Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

UEFA-voorzitter Ceferin: gedrag Spaanse voorzitter ongepast

UEFA-voorzitter Ceferin: gedrag Spaanse voorzitter ongepast

NYON (ANP) - UEFA-voorzitter Aleksander Ceferin noemt het gedrag van de voorzitter van de Spaanse voetbalbond ongepast. Maar hij zegt dat de Europese voetbalbond zich niet wil bemoeien met het onderzoek dat de mondiale voetbalbond FIFA naar het gedrag van Luis Rubiales is gestart.

"Wat hij deed, is natuurlijk ongepast. Dat weten we allemaal. Ik hoop dat hij ook weet dat het ongepast is. Dit is alles wat ik er nu over wil zeggen. Verder wachten we af wat de disciplinaire commissie van de FIFA zal zeggen", zegt Ceferin tegen de Franse krant L'Equipe.

De 46-jarige Rubiales kuste de Spaanse speelster Jennifer Hermoso op haar mond tijdens de huldiging na de finale van het WK. Spanje won de titel ten koste van Engeland. De zoen zorgde voor veel ophef. Maar Rubiales weigert op te stappen. De FIFA heeft hem lopende het onderzoek voor negentig dagen geschorst.

"Zijn zaak is nu in handen van de FIFA. Ik wil er nu verder niet op ingaan, omdat dit misschien het gevoel kan geven dat ik de druk wil opvoeren", aldus Ceferin. De voorzitter van de UEFA zei dat de Europese bond nu geen maatregelen tegen Rubiales neemt. "Door zijn schorsing van de FIFA mag hij zijn functie nu al niet meer uitvoeren, dus het heeft geen zin om hem twee keer te schorsen."

Meer uit Voetbal

Jonker: tactisch plan klopte, spelers voerden het niet goed uit

ZÜRICH (ANP) - Bondscoach Andries Jonker van de Nederlandse voetbalsters is nog altijd overtuigd van het tactische plan waarmee hij dacht Engeland bij het EK te kunnen verslaan. "In theorie klopte het, maar de spelers voerden het niet goed uit. Daarom heb ik in de rust drie keer gewisseld en deden we het het eerste kwartier na rust beter. Maar toen maakten zij met hun eerste aanval de 3-0, dat zijn 'killing moments'", zei Jonker na de 4-0-nederlaag.

3 uur geleden
Van de Donk en Jonker oneens over fitheid middenveldster

ZURICH (ANP) - Daniëlle van de Donk en bondscoach Andries Jonker zitten niet op één lijn over het feit of de middenveldster had kunnen starten tegen Engeland (0-4). Van de Donk gaf na het duel tegenover de NOS aan dat ze zich woensdagochtend na eerdere liesklachten goed genoeg voelde, maar dat de keuze dinsdagavond al was gemaakt. Volgens Jonker was het "heel duidelijk dat ze niet kon starten", zei hij tijdens zijn persconferentie.

4 uur geleden
Oranjevrouwen lijken klaar op EK na 4-0-nederlaag tegen Engeland

ZURICH (ANP) - De voetbalsters van het Nederlands elftal hebben het EK-duel met titelverdediger Engeland met groot verschil verloren: 0-4. De Engelsen waren kwalitatief veel sterker en scoorden zowel voor als na rust twee keer. De score had nog hoger kunnen uitvallen.

5 uur geleden
Voetbalsters dicht bij uitschakeling na verlies tegen Engeland

ZURICH (ANP) - De voetbalsters van het Nederlands elftal hebben het tweede EK-duel met titelverdediger Engeland ruim verloren (0-4) en zijn daardoor dicht bij uitschakeling. Als Frankrijk later op woensdag Wales verslaat, is voor Oranje zondag in het laatste groepsduel met Frankrijk een zege met drie doelpunten verschil nodig voor een plek in de kwartfinales.

5 uur geleden
AZ-directeur Huiberts kondigt vertrek Van Bommel aan

ALKMAAR (ANP) - Max Huiberts, directeur voetbalzaken van AZ, merkte al langer dat Ruben van Bommel een volgende stap wilde maken in zijn voetballoopbaan. Dat zegt hij in een vraaggesprek met Voetbal International. Van Bommel staat op het punt de overstap naar PSV te maken.

6 uur geleden
Ajax-directeur Kroes noemt plek bij eerste twee als doelstelling

AMSTERDAM (ANP) - Ajax moet komend seizoen bij de eerste twee clubs in de Eredivisie eindigen. Technisch directeur Alex Kroes noemt die doelstelling in een interview op de website van de Amsterdamse club.

8 uur geleden
Grant vervangt Van de Donk bij Oranjevrouwen tegen Engeland

ZURICH (ANP) - Chasity Grant vervangt Daniëlle van de Donk bij de Oranjevrouwen in het tweede EK-duel met Engeland. De 169-voudig international heeft lichte klachten en bekijkt tijdens het warmlopen nog of ze wel kan invallen. "Een hard gelag, maar we hebben een sterke ploeg", zei bondscoach Andries Jonker voor de camera van de NOS.

8 uur geleden