UEFA-voorzitter Ceferin wil EK voetbal zonder politieke discussie
BERLIJN (ANP/DPA) - Voorzitter Aleksander Ceferin van de UEFA wil graag dat het EK voetbal van 2024 in Duitsland vrij blijft van politieke discussies. "Wij proberen alle vormen van discriminatie en misstanden te voorkomen en te bestrijden. Niemand mag het toernooi misbruiken voor zijn persoonlijke of politieke agenda", zei de Sloveen tegen Duitse media.
Ceferin zei dat de UEFA geleerd heeft van de commotie bij het WK eind vorig jaar in Qatar, waar de FIFA een verbod uitvaardigde op het dragen van de OneLove-aanvoerdersband, die bedoeld was om inclusie te bevorderen. Dat verbod volgde op het voornemen van onder anderen Oranje-aanvoerder Virgil van Dijk om de band met de regenboogkleuren te dragen tijdens het WK.
"Ik verwacht een EK zonder controverse, zoals de vrije keuze van de aanvoerdersband in al onze competities bewijst", aldus Ceferin.
Meer uit Voetbal
HEERENVEEN (ANP) - Sc Heerenveen heeft zondag overtuigend in het Abe Lenstra Stadion gewonnen van AZ. Het elftal van coach Robin Veldman versloeg de Alkmaarders met 3-1. Heerenveen klimt daardoor naar de negende plaats in de Eredivisie met 17 punten. AZ blijft derde met 24 punten.
43 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Dick Advocaat is vooralsnog met 78 jaar de oudste bondscoach die naar het WK voetbal gaat, maar hij heeft liever niet alle aandacht die zijn leeftijd met zich meebrengt. "Ik hoop dat Roemenië zich via de play-offs nog plaatst voor het WK, want hun bondscoach Mircea Lucescu is 80 jaar", zei de bondscoach van Curaçao in het programma Goedemorgen Eredivisie van ESPN. "Laat hem maar winnen, dan ben ik daar vanaf."
3 uur geledenNAPELS (ANP) - Het eerste doelpunt van Noa Lang voor Napoli in de Serie A zal bevrijdend werken. "Het beste moet nog komen, dit is nog maar het begin", zei de aanvaller bij Sky Italia na de winst op Atalanta (3-1). Lang begon pas voor de tweede keer in de basis en maakte het derde doelpunt voor zijn ploeg.
5 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De wedstrijd tussen Sparta Rotterdam en Fortuna Sittard heeft geen winnaar opgeleverd. Beide ploegen speelden met 1-1 gelijk op Het Kasteel.
15 uur geledenALMELO (ANP) - Heracles Almelo heeft ook de vierde wedstrijd onder interim-trainer Hendrie Krüzen gewonnen. De ploeg verliet de laatste plaats van de Eredivisie met een thuiszege op Go Ahead Eagles (4-2).
15 uur geledenNAPELS (ANP) - Noa Lang heeft met een doelpunt bijgedragen aan een thuiszege van Napoli op Atalanta (3-1). De linksbuiten bekroonde een basisplaats met zijn eerste doelpunt in de Serie A.
16 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax is nog niets opgeschoten met het ontslag van John Heitinga. Met interim-trainer Fred Grim op de bank verloor de club twee weken na de nederlaag bij FC Utrecht ook van Excelsior (1-2) in de Johan Cruijff ArenA. Noah Naujoks maakte beide doelpunten voor de bezoekers, die nog nooit eerder een uitduel met de gevallen topclub uit Amsterdam wonnen.
17 uur geleden