moeten beginnen met wedstrijden tegen Polen en Italië. Na de vergadering, rond 15.30 uur, geeft UEFA-voorzitter Aleksander Ceferin een persconferentie.

FC Utrecht hoopt snel van de UEFA te horen of het de geschrapte bekerfinale tegen Feyenoord alsnog mag afwerken. Ook voor de advocaat van FC Utrecht is het onduidelijk of hij woensdag al duidelijkheid krijgt.

Meer uit Voetbal

Messi voor de tweede keer meest waardevolle speler in MLS

MIAMI (ANP) - Lionel Messi is net als vorig jaar verkozen tot waardevolste speler van het seizoen in de Amerikaanse competitie MLS. De 38-jarige Argentijn leidde Inter Miami naar het eerste kampioenschap. Hij is de eerste speler die de prijs voor de tweede keer op rij heeft gewonnen.

2 uur geleden
Ajax wil tegen Qarabag 'heel graag van heel vervelende nul af'

BAKOE (ANP) - Interim-trainer Fred Grim ziet het duel van Ajax bij Qarabag FK woensdag als volgende kans om van de "heel vervelende nul" af te komen in de Champions League. "Daar willen we heel graag vanaf. Daarom gaan we morgen voor de winst spelen, maar we weten ook dat we tegen een ploeg spelen die al 7 punten heeft", zei Grim tijdens een persconferentie in het Azerbeidzjaanse Bakoe.

5 uur geleden
Gehavend Real Madrid onder druk voor duel met Manchester City

MADRID (ANP/RTR) - Zonder ten minste zeven basisspelers wacht Real Madrid-trainer Xabi Alonso woensdag een zware opdracht in de Champions League. Zijn ploeg neemt het in het eigen Bernabéu op tegen Manchester City, terwijl de druk op de coach toeneemt door de matige resultaten van de laatste weken in de competitie.

5 uur geleden
ArenA heeft aangifte gedaan na vuurwerk bij Ajax - FC Groningen

AMSTERDAM (ANP) - De Johan Cruijff ArenA heeft vrijdagavond aangifte gedaan na het grootschalige afsteken van vuurwerk in het thuisduel met FC Groningen. Ajax had die stap vrijdag al aangekondigd, maar laat dinsdag pas weten dat het ook daadwerkelijk is gebeurd. De aangifte gaat om onder meer huisvredebreuk, openlijke geweldpleging en brandstichting.

7 uur geleden
Ajax in ieder geval tot winterstop zonder spits Weghorst

AMSTERDAM (ANP) - Ajax moet het zeker tot de winterstop doen zonder spits Wout Weghorst. De 33-jarige international van het Nederlands elftal heeft zaterdag in het uitduel met Fortuna Sittard "forse schade" aan zijn enkelbanden opgelopen, melden de Amsterdammers. Weghorst werd al buiten de selectie gelaten voor het Champions League-duel met Qarabag FK van woensdag.

7 uur geleden
Iran en Egypte maken bezwaar tegen Pride-wedstrijd op WK voetbal

TEHERAN (ANP/DPA) - Iran en Egypte zijn er niet van gediend dat hun onderlinge duel op het WK voetbal volgend jaar in het teken staat van de lhbtqi+-gemeenschap. Volgens Iraanse media hebben de landen daartegen een protest ingediend.

7 uur geleden
Paris Saint-Germain mist zieke Dembélé tegen Athletic

PARIJS (ANP/RTR) - Paris Saint-Germain neemt het woensdag in de Champions League tegen Athletic op zonder Ousmane Dembélé. De winnaar van de Gouden Schoen is sinds maandag ziek, zo meldt de Franse topclub. PSG staat tweede in de rangschikking met 12 punten uit vijf duels. Athletic staat 27e.

7 uur geleden