UEFA waarschuwt voor illegale verkoop EK-tickets
NYON (ANP/DPA) - De Europese voetbalbond UEFA waarschuwt voor de illegale verkoop van EK-tickets. Ondanks juridische stappen en straffen worden op internet nog steeds kaarten aangeboden, laat de bond aan persbureau dpa weten. Vooraf aan het toernooi waren al bijna 10.000 vermoedelijke tickets ongeldig verklaard. Dat aantal is ondertussen gestegen.
De enige officiële manier om aan kaarten te komen is het ticketplatform van UEFA. De prijzen van kaarten zijn voor het EK vastgesteld. Er komen kort voor de wedstrijden kaarten beschikbaar, maar alleen door terugverkoop. Op websites van niet officiële aanbieders kwamen donderdagavond echter kaarten in de verkoop voor de kwartfinalewedstrijd Duitsland - Spanje van vrijdag, voor soms het tienvoudige van de aanvankelijke prijs.
"De UEFA heeft fans gewaarschuwd voor niet-geautoriseerde ticketaanbieders die proberen te profiteren van de grote vraag, door tickets op de secundaire markt te verkopen", meldde de bond. De UEFA gebruikt digitale tickets om de illegale verkoop tegen te gaan. "Die helpen om overtredingen van de algemene voorwaarden op te sporen die tot annulering van de tickets leiden. Met papieren kaarten was dat niet mogelijk geweest."
Meer uit Voetbal
MADRID (ANP) - Real Madrid heeft thuis punten verspeeld tegen Girona. De Madrilenen kwamen in Bernabéu niet verder dan 1-1. Real komt door het gelijkspel op 70 punten, 6 punten minder dan FC Barcelona, dat zaterdag stadgenoot Espanyol ontvangt.
5 uur geledenROME (ANP) - Donyell Malen heeft AS Roma naar een ruime zege op hekkensluiter Pisa geleid. De international van Oranje zorgde bij de 3-0-zege in het Stadio Olimpico in Rome voor alle doelpunten.
5 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/DPA) - De WK-wedstrijden van Iran worden niet verplaatst van de Verenigde Staten naar Mexico, ondanks de oorlog in het Midden-Oosten. Dat heeft de Mexicaanse president Claudia Sheinbaum vrijdag op een persconferentie gezegd.
6 uur geledenENSCHEDE (ANP) - FC Twente is in de Eredivisie door een zege op FC Volendam in punten op gelijke hoogte gekomen met NEC. De ploeg van trainer John van den Brom won in eigen huis met 2-1 van de Volendammers.
6 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - ADO Den Haag is kampioen in de eerste divisie. De koploper uit Den Haag kwam zelf niet in actie, maar is door het puntenverlies van nummer 2 SC Cambuur zeker van de titel. De ploeg uit Leeuwarden van trainer Henk de Jong kwam bij FC Den Bosch niet verder dan 1-1.
6 uur geledenZWOLLE (ANP) - PEC Zwolle verwacht snel de eerste supporters te kunnen identificeren die zich zondag in de uitwedstrijd tegen Go Ahead Eagles misdroegen. Dat meldt het bestuur van de Eredivisieclub.
10 uur geledenMÜNCHEN (ANP/RTR/DPA) - Bayern München kan de komende weken niet beschikken over Lennart Karl. De 18-jarige talentvolle aanvallende middenvelder heeft een dijspierblessure, meldt de Duitse koploper vrijdag.
14 uur geleden