UEFA-voorzitter: voetbal geeft positieve energie
NYON (ANP/DPA) - Voorzitter Aleksander Ceferin van de Europese voetbalbond UEFA denkt dat de hervatting van de Bundesliga voor positieve energie gaat zorgen. "Mensen zijn depressief omdat ze thuis opgesloten zitten en er zoveel onzekerheden zijn. Voetbal zorgt dan voor positieve energie en maakt het leven weer wat normaler", zei Ceferin tegen tv-zender beIN Sports. "Het is makkelijker om thuis te moeten blijven als je sport kan kijken op tv."
Als eerste grote competitie in Europa gaat de Bundesliga zaterdag weer van start. De Duitsers hebben in samenspraak met medici en de politiek een uitgebreid protocol opgesteld waar iedereen zich aan moet houden. "Over het algemeen vertrouwen we de Duitsers. De autoriteiten zijn gewetensvol, dat is een goed teken. Zij weten dat het niet alleen om voetbal draait", aldus de 52-jarige Sloveen, die onlangs nog maar eens herhaalde dat hij het "voorbarig" vindt dat sommige nationale competities al zijn beëindigd. In Nederland, Frankrijk en België wordt dit seizoen niet meer gevoetbald.
Meer uit Voetbal
CAIRO (ANP/AFP) - Het toernooi om de Afrika Cup blijft toch om de twee jaar plaatsvinden. Daartoe heeft het uitvoerend comité van de Afrikaanse voetbalbond (CAF) unaniem besloten, zo werd vrijdag bekendgemaakt. Vorig jaar zei de CAF nog er vanaf 2028 een vierjaarlijks evenement van te maken.
45 minuten geledenGRONINGEN (ANP) - Jack Cooper-Love heeft FC Emmen met twee doelpunten aan een overwinning op FC Groningen geholpen in de eerste ronde van de KNVB-beker. In de Euroborg werd het 2-0 voor de bezoekers uit Drenthe.
11 uur geledenKØGE (ANP) - De voetbalsters van FC Barcelona hebben, niet voor het eerst dit seizoen, met ruime cijfers gewonnen in de Champions League. Mede dankzij een doelpunt van Oranje-international Esmee Brugts won de titelverdediger in Denemarken met 8-0 van HB Køge.
11 uur geledenWERKENDAM (ANP) - FC Utrecht heeft zich in de eerste ronde van de KNVB-beker niet laten verrassen door de amateurs van Kozakken Boys. Op bezoek in Werkendam op Sportpark De Zwaaier boekte de ploeg van trainer Anthony Correia een magere 1-0-overwinning.
13 uur geledenLA PLATA (ANP) - De voetbalsters van Argentinië en Duitsland openen in november een stadion dat de naam draagt van de Argentijnse voetballegende Diego Maradona. Het gerenoveerde Estadio Único Diego Armando Maradona in de stad La Plata wordt het nieuwe thuis van de Argentijnse nationale elftallen. De oefenwedstrijd tussen Argentinië en Duitsland vindt in de nacht van 29 op 30 november plaats.
15 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool staat in de kwartfinale van de League Cup. De club schakelde Chelsea uit na strafschoppen. De stand na reguliere speeltijd was 1-1. Liverpool won de strafschoppenserie met 6-5.
1 dag geledenMAASSLUIS (ANP) - Sc Heerenveen is doorgedrongen tot de tweede ronde van de KNVB-beker. De club won de uitwedstrijd tegen Excelsior Maassluis (0-2), de nummer 3 van de derde divisie.
1 dag geleden