Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

UEFA: voetbal is nu een van veiligste omgevingen

UEFA: voetbal is nu een van veiligste omgevingen

NYON (ANP/RTR) - Voetbal in Europees verband is een van de veiligste omgevingen ter wereld. Dat concludeert de Europese bond UEFA uit de resultaten van de coronatests. Van de 61.859 tests die sinds augustus zijn afgenomen in Europese competities als Champions League, Europa League en Nations League, vertoonden er 340 een positieve uitslag op het coronavirus. Dat is 0,55 procent. Slechts 3 procent van de ruim 500 wedstrijden zijn vanwege te veel coronagevallen afgelast.

"Het protocol dat we hebben ingevoerd, is robuust en garandeert de veiligheid van alle betrokkenen, zelfs in deze moeilijke tijden waarin de pandemie zich over het hele continent voortzet", zei UEFA-voorzitter Aleksander Ceferin. "Het geeft ons vertrouwen dat onze competities zullen worden gespeeld zoals gepland."

De UEFA beschrijft het testprotocol als een enorme inspanning over het hele Europese continent. Gemiddeld zijn er 53,9 tests per team afgenomen voorafgaand aan de wedstrijden. "Profvoetbal is een van de veiligste omgevingen ter wereld geworden. Het is een eerbetoon aan de betrokkenen en het laat zien dat wedstrijden veilig gespeeld kunnen worden", aldus Ceferin.

Meer uit Voetbal

Lewandowski leidt Barcelona langs Celta, rood voor De Jong

VIGO (ANP) - FC Barcelona is koploper Real Madrid genaderd tot op 3 punten. De ploeg van coach Hansi Flick won met 4-2 bij Celta de Vigo onder meer door drie treffers van Robert Lewandowski. Frenkie de Jong moest met zijn tweede gele kaart van het veld.

3 uur geleden
Internazionale koploper in Serie A na zege op Lazio

MILAAN (ANP) - Internazionale heeft de koppositie gegrepen in de Serie A. De ploeg van trainer Cristian Chivu won met 2-0 van Lazio en kwam daarmee op 24 punten in de Italiaanse competitie.

3 uur geleden
Van Persie noemt verloren duel met Eagles 'een magere wedstrijd'

DEVENTER (ANP) - Robin van Persie vindt dat Feyenoord slecht had gespeeld in Deventer. "Het was een magere wedstrijd", stelde de 42-jarige coach na de tweede nederlaag van Feyenoord dit seizoen. De Rotterdammers verloren op De Adelaarshorst met 2-1 van Go Ahead Eagles. Van Persie vond wel dat Feyenoord net als Go Ahead Eagles een strafschop had verdiend.

4 uur geleden
Feyenoord is koppositie kwijt na nederlaag bij Go Ahead Eagles

DEVENTER (ANP) - Feyenoord heeft de koppositie in de twaalfde speelronde van de Eredivisie verspeeld aan PSV. Het elftal van trainer Robin van Persie verloor in Deventer met 2-1 van Go Ahead Eagles. Het was de tweede nederlaag van het seizoen voor Feyenoord.

4 uur geleden
Voetbalsters Manchester City koploper na zege en doelpunt Miedema

LIVERPOOL (ANP) - De voetbalsters van Manchester City hebben de koppositie in de Engelse competitie gegrepen. De ploeg won met 2-1 bij Everton, mede door de openingstreffer van Vivianne Miedema.

5 uur geleden
VfL Wolfsburg bevestigt vertrek trainer Simonis

WOLFSBURG (ANP) - VfL Wolfsburg heeft het vertrek van trainer Paul Simonis bevestigd. De 40-jarige voormalige coach van Go Ahead Eagles is per direct uit zijn functie ontheven, meldde de Duitse club, die veertiende staat in de Bundesliga.

5 uur geleden
Uitblinker Til groeit met drie treffers verder in rol als spits

ALKMAAR (ANP) - PSV'er Guus Til liet met drie treffers in de uitwedstrijd tegen AZ (1-5) opnieuw zien prima als spits te kunnen voetballen. De aanvallende middenvelder is nu samen met Ismael Saibari clubtopscorer. Beiden scoorden in de Eredivisie tot dusver acht keer.

6 uur geleden