Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'UEFA wil op 10 juli voor kwartfinales Champions League loten'

'UEFA wil op 10 juli voor kwartfinales Champions League loten'

NYON (ANP) - De UEFA zou op 10 juli de loting willen verrichten voor de kwartfinales van de Champions League. Dat meldden verschillende buitenlandse media op basis van bronnen bij de Europese voetbalbond.

De kwartfinales, halve finales en finale zouden van 12 tot en met 23 augustus in afgeslankte vorm in Lissabon worden gespeeld. De kwartfinales en halve finales zouden slechts uit één duel bestaan.

Atalanta, RB Leipzig, Paris Saint-Germain en Atlético Madrid hebben zich al geplaatst voor de kwartfinales. In de achtste finales moeten nog de returnwedstrijden Manchester City - Real Madrid, Juventus - Olympique Lyon, Bayern München - Chelsea en FC Barcelona - Napoli worden gespeeld. Die wedstrijden zouden voor 7 en 8 augustus op de kalender worden gezet.

Vergadering

Het uitvoerend comité van de UEFA vergadert woensdag vanaf 12.00 uur over de voetbalkalender van de komende maanden. De Duitse steden Düsseldorf, Gelsenkirchen, Keulen en Duisburg hebben wel oren naar het restant van de Europa League.

Ajax, AZ, Feyenoord, PSV en Willem II krijgen woensdagmiddag meer duidelijkheid over de komende edities van de Champions League en Europa League. De UEFA beslist op de onlinevergadering ook hoe de speelkalender van het uitgestelde EK er uit gaat zien. Zo moeten er nieuwe data worden gevonden voor de play-offs, waaruit de laatste vier deelnemers aan het EK komen. Ook moet duidelijk worden of het toernooi volgend jaar weer in twaalf verschillende landen gespeeld kan worden.

Nations League

Het Europese voetbalbestuur buigt zich tevens over de tweede editie van de Nations League, die voor Oranje in september zou moeten beginnen met wedstrijden tegen Polen en Italië. Na de vergadering, rond 15.30 uur, geeft UEFA-voorzitter Aleksander Ceferin een persconferentie.

FC Utrecht hoopt snel van de UEFA te horen of het de geschrapte bekerfinale tegen Feyenoord alsnog mag afwerken. Ook voor de advocaat van FC Utrecht is het onduidelijk of hij woensdag al duidelijkheid krijgt.

Meer uit Voetbal

Vitesse vindt accountant en wil licentiecommissie overtuigen

ARNHEM (ANP) - Vitesse heeft een accountant gevonden. De club meldt dat het dicht bij een akkoord is met CROP. Die moet als accountant de jaarrekeningen van Vitesse controleren en goedkeuren. Een geldige accountantsverklaring is nodig om betaald voetbal te kunnen blijven spelen. De nummer laatst van de Keuken Kampioen Divisie zit echter nog niet op een lijn met de licentiecommissie.

10 minuten geleden
Tuchtcommissie schorst verdediger Goes van AZ voor één duel

ALKMAAR (ANP) - Wouter Goes mist alleen de thuiswedstrijd van AZ van zondag tegen FC Groningen. De tuchtcommissie van de KNVB heeft de verdediger voor twee duels geschorst, waarvan één voorwaardelijk.

44 minuten geleden
Spaanse media: trainer Alonso vervangt Ancelotti bij Real Madrid

MADRID (ANP) - Xabi Alonso gaat volgend seizoen aan de slag als hoofdtrainer van Real Madrid. Volgens Marca tekent de coach van Bayer Leverkusen nog deze maand een contract voor drie seizoenen.

1 uur geleden
Middenvelder Van den Berg keert terug bij FC Utrecht

UTRECHT (ANP) - Davy van den Berg keert terug bij FC Utrecht. De middenvelder verlaat PEC Zwolle transfervrij aan het einde van dit seizoen en tekent een driejarig contract bij de club waarvoor hij van 2019 tot en met 2022 ook in actie kwam.

1 uur geleden
Vitesse neemt afscheid van hoofdtrainer Van den Brom

ARNHEM (ANP) - Vitesse neemt afscheid van hoofdtrainer John van den Brom. De nieuwe eigenaren van de club gaan op zoek naar een coach die een jeugdige selectie moet aansturen.

1 uur geleden
Hoofdprijs gloort voor Spurs en Van de Ven na zwaar seizoen

BODØ (ANP) - Micky van de Ven is blij dat Tottenham Hotspur een vooralsnog teleurstellend seizoen toch met een hoofdprijs kan afsluiten. "Het was een zwaar jaar maar we zijn maar één zege verwijderd van succes", zei de Nederlandse verdediger na de uitzege op Bodø/Glimt in de halve finale van de Europa League (0-2).

3 uur geleden
Manchester United en Tottenham Hotspur halen finale Europa League

BILBAO/BODØ (ANP) - De finale van de Europa League gaat tussen Manchester United en Tottenham Hotspur, de nummers 15 en 16 van de Premier League.

13 uur geleden