
UEFA wil miljard investeren in vrouwenvoetbal
NYON (ANP/AFP) - De Europese voetbalunie UEFA zegt tegen het jaar 2030 ongeveer een miljard euro te willen investeren in de ontwikkeling van het vrouwenvoetbal. Daarbij wil de UEFA met name inzetten op de opleiding, de verdere professionalisering en de stadionbeleving. De UEFA kwam eerder in 2019 met een plan om het vrouwenvoetbal verder uit te bouwen. Nu is het tijd voor een vervolg, onder de naam 'Unstoppable'.
Eerder werd al bekend dat de Women's Champions League als belangrijkste clubcompetitie een nieuw format krijgt, gemodelleerd naar de dit jaar bij de mannen geïntroduceerde opzet. Een competitiefase met achttien teams vervangt de huidige poulefase. In navolging van de Europa League en de Conference League lanceert de UEFA volgend seizoen ook een tweede Europese clubcompetitie voor vrouwen, die vlak na het EK voor vrouwen (2 tot 27 juli 2025 in Zwitserland) moet beginnen.
Tegen 2030 streeft de UEFA naar zes volledig professionele competities en 5000 profvoetbalsters in Europa. Momenteel zijn er drie profcompetities en ruim 3000 profs. De Europese voetbalbond wil van voetbal "de populairste teamsport voor vrouwen en meisjes in elk land in Europa maken".
Meer uit Voetbal
LEEUWARDEN (ANP) - Bondscoach Andries Jonker kiest ook in het uitzwaaiduel met Finland voor Dominique Janssen en Veerle Buurman als centrale verdedigsters. Het betekent dat aanvoerster Sherida Spitse en Caitlin Dijkstra op de bank zitten als het duel om 20.00 uur begint in Leeuwarden.
1 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - Voormalig Oranje-international Jetro Willems wordt bij NEC herenigd met trainer Dick Schreuder. De Nijmegenaren hebben de linksback voor één seizoen vastgelegd. De 31-jarige Willems komt transfervrij over van het Spaanse CD Castellón, waar Schreuder tot begin dit jaar trainer was.
1 uur geledenZWOLLE (ANP) - PEC Zwolle-middenvelder Anouar El Azzouzi heeft alsnog zijn gewenste transfer te pakken. De 24-jarige Veenendaler vertrekt naar Tweede Bundesligaclub Fortuna Düsseldorf, nadat een overgang naar Austria Wien vorige maand op het laatste moment niet was doorgegaan.
3 uur geledenRIYAD (ANP/AFP) - Cristiano Ronaldo heeft zijn aflopende contract bij Al-Nassr met twee jaar verlengd. "Al-Nassr voor altijd", zegt de 40-jarige aanvaller in een video op het X-account van de nummer 3 van Saudi-Arabië. Daarmee is de Portugese recordinternational voorlopig nog niet uitgevoetbald.
4 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft linksback Milos Kerkez overgenomen van Bournemouth. De 21-jarige Hongaar tekent bij de club van coach Arne Slot een contract voor meerdere seizoenen. De Engelse landskampioen betaalt volgens Engelse media ruim 45 miljoen euro voor de verdediger.
5 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Sc Heerenveen heeft Joris van Overeem voor twee seizoenen vastgelegd. De 31-jarige middenvelder komt transfervrij over, na het aflopen van zijn contract bij Maccabi Tel Aviv.
6 uur geledenDEVENTER (ANP) - Go Ahead Eagles speelt de eerste wedstrijd van het seizoen bij Fortuna Sittard op 8 augustus zonder eigen supporters. De club uit Deventer meldt dat de straf het gevolg is van wanordelijkheden na vuurwerkincidenten in de wedstrijd tegen PSV in de halve finale van de KNVB-beker.
7 uur geleden