UEFA-voorzitter: voetbal geeft positieve energie
NYON (ANP/DPA) - Voorzitter Aleksander Ceferin van de Europese voetbalbond UEFA denkt dat de hervatting van de Bundesliga voor positieve energie gaat zorgen. "Mensen zijn depressief omdat ze thuis opgesloten zitten en er zoveel onzekerheden zijn. Voetbal zorgt dan voor positieve energie en maakt het leven weer wat normaler", zei Ceferin tegen tv-zender beIN Sports. "Het is makkelijker om thuis te moeten blijven als je sport kan kijken op tv."
Als eerste grote competitie in Europa gaat de Bundesliga zaterdag weer van start. De Duitsers hebben in samenspraak met medici en de politiek een uitgebreid protocol opgesteld waar iedereen zich aan moet houden. "Over het algemeen vertrouwen we de Duitsers. De autoriteiten zijn gewetensvol, dat is een goed teken. Zij weten dat het niet alleen om voetbal draait", aldus de 52-jarige Sloveen, die onlangs nog maar eens herhaalde dat hij het "voorbarig" vindt dat sommige nationale competities al zijn beëindigd. In Nederland, Frankrijk en België wordt dit seizoen niet meer gevoetbald.
Meer uit Voetbal
LIVERPOOL (ANP) - Aanvaller Mohamed Salah verlaat Liverpool na dit seizoen. Dat hebben de Egyptenaar en de club van trainer Arne Slot dinsdag bekendgemaakt.
29 minuten geledenSEVILLA (ANP) - Luis García Plaza is de nieuwe trainer van Sevilla. De 53-jarige Spanjaard volgt de maandag ontslagen Argentijn Matías Almeyda op. García Plaza ondertekent een contract tot de zomer van 2027.
1 uur geledenENSCHEDE (ANP) - Corina Dekker is ook komend seizoen de trainer van de voetbalsters van FC Twente. De 42-jarige coach heeft tot medio 2027 bijgetekend in Enschede.
2 uur geledenBREDA (ANP) - Raul Paula blijft langer bij NAC Breda. De Eredivisieclub heeft de optie in het contract van de 22-jarige Duitser gelicht, waardoor hij nog tot medio 2027 aan de club verbonden blijft.
2 uur geledenHAMBURG (ANP/DPA) - Coach Christian Dobrick van St. Pauli onder 19 is dinsdag uit de kast gekomen als homoseksueel. De trainer heeft in interviews bij Stern en RTL kritiek geuit op de voetbalwereld voor het gebrek aan steun voor homoseksuele voetballers.
3 uur geledenZEIST (ANP) - De competitiewedstrijden tussen Go Ahead Eagles en NAC Breda (Eredivisie) en TOP Oss en Willem II (eerste divisie) worden voorlopig niet overgespeeld. Dat meldt de KNVB dinsdag als reactie op de verzoeken van NAC en TOP om de duels te laten onderzoeken, omdat er bij Go Ahead en Willem II een mogelijk niet-speelgerechtigde speler mee zou hebben gedaan.
4 uur geledenORLANDO (ANP) - Antoine Griezmann is bezig aan zijn laatste maanden bij Atlético Madrid. De 35-jarige Franse voetballer stapt na dit seizoen over naar Orlando City, in de Amerikaanse competitie MLS. Dat maakten beide clubs dinsdag bekend.
5 uur geleden