Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

UEFA wijst beroep AZ na ongeregeldheden rondom duel met Legia af

UEFA wijst beroep AZ na ongeregeldheden rondom duel met Legia af

ALKMAAR (ANP) - AZ moet de boete van 40.000 euro die het van de UEFA kreeg voor ongeregeldheden rond het thuisduel met Legia Warschau in de Conference League gewoon betalen. De Europese voetbalbond heeft het beroep van de Alkmaarders afgewezen, aldus een woordvoerder van de club.

AZ liet half december op de eigen website weten het oneens te zijn met de straf. "Het is om meerdere redenen volkomen onbegrijpelijk, niet uitlegbaar en onacceptabel dat de UEFA tot dit voornemen is gekomen", schreef de nummer 4 van de Eredivisie. AZ oordeelde dat het niet aansprakelijk gesteld had kunnen worden voor de chaos in en rondom het stadion.

Rond de wedstrijd op 5 oktober was het bijzonder onrustig en er waren gewelddadige incidenten. Zo bestormden supporters van Legia voor de wedstrijd de toegangspoort van het AZ-stadion en raakten ze slaags met de ME. Ook pakten Legia-aanhangers wapenstokken en pepperspray van ME'ers af. Een ME'er raakte bewusteloos. De politie zette traangas in om de hooligans tegen te houden. Na de wedstrijd werden twee spelers van de Poolse voetbalclub opgepakt voor mishandeling van personeel van AZ.

De Alkmaarders wachten nog op een toelichting van de UEFA op de afwijzing van het beroep, waarna mogelijk verdere stappen worden ondernomen.

Meer uit Voetbal

NEC na winst bij FC Volendam op derde plaats Eredivisie

VOLENDAM (ANP) - NEC staat na vijftien speelronden op de derde plaats van de Eredivisie. Het elftal van coach Dick Schreuder won zondag bij FC Volendam: 2-3. NEC heeft na vijftien wedstrijden 27 punten en houdt Ajax 1 punt en AZ 2 punten achter zich. FC Volendam is vijftiende met 14 punten.

50 minuten geleden
AZ verspeelt in Eredivisie ook punten tegen Go Ahead Eagles

ALKMAAR (ANP) - AZ heeft in de Eredivisie opnieuw punten laten liggen. Na achtereenvolgende nederlagen tegen PSV (1-5), sc Heerenveen (3-1) en FC Twente (1-0), wist het elftal van trainer Maarten Martens voor eigen publiek ook niet te winnen van Go Ahead Eagles: 2-2. AZ won woensdag in de tweede ronde van de KNVB-beker wel van PEC Zwolle: 1-3.

1 uur geleden
Rots bezorgt FC Twente in slotfase punt bij FC Utrecht

UTRECHT (ANP) - De wedstrijd tussen subtoppers FC Utrecht en FC Twente heeft in de Eredivisie geen winnaar opgeleverd. In de Galgenwaard speelden de nummers 7 en 8 van de ranglijst met 1-1 gelijk. Mats Rots maakte in de slotfase gelijk voor FC Twente, dat nog kansen kreeg op een winnende treffer.

3 uur geleden
Makkelie leidt in Champions League Monaco tegen Galatasaray

ZEIST (ANP) - Danny Makkelie is door de UEFA aangewezen om dinsdag de Champions League-wedstrijd tussen AS Monaco en Galatasaray te leiden. De Nederlandse scheidsrechter krijgt langs de lijn assistentie van zijn landgenoten Hessel Steegstra en Jan de Vries. Allard Lindhout is vierde official.

7 uur geleden
Feyenoord wint dankzij vier treffers Ueda ruim van PEC Zwolle

ROTTERDAM (ANP) - Spits Ayase Ueda heeft Feyenoord met vier treffers aan een overtuigende thuiszege op PEC Zwolle geholpen: 6-1. De ploeg van trainer Robin van Persie, die vorige week tegen Telstar de eerste overwinning boekte na vier nederlagen, stond halverwege het competitieduel al met 4-0 voor na onder meer een hattrick van Ueda.

17 uur geleden
Messi pakt met Inter Miami eerste Amerikaanse landstitel

FORT LAUDERDALE (ANP) - Lionel Messi heeft met Inter Miami zijn eerste Amerikaanse landstitel gepakt. In de finale van de MLS klopte de ploeg van trainer Javier Mascherano voor eigen fans Vancouver Whitecaps met 3-1. Messi speelde bij alle drie de treffers een belangrijke rol.

18 uur geleden
Torres helpt FC Barcelona met hattrick aan zege op Betis: 3-5

BARCELONA (ANP) - Ferran Torres heeft FC Barcelona met een hattrick geholpen aan een 5-3-zege in de uitwedstrijd tegen Real Betis. Frenkie de Jong keerde na twee duels afwezigheid terug in de selectie van Barcelona en viel in de 63e minuut in.

20 uur geleden