'UEFA wil CL en Europa League verkort uitspelen'
MADRID (ANP/RTR) - De UEFA werkt aan een plan om de Champions League en Europa League met een verkort schema te voltooien. Dat beweert voorzitter Angel Torres van Getafe, de Spaanse club die Ajax in februari de toegang tot de achtste finales van de Europa League belemmerde.
"Het plan is om vanaf de kwartfinales niet twee, maar eenmaal tegen elkaar te spelen", verklapte hij op de Spaanse radiozender Cadena COPE. "Dus vanaf de kwartfinales steeds maar één wedstrijd in een stad. Ze nemen op 17 juni een definitieve beslissing, dan vergadert het uitvoerend comité van de UEFA."
De UEFA zegt dat een speciale werkgroep nog steeds kijkt naar meerdere opties om de Champions League en de Europa League uit te spelen. Een aantal achtste finales van beide toernooien zijn ook nog niet afgewerkt.
Deelname
Atlético Madrid, Paris Saint-Germain, Atalanta en RB Leipzig zijn al zeker van deelname aan de kwartfinale van de Champions League.
De finale van Champions League was aan Istanbul vergeven. Gdansk zou de twee beste ploegen van de Europa League vervangen. Volgens de New York Times wordt de eindstrijd van de Champions League niet meer in Istanbul afgewerkt. De krant meldt dat vrijdag op basis van een anonieme bron.
Meer uit Voetbal
ROME (ANP) - AC Milan heeft verzuimd dichter bij koploper Internazionale te komen. De club uit Milaan verloor bij Lazio in Rome met 1-0.
13 uur geledenCOMO (ANP) - Donyell Malen heeft AS Roma met een doelpunt niet aan een positief resultaat in de uitwedstrijd tegen Como kunnen helpen. De aanvaller ging met zijn ploeg met 2-1 onderuit.
15 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft voor de zoveelste keer dit seizoen in de slotfase een overwinning verspeeld. De ploeg van trainer Arne Slot liet Tottenham Hotspur langszij komen op Anfield: 1-1.
16 uur geledenDEVENTER (ANP) - Go Ahead Eagles heeft verder afstand genomen van de onderste plaatsen in de Eredivisie. De club uit Deventer was voor eigen publiek veel te sterk voor een zwak NAC Breda: 6-0. Jakob Breum scoorde drie keer voor de thuisploeg.
17 uur geledenBARCELONA (ANP) - Raphinha was de grote uitblinker bij FC Barcelona in het thuisduel met Sevilla. De Braziliaanse vleugelaanvaller leidde zijn ploeg met drie doelpunten naar een ruime zege (5-2).
17 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester United heeft een belangrijke zege geboekt in de strijd om de derde plaats van de Premier League. De club won voor eigen publiek van Aston Villa: 3-1.
19 uur geledenALKMAAR (ANP) - Troy Parrott heeft AZ aan een ruime thuiszege op Heracles Almelo geholpen. De spits had met zijn veertiende competitietreffer en assists bij doelpunten van Sven Mijnans en Mees de Wit een groot aandeel in een zege van 4-0. Isak Jensen bepaalde in de slotfase met een goed genomen vrije trap de eindstand.
19 uur geleden