UEFA wijt verlies in Super League-zaak aan technische fout
NYON (ANP) - De Europese voetbalbond UEFA wijt het verlies in de rechtszaak over de omstreden Super League aan een technische fout in het eigen proces. "Deze uitspraak keurt op geen enkele manier de Super League goed. Dit wijst alleen maar op een historische tekortkoming in onze goedkeuringsverlening, een technisch aspect dat we in juni 2022 al hebben gemeld. We zijn ervan overtuigd dat onze regels overeenkomen met Europese wetten", staat in een verklaring.
De voetbalbond verbood de Super League, die UEFA-toernooien als de Champions League en Europa League zou kunnen gaan vervangen. Het Europees Hof van Justitie oordeelde donderdag dat de UEFA-regels waarmee de bond de nieuwe competitie verbood, strijdig zijn met het Europees recht. De Spaanse rechter, waar het verbod was aangevochten, moet zich met de uitleg van het hof in de hand nu definitief uitspreken over de Super League. Het hof sloot niet uit dat er andere redenen kunnen zijn om de Super League toch te blokkeren.
De UEFA is ervan overtuigd dat de huidige Europese clubtoernooien blijven bestaan. "Wij willen de Europese voetbalpiramide zo houden en ervoor zorgen dat deze de bredere belangen van de samenleving blijft dienen. We blijven het Europese sportmodel samen met nationale bonden, competities, clubs, fans, spelers, coaches, EU-instellingen, overheden en partners vormgeven. Dit zal ook met de huidige nationale en Europese regels blijven bestaan."
De UEFA reageerde eerder al op het baanbrekende voorstel van de grootste Europese clubs door de opzet van de Champions League te veranderen. Vanaf volgend seizoen bestaat het toernooi uit één divisie van 36 clubs, iets wat lijkt op de vorm die de Super League voor ogen had.
Meer uit Voetbal
EAST RUTHERFORD (ANP) - Neymar (34) heeft zijn interlandloopbaan na de uitschakeling van Brazilië op het WK van de Verenigde Staten, Canada en Mexico beëindigd. Dat heeft de 34-jarige voetballer bekendgemaakt. Neymar besloot zijn carrière met een 2-1-nederlaag in de achtste finales tegen Noorwegen.
1 uur geledenMEXICO-STAD (ANP) - De wedstrijd in de achtste finales van het WK voetbal tussen Mexico en Engeland is een uur uitgesteld. Dat heeft de FIFA besloten vanwege de weersomstandigheden in de hoofdstad van Mexico. Er zijn regen- en onweersbuien bij het Mexico City Stadium. De winnaar van het duel treft Noorwegen in de kwartfinales van het WK. De aftrap staat gepland om 03.00 uur (Nederlandse tijd).
1 uur geledenEAST RUTHERFORD (ANP) - Noorwegen heeft zich geplaatst voor de kwartfinales van het WK voetbal. De ploeg van bondscoach Ståle Solbakken won in het New York New Jersey Stadium in East Rutherford verrassend met 2-1 van Brazilië. Erling Haaland was met twee doelpunten de man van de wedstrijd. Noorwegen speelt zaterdag in Miami tegen de winnaar van de wedstrijd in de achtste finales tussen Mexico en Engeland.
3 uur geledenSEATTLE (ANP) - Bondscoach Mauricio Pochettino is ingenomen met de beslissing van de tuchtcommissie van de FIFA om de schorsing van de Amerikaan Folarin Balogun terug te draaien. De aanvaller is daardoor beschikbaar voor de wedstrijd tegen België in de nacht van maandag op dinsdag in de achtste finales van het WK. "Iedereen die van de sport houdt, staat achter deze beslissing. We zijn al genoeg gestraft met de rode kaart van Balogun tegen Bosnië en Herzegovina. Ik denk dat 99,99 procent van de mensen het geen rode kaart zou hebben gevonden", aldus de Argentijnse coach van de VS.
4 uur geledenLONDEN (ANP) - Tennisser Jannik Sinner is weer een stap dichter bij titelprolongatie op Wimbledon. De als eerste geplaatste Italiaan was in de vierde ronde met 6-3 7-6 (0) 6-3 te sterk voor de Japanner Shintaro Mochizuki, de mondiale nummer 151.
4 uur geledenSEATTLE (ANP) - De FIFA heeft in een verklaring het terugdraaien van de schorsing van de Amerikaan Folarin Balogun toegelicht en verdedigd. De beslissing is volgens de FIFA op basis van twee artikelen in de reglementen genomen. Dat zei een woordvoerder van de bond voor de persconferentie van de Belgische bondscoach in Seattle in aanloop naar de achtste finale tussen de VS en België. Media konden geen mondelinge vragen stellen. Journalisten werden verzocht dat eventueel schriftelijk te doen.
5 uur geledenSEATTLE (ANP/RTR) - De Amerikaan Folarin Balogun kan toch in actie komen tijdens de wedstrijd in de achtste finales van het WK voetbal tegen België. De 25-jarige aanvaller heeft van de tuchtcommissie van de FIFA slechts een voorwaardelijke straf gekregen, nadat hij een rode kaart had gekregen in het gewonnen duel met Bosnië en Herzegovina in de zestiende finales (2-0).
5 uur geleden