UEFA stuurt miljoen EK-tickets via telefoon naar fans
ZÜRICH (ANP) - De UEFA gaat ruim een miljoen tickets voor het Europees kampioenschap voetbal van komende zomer naar mobiele telefoons van de fans sturen. Volgens de overkoepelende instantie wordt de toegang tot het stadion voor de supporters daarmee simpeler, veiliger en zekerder.
De tickets zijn voorzien van bepaalde codes, die pas via bluetooth worden geactiveerd als de koper zich vlakbij het stadion bevindt. Illegale verspreiding van de kaarten, zoals verkoop op de zwarte markt, wordt hiermee volgens de UEFA vrijwel onmogelijk.
Vorig seizoen bij de finales van de Nations League experimenteerde de UEFA al met dit systeem. "Tachtig procent van de kaarten voor de vier duels hebben we via mobiele telefoons verspreid. Dat verliep zeer succesvol." Het Nederlands elftal was van de partij bij deze wedstrijden.
App
Om de tickets te ontvangen moet de koper een app downloaden op zijn mobiele telefoon.
Het Europees kampioenschap wordt in twaalf verschillende landen gehouden. Amsterdam is een van de speelsteden.
Meer uit Voetbal
EINDHOVEN (ANP) - Onder luid gejuich en applaus zijn de spelers en staf van PSV onthaald in het Philips Stadion in Eindhoven. De spelers, staf en trainer Peter Bosz kwamen op het podium, waar ze de kampioensschaal hebben ontvangen. Daarna maakte de selectie een ereronde door het stadion.
3 uur geledenNAPELS (ANP/DPA) - Antonio Conte keert graag terug als bondscoach van Italië. Dat zei de 56-jarige trainer van Napoli op een persconferentie.
6 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Harry Maguire blijft bij Manchester United voetballen. De 33-jarige verdediger heeft zijn contract verlengd tot de zomer van 2027, met een optie voor nog een jaar.
7 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - De Iraanse regering neemt pas een besluit over de deelname van het nationale team aan het WK voetbal zodra ze een reactie van de FIFA heeft ontvangen over de verplaatsing van de wedstrijden. Dat zegt Ahmad Donyamali, de Iraanse minister van Sport.
7 uur geledenSÃO PAULO (ANP) - Fernando Diniz is de nieuwe trainer van Corinthians. De oud-bondscoach van de Braziliaanse voetballers ondertekent een contract tot het einde van het jaar, meldt de club van Oranje-international Memphis Depay.
9 uur geledenNAPELS (ANP) - Matteo Politano heeft Napoli aan een thuiszege op AC Milan geholpen. De invaller maakte in de 79e minuut het enige doelpunt van de wedstrijd (1-0).
20 uur geledenLOS ANGELES (ANP) - Een Amerikaanse vakbond die optreedt namens 2000 horecamedewerkers van het SoFi Stadium eist dat de FIFA de Amerikaanse immigratiedienst (ICE) tijdens het WK voetbal niet toelaat rond dit stadion in Inglewood bij Los Angeles. Unite Here Local 11 dreigt met een staking als de wereldvoetbalbond niet akkoord gaat met hun wensen.
21 uur geleden