Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

UEFA-voorzitter Ceferin ziet WK om de 2 jaar totaal niet zitten

UEFA-voorzitter Ceferin ziet WK om de 2 jaar totaal niet zitten

NYON (ANP) - UEFA-voorzitter Aleksander Ceferin heeft in een toespraak voor de European Club Association (ECA), de belangenvereniging van Europese voetbalclubs, nog eens duidelijk gemaakt dat hij een WK om de twee jaar totaal niet ziet zitten. "Meer is niet altijd beter", betoogde de Sloveense preses van de Europese voetbalbond.

De wereldvoetbalbond FIFA laat momenteel op voorspraak van de voetbalbond van Saudi-Arabiƫ een haalbaarheidsonderzoek doen naar een WK voor mannen en vrouwen eens in de twee jaar in plaats van om de vier jaar. "De internationale voetbalkalender heeft het niet nodig en de spelers kunnen zomers zonder groot toernooi ook goed gebruiken. Een WK om de twee jaar zou bovendien de waarde van het toernooi devalueren", benadrukte Ceferin.

FIFA-voorzitter Gianni Infantino ging in een videoboodschap voor de vergadering van de ECA niet specifiek in op de WK-kwestie. Hij gaf nog wel aan dat "de FIFA openstaat voor elk idee, voor elke suggestie. Geen enkel onderwerp is taboe."

Aan het WK in het najaar van 2022 in Qatar doen voor de laatste keer 32 landen mee. In 2026 mogen bij de wereldtitelstrijd in Verenigde Staten, Canada en Mexico liefst 48 landen in actie komen.

Meer uit Voetbal

Eredivisieduels gaan voorlopig door, eerste divisie geschrapt

ZEIST (ANP) - De Eredivisiewedstrijden van zaterdag en zondag gaan ondanks het winterse weer vooralsnog door. De duels uit de eerste divisie van die dagen tussen RKC Waalwijk en Jong FC Utrecht, Roda JC en VVV-Venlo en De Graafschap en FC Den Bosch zijn wel afgelast. Dat heeft de KNVB besloten.

1 uur geleden
Taylor verlaat Ajax na ruim vijftien jaar voor Lazio

ROME (ANP) - Kenneth Taylor verlaat Ajax voor Lazio. De middenvelder vliegt donderdag naar Rome en tekent vrijdag een contract tot medio 2030 als hij medisch wordt goedgekeurd.

2 uur geleden
AZ verhuurt spits Zeefuik aan Heracles Almelo

ALMELO (ANP) - Heracles Almelo huurt spits Lequincio Zeefuik voor de rest van dit seizoen van AZ. Ook heeft de nummer 17 van de Eredivisie een optie tot koop bedongen. Eerder verruilde aanvaller Jizz Hornkamp Heracles juist voor de club uit Alkmaar.

4 uur geleden
Inter verstevigt koppositie Serie A met zege op Parma

PARMA (ANP) - Internazionale heeft de koppositie in de Italiaanse Serie A verstevigd met een zege op het laaggeklasseerde Parma: 0-2. Federico Dimarco en Marcus Thuram maakten de doelpunten voor de club uit Milaan, die op 42 punten kwam en uitliep op Napoli, dat gelijkspeelde (2-2) tegen Hellas Verona.

16 uur geleden
Manchester City voor derde keer op rij gelijk in Premier League

MANCHESTER (ANP) - Manchester City wacht nog altijd op de eerste overwinning in het nieuwe jaar. Het elftal van trainer Pep Guardiola speelde voor de derde keer in een week gelijk in de Premier League. Naast Sunderland (0-0) en Chelsea (1-1) wist Manchester City ook niet te winnen van Brighton & Hove Albion: 1-1.

16 uur geleden
FC Barcelona laat Athletic Club kansloos in halve finale Supercup

JEDDAH (ANP) - FC Barcelona heeft zich op overtuigende wijze geplaatst voor de finale van de Spaanse Supercup. De titelverdediger was in Jeddah in Saudi-Arabiƫ veel te sterk voor Athletic Club: 5-0. Bij rust leidde FC Barcelona al met 4-0.

16 uur geleden
Napoli verspeelt met basisspeler Lang punten tegen Verona

NAPELS (ANP) - Napoli heeft in de strijd om de titel in de Italiaanse voetbalcompetitie punten verspeeld. De regerend landskampioen kwam voor eigen publiek niet verder dan een gelijkspel tegen het laaggeklasseerde Hellas Verona: 2-2.

18 uur geleden