'UEFA wil op 10 juli voor kwartfinales Champions League loten'
NYON (ANP) - De UEFA zou op 10 juli de loting willen verrichten voor de kwartfinales van de Champions League. Dat meldden verschillende buitenlandse media op basis van bronnen bij de Europese voetbalbond.
De kwartfinales, halve finales en finale zouden van 12 tot en met 23 augustus in afgeslankte vorm in Lissabon worden gespeeld. De kwartfinales en halve finales zouden slechts uit één duel bestaan.
Atalanta, RB Leipzig, Paris Saint-Germain en Atlético Madrid hebben zich al geplaatst voor de kwartfinales. In de achtste finales moeten nog de returnwedstrijden Manchester City - Real Madrid, Juventus - Olympique Lyon, Bayern München - Chelsea en FC Barcelona - Napoli worden gespeeld. Die wedstrijden zouden voor 7 en 8 augustus op de kalender worden gezet.
Vergadering
Het uitvoerend comité van de UEFA vergadert woensdag vanaf 12.00 uur over de voetbalkalender van de komende maanden. De Duitse steden Düsseldorf, Gelsenkirchen, Keulen en Duisburg hebben wel oren naar het restant van de Europa League.
Ajax, AZ, Feyenoord, PSV en Willem II krijgen woensdagmiddag meer duidelijkheid over de komende edities van de Champions League en Europa League. De UEFA beslist op de onlinevergadering ook hoe de speelkalender van het uitgestelde EK er uit gaat zien. Zo moeten er nieuwe data worden gevonden voor de play-offs, waaruit de laatste vier deelnemers aan het EK komen. Ook moet duidelijk worden of het toernooi volgend jaar weer in twaalf verschillende landen gespeeld kan worden.
Nations League
Het Europese voetbalbestuur buigt zich tevens over de tweede editie van de Nations League, die voor Oranje in september zou moeten beginnen met wedstrijden tegen Polen en Italië. Na de vergadering, rond 15.30 uur, geeft UEFA-voorzitter Aleksander Ceferin een persconferentie.
FC Utrecht hoopt snel van de UEFA te horen of het de geschrapte bekerfinale tegen Feyenoord alsnog mag afwerken. Ook voor de advocaat van FC Utrecht is het onduidelijk of hij woensdag al duidelijkheid krijgt.
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft de komst van de transfervrije verdediger Takehiro Tomiyasu afgerond. De 27-jarige Japanner tekende een contract tot de zomer van 2026. Tomiyasu speelde in Europa voor Sint-Truiden, Bologna en Arsenal. Hij speelde zijn laatste officiële duel voor Arsenal in oktober 2024, waarna hij door een knieblessure niet meer in actie kwam.
49 minuten geledenDOHA (ANP/DPA) - Gianluigi Donnarumma is door de FIFA uitgeroepen tot beste mannelijke doelman van het jaar. De Italiaan kreeg de voorkeur boven Thibaut Courtois (Real Madrid), Manuel Neuer (Bayern München), David Raya (Arsenal), Yann Sommer (Internazionale), Wojciech Szczesny (FC Barcelona) en Emiliano Martínez (Aston Villa). Martínez won de FIFA-award vorig jaar.
2 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Een arbeidsrechtbank in Parijs heeft voetbalclub Paris Saint-Germain veroordeeld tot het betalen van bijna 61 miljoen euro aan de voormalige sterspeler Kylian Mbappé. Het betreft achterstallig salaris en bonussen.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - Sébastien Haller kan mogelijk toch met Ivoorkust meedoen aan de Afrika Cup. De spits van FC Utrecht viel zondag kort na zijn invalbeurt uit in de wedstrijd tegen NAC Breda (1-1).
2 uur geledenZEIST (ANP) - Ajax is door de onafhankelijke aanklager betaald voetbal bestraft met een boete van 15.000 euro. De Amsterdamse voetbalclub wordt daarmee bestraft voor het afsteken van vuurwerk in de thuiswedstrijd tegen sc Heerenveen op 1 november. Dat meldt de KNVB.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax raakt na ruim twee jaar hoofd scouting Kelvin de Lang kwijt. De 44-jarige Amsterdammer had nog een contract tot medio 2027, maar heeft besloten Ajax te verlaten, meldt de club op zijn website. De Lang kwam in de zomer van 2023 van Manchester City naar Ajax.
4 uur geledenROME (ANP) - AS Roma heeft de aansluiting gehouden bij de top 3 in de Serie A. De club uit Rome won met 1-0 van Como door een treffer van Wesley Franca.
17 uur geleden