UEFA waarschuwt voor illegale verkoop EK-tickets
NYON (ANP/DPA) - De Europese voetbalbond UEFA waarschuwt voor de illegale verkoop van EK-tickets. Ondanks juridische stappen en straffen worden op internet nog steeds kaarten aangeboden, laat de bond aan persbureau dpa weten. Vooraf aan het toernooi waren al bijna 10.000 vermoedelijke tickets ongeldig verklaard. Dat aantal is ondertussen gestegen.
De enige officiële manier om aan kaarten te komen is het ticketplatform van UEFA. De prijzen van kaarten zijn voor het EK vastgesteld. Er komen kort voor de wedstrijden kaarten beschikbaar, maar alleen door terugverkoop. Op websites van niet officiële aanbieders kwamen donderdagavond echter kaarten in de verkoop voor de kwartfinalewedstrijd Duitsland - Spanje van vrijdag, voor soms het tienvoudige van de aanvankelijke prijs.
"De UEFA heeft fans gewaarschuwd voor niet-geautoriseerde ticketaanbieders die proberen te profiteren van de grote vraag, door tickets op de secundaire markt te verkopen", meldde de bond. De UEFA gebruikt digitale tickets om de illegale verkoop tegen te gaan. "Die helpen om overtredingen van de algemene voorwaarden op te sporen die tot annulering van de tickets leiden. Met papieren kaarten was dat niet mogelijk geweest."
Meer uit Voetbal
ZEIST (ANP) - Oranje-aanvoerster Dominique Janssen keert terug in de selectie van bondscoach Arjan Veurink voor de WK-kwalificatieduels met Ierland en Polen van komende maand. Naast Janssen keren ook Daniëlle van de Donk, Jackie Groenen, Kerstin Casparij en Caitlin Dijkstra terug van blessures, meldt de KNVB. Vivianne Miedema ontbreekt nog "vanwege een combinatie van factoren", aldus een woordvoerder van de voetbalbond.
37 minuten geledenZEIST (ANP) - Vitesse mag volgend seizoen deelnemen aan de eerste divisie en mag de voetbaljaargang 2026-2027 sowieso afmaken. Dat heeft de KNVB aan het ANP verzekerd. Dit vloeit voort uit een besluit van de algemene vergadering betaald voetbal (AVBV) om de voortgang van competities beter te waarborgen als er juridische procedures over het intrekken van licenties lopen. De licentie wordt in de toekomst pas ingetrokken nadat het dan lopende seizoen voorbij is.
2 uur geledenROME (ANP) - AS Roma heeft Donyell Malen definitief overgenomen van Aston Villa. De 27-jarige international heeft in de Italiaanse hoofdstad een contract getekend tot 30 juni 2030.
2 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Assistent-trainer Pepijn Lijnders vertrekt na één seizoen bij Manchester City. Dat meldt de nummer 2 van de Premier League, nadat vorige week bekend was geworden dat trainer Pep Guardiola na tien seizoenen afscheid neemt van City.
3 uur geledenZEIST (ANP) - Peter Bosz, Dick Schreuder en Anthony Correia zijn de genomineerden voor de Rinus Michels Award voor beste coach van het Eredivisieseizoen. Bosz, die de prijs de afgelopen twee seizoenen won, werd voor de derde keer op rij kampioen met PSV. Schreuder hielp NEC in zijn debuutseizoen naar de derde plaats en kwalificatie voor de voorronden van de Champions League. Correia verzekerde zich met het gepromoveerde Telstar van directe handhaving.
5 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De Belg Dévy Rigaux is de nieuwe technisch directeur van Feyenoord. De nummer 2 van de Eredivisie heeft de komst van de 38-jarige Rigaux van Club Brugge dinsdag afgerond.
8 uur geledenDÜSSELDORF (ANP) - Fortuna Düsseldorf heeft sportief directeur Sven Mislintat ontslagen. De oud-directeur voetbalzaken van Ajax moet na nog geen half jaar vertrekken, nadat de club uit Düsseldorf is gedegradeerd naar het derde niveau in Duitsland.
8 uur geleden