
UEFA-voorzitter Ceferin wil EK voetbal zonder politieke discussie
BERLIJN (ANP/DPA) - Voorzitter Aleksander Ceferin van de UEFA wil graag dat het EK voetbal van 2024 in Duitsland vrij blijft van politieke discussies. "Wij proberen alle vormen van discriminatie en misstanden te voorkomen en te bestrijden. Niemand mag het toernooi misbruiken voor zijn persoonlijke of politieke agenda", zei de Sloveen tegen Duitse media.
Ceferin zei dat de UEFA geleerd heeft van de commotie bij het WK eind vorig jaar in Qatar, waar de FIFA een verbod uitvaardigde op het dragen van de OneLove-aanvoerdersband, die bedoeld was om inclusie te bevorderen. Dat verbod volgde op het voornemen van onder anderen Oranje-aanvoerder Virgil van Dijk om de band met de regenboogkleuren te dragen tijdens het WK.
"Ik verwacht een EK zonder controverse, zoals de vrije keuze van de aanvoerdersband in al onze competities bewijst", aldus Ceferin.
Meer uit Voetbal
FREIBURG (ANP) - Bayern München is voor de 34e keer kampioen van Duitsland geworden. De ploeg van trainer Vincent Kompany heeft de titel definitief binnen door het 2-2-gelijkspel van Bayer Leverkusen bij SC Freiburg. Bayern had zelf een dag eerder met 3-3 gelijkgespeeld tegen RB Leipzig.
11 uur geledenMONZA (ANP) - Atalanta heeft met een duidelijke zege van 4-0 de degradatie van Monza bewerkstelligd. De club uit Bergamo handhaafde zich op de derde plaats en heeft een ticket voor de Champions League bijna binnen.
12 uur geledenROTTERDAM (ANP) - FC Twente heeft bij Sparta Rotterdam de eerste zege in bijna twee maanden geboekt. De nummer 5 van de Eredivisie had genoeg aan een fraaie treffer van Michal Sadilek en het 24e doelpunt van de naar Feyenoord vertrekkende Eredivisie-topscorer Sem Steijn vlak voor rust: 0-2. Daarmee scoorde Steijn tegen zijn vader, Sparta-trainer Maurice Steijn.
14 uur geledenLONDEN (ANP) - Verdediger Matthijs de Ligt is drie dagen na zijn rentree bij Manchester United opnieuw geblesseerd geraakt. De international van Oranje greep in de 33e minuut na een duel met Brentford-spits Yoane Wissa naar zijn rechterknie en verliet vervolgens hinkend het veld. Op het moment dat De Ligt nog zittend op het veld vroeg om een blessurebehandeling, nam Brentford een 2-1-voorsprong.
14 uur geledenBREDA (ANP) - PEC Zwolle mag dankzij een 3-1-zege bij NAC Breda de degradatiezorgen vergeten. Doelpunten van Younes Namli en de oud-NAC'ers Odysseus Velanas en Kaj de Rooij beslisten het duel. Invaller Kacper Kostorz maakte in de extra tijd de 1-3.
16 uur geledenDEVENTER (ANP) - Succescoach Paul Simonis gaat zijn tot de zomer van 2026 lopende contract bij Go Ahead Eagles met een jaar verlengen. Dat meldde algemeen directeur Jan Willem van Dop bij het ESPN-programma Goedemorgen Eredivisie. "We hebben een akkoord met elkaar", bevestigde Van Dop. "Het contract moet nog gemaakt worden, maar het wordt een verlenging van een jaar en een opwaardering."
19 uur geledenBREDA (ANP) - PEC Zwolle mist zondag in de uitwedstrijd tegen NAC Breda trainer Johnny Jansen. "De trainer is ziek en wordt vandaag vervangen door assistent-trainer Henry van der Vegt", meldt de Eredivisionist uit Zwolle op X.
19 uur geleden