UEFA-voorzitter Ceferin wil EK voetbal zonder politieke discussie
BERLIJN (ANP/DPA) - Voorzitter Aleksander Ceferin van de UEFA wil graag dat het EK voetbal van 2024 in Duitsland vrij blijft van politieke discussies. "Wij proberen alle vormen van discriminatie en misstanden te voorkomen en te bestrijden. Niemand mag het toernooi misbruiken voor zijn persoonlijke of politieke agenda", zei de Sloveen tegen Duitse media.
Ceferin zei dat de UEFA geleerd heeft van de commotie bij het WK eind vorig jaar in Qatar, waar de FIFA een verbod uitvaardigde op het dragen van de OneLove-aanvoerdersband, die bedoeld was om inclusie te bevorderen. Dat verbod volgde op het voornemen van onder anderen Oranje-aanvoerder Virgil van Dijk om de band met de regenboogkleuren te dragen tijdens het WK.
"Ik verwacht een EK zonder controverse, zoals de vrije keuze van de aanvoerdersband in al onze competities bewijst", aldus Ceferin.
Meer uit Voetbal
ALKMAAR (ANP) - Desiree van Lunteren (33) heeft opnieuw bijgetekend bij AZ Vrouwen. De voormalig speelster van het Nederlands elftal had al eens afscheid genomen van het voetbal, maar keerde in 2023 terug bij AZ. Haar contract in Alkmaar loopt nu tot medio 2029.
52 minuten geledenISTANBUL (ANP) - Fenerbahçe heeft de Franse middenvelder N'Golo Kanté (34) aangetrokken van de Saudische club Al-Ittihad. De deal leek gestrand, maar door bemiddeling van de Turkse president Recep Tayyip Erdogan is de transfer alsnog rondgekomen.
1 uur geledenHELMOND (ANP) - Supporters van FC Den Bosch zijn vrijdagavond niet welkom bij de uitwedstrijd tegen Helmond Sport in de eerste divisie. De rechtbank Oost-Brabant heeft woensdag besloten dat de burgemeester de komst van uitsupporters voor het duel mag verbieden.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - Arsenal staat in de finale van de League Cup, het tweede bekertoernooi van Engeland. De koploper van de Premier League won voor eigen publiek van Chelsea (1-0).
13 uur geledenALBACETE (ANP) - FC Barcelona heeft als eerste club de halve finale van het Spaanse bekertoernooi bereikt. De koploper van La Liga won de uitwedstrijd tegen Albacete (1-2), dat uitkomt op het tweede niveau.
13 uur geledenBOLOGNA (ANP) - AC Milan heeft de uitwedstrijd tegen Bologna vrij eenvoudig gewonnen (0-3). Ruben Loftus-Cheek, Christopher Nkunku en Adrien Rabiot maakten de doelpunten voor de bezoekers.
14 uur geledenALKMAAR (ANP) - Troy Parrott heeft AZ naar de halve finale van de KNVB-beker geholpen. De Ierse spits maakte tegen FC Twente het winnende doelpunt in de zevende minuut van de verlenging (2-1).
14 uur geleden