Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

UEFA-voorzitter Ceferin ziet WK om de 2 jaar totaal niet zitten

UEFA-voorzitter Ceferin ziet WK om de 2 jaar totaal niet zitten

NYON (ANP) - UEFA-voorzitter Aleksander Ceferin heeft in een toespraak voor de European Club Association (ECA), de belangenvereniging van Europese voetbalclubs, nog eens duidelijk gemaakt dat hij een WK om de twee jaar totaal niet ziet zitten. "Meer is niet altijd beter", betoogde de Sloveense preses van de Europese voetbalbond.

De wereldvoetbalbond FIFA laat momenteel op voorspraak van de voetbalbond van Saudi-Arabië een haalbaarheidsonderzoek doen naar een WK voor mannen en vrouwen eens in de twee jaar in plaats van om de vier jaar. "De internationale voetbalkalender heeft het niet nodig en de spelers kunnen zomers zonder groot toernooi ook goed gebruiken. Een WK om de twee jaar zou bovendien de waarde van het toernooi devalueren", benadrukte Ceferin.

FIFA-voorzitter Gianni Infantino ging in een videoboodschap voor de vergadering van de ECA niet specifiek in op de WK-kwestie. Hij gaf nog wel aan dat "de FIFA openstaat voor elk idee, voor elke suggestie. Geen enkel onderwerp is taboe."

Aan het WK in het najaar van 2022 in Qatar doen voor de laatste keer 32 landen mee. In 2026 mogen bij de wereldtitelstrijd in Verenigde Staten, Canada en Mexico liefst 48 landen in actie komen.

Meer uit Voetbal

PSG verstevigt koppositie na winst tegen Le Havre

LE HAVRE (ANP) - PSG heeft de koppositie in de Franse Ligue 1 verstevigd door Le Havre met 1-0 te verslaan. De ploeg uit Parijs heeft nu 4 punten voorsprong op nummer 2 Lens, dat vrijdag met 1-1 gelijkspeelde tegen Strasbourg.

43 minuten geleden
Koploper Inter herstelt zich tegen Genoa van uitschakeling in CL

MILAAN (ANP) - Internazionale heeft zich in het thuisduel met Genoa (2-0) hersteld van de verrassende uitschakeling in de Champions League. De verliezend finalist van vorig seizoen verloor dinsdag in de tussenronde op eigen veld met 2-1 van het Noorse Bodø/Glimt, na ook het uitduel al te hebben verloren (3-1). Tegen Genoa boekte de Italiaanse koploper juist de achtste achtereenvolgende overwinning in de competitie.

1 uur geleden
Manchester City wint zonder Haaland nipt bij Leeds

LEEDS (ANP) - Manchester City heeft het uitduel met Leeds United met 1-0 gewonnen. City verkleinde daardoor het gat met koploper Arsenal tot 2 punten. De Londenaren komen zondag nog in actie tegen Chelsea.

3 uur geleden
PSV op halve kracht ruim langs hekkensluiter Heracles

ALMELO (ANP) - PSV heeft het uitduel met hekkensluiter Heracles Almelo zonder veel moeite gewonnen: 1-3. Zo vergrootte de koploper uit Eindhoven de degradatiezorgen van de ploeg van trainer Ernest Faber, die in de elf competitieduels sinds zijn aanstelling alleen van Fortuna Sittard won. De achterstand op FC Volendam, dat de veilige vijftiende plek inneemt, is 7 punten.

3 uur geleden
Barcelona wint dankzij hattrick Lamine Yamal ruim van Villarreal

BARCELONA (ANP) - Koploper FC Barcelona heeft dankzij een hattrick van Lamine Yamal op eigen veld met 4-1 gewonnen van Villarreal.

5 uur geleden
Van Dijk en Gakpo dragen bij aan doelpuntrijke zege Liverpool

LIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft het thuisduel met West Ham United zonder grote problemen gewonnen: 5-2. De ploeg van trainer Arne Slot boekte, mede dankzij treffers van Virgil van Dijk en Cody Gakpo, de vierde overwinning op rij. Bij rust stond het al 3-0 op Anfield.

5 uur geleden
VAR mag voortaan ook ingrijpen bij onterecht gegeven corners

HENSOL (ANP/DPA) - De videoscheidsrechter krijgt in het voetbal veel meer mogelijkheden om in te grijpen. Zo gaat de VAR ook beoordelen of hoekschoppen en tweede gele kaarten terecht zijn gegeven. Dat heeft de internationale spelregelorganisatie IFAB besloten tijdens de jaarlijkse vergadering in Wales. Het controleren van gegeven hoekschoppen mag niet tot vertraging van het spel leiden.

8 uur geleden