UEFA-voorzitter: voetbal geeft positieve energie
NYON (ANP/DPA) - Voorzitter Aleksander Ceferin van de Europese voetbalbond UEFA denkt dat de hervatting van de Bundesliga voor positieve energie gaat zorgen. "Mensen zijn depressief omdat ze thuis opgesloten zitten en er zoveel onzekerheden zijn. Voetbal zorgt dan voor positieve energie en maakt het leven weer wat normaler", zei Ceferin tegen tv-zender beIN Sports. "Het is makkelijker om thuis te moeten blijven als je sport kan kijken op tv."
Als eerste grote competitie in Europa gaat de Bundesliga zaterdag weer van start. De Duitsers hebben in samenspraak met medici en de politiek een uitgebreid protocol opgesteld waar iedereen zich aan moet houden. "Over het algemeen vertrouwen we de Duitsers. De autoriteiten zijn gewetensvol, dat is een goed teken. Zij weten dat het niet alleen om voetbal draait", aldus de 52-jarige Sloveen, die onlangs nog maar eens herhaalde dat hij het "voorbarig" vindt dat sommige nationale competities al zijn beëindigd. In Nederland, Frankrijk en België wordt dit seizoen niet meer gevoetbald.
Meer uit Voetbal
DALLAS (ANP) - Nigel de Jong blijft ondanks het overlijden van zijn vader Jerry in het trainingskamp van het Nederlands elftal in de Verenigde Staten. "Na een langdurig ziekteproces en in nauw overleg met mijn familie heb ik ervoor gekozen om op dit moment bij het Nederlands elftal en staf in de Verenigde Staten te blijven", reageert de directeur topvoetbal van de KNVB. "Dat is een persoonlijke en zorgvuldige afweging geweest, waar ik op dit moment niet verder op wil ingaan. Ik vraag iedereen om de privacy van mij en mijn familie in deze moeilijke periode te respecteren."
31 minuten geledenDALLAS (ANP) - Het Nederlands elftal is een dag na het gelijkspel tegen Japan op het wereldkampioenschap (2-2) de voorbereiding op de ontmoeting met Zweden gestart. Bondscoach Ronald Koeman verscheen op het trainingsveld van de Southern Methodist University in Dallas met al zijn 26 selectiespelers. De familieleden, partners en kinderen van de spelers mochten de training op de tribune bijwonen.
1 uur geledenVALENCIA (ANP/RTR) - De Spaanse voetballer Rafa Mir is door een rechtbank in Valencia veroordeeld tot acht en een half jaar cel wegens seksueel misbruik en mishandeling met letsel tot gevolg. De 28-jarige Spanjaard werd in 2024 aangehouden, nadat een vrouw aangifte van seksueel misbruik tegen hem had gedaan. Zijn advocaat meldde destijds dat de geslachtsgemeenschap met consent zou hebben plaatsgevonden.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederlanders gingen massaal naar het toilet tijdens de extra drinkpauzes tijdens de wedstrijd van het Nederlands elftal tegen Japan. Dat blijkt uit cijfers van waterleverancier Vitens. Traditioneel waren de rust en het einde van de wedstrijd ook momenten dat de vraag naar drinkwater verder toenam.
4 uur geledenHOUSTON (ANP/DPA) - De Australische assistent-videoscheidsrechter Shaun Evans wordt ervan beschuldigd zondag een extreemrechts handgebaar te hebben gemaakt bij het WK-duel tussen Duitsland en Curaçao. Voor de aftrap waren de drie videoscheidsrechters tijdens de tv-uitzending kort in beeld. Daar was te zien dat de arbiter met zijn hand langs zijn lichaam een cirkel met zijn duim en wijsvinger maakte, waarbij de rest van zijn vingers gestrekt bleven.
5 uur geledenEINDHOVEN/MÜNCHEN (ANP) - Bayern München en PSV hebben akkoord bereikt over de transfer van middenvelder Ismael Saibari, melden diverse media in binnen- en buitenland. De kampioen van Duitsland betaalt volgens onder meer Bild, het Eindhovens Dagblad en transferexpert Fabrizio Romano 55 miljoen euro voor de Marokkaans international.
6 uur geledenMADRID (ANP) - Real Madrid heeft verdediger Marc Cucurella overgenomen van Chelsea. De 'Koninklijke' betaalt naar verluidt minimaal 55 miljoen euro voor de 27-jarige linksback uit eigen land, die voor zes seizoenen heeft getekend.
7 uur geleden