UEFA stuurt miljoen EK-tickets via telefoon naar fans
ZÜRICH (ANP) - De UEFA gaat ruim een miljoen tickets voor het Europees kampioenschap voetbal van komende zomer naar mobiele telefoons van de fans sturen. Volgens de overkoepelende instantie wordt de toegang tot het stadion voor de supporters daarmee simpeler, veiliger en zekerder.
De tickets zijn voorzien van bepaalde codes, die pas via bluetooth worden geactiveerd als de koper zich vlakbij het stadion bevindt. Illegale verspreiding van de kaarten, zoals verkoop op de zwarte markt, wordt hiermee volgens de UEFA vrijwel onmogelijk.
Vorig seizoen bij de finales van de Nations League experimenteerde de UEFA al met dit systeem. "Tachtig procent van de kaarten voor de vier duels hebben we via mobiele telefoons verspreid. Dat verliep zeer succesvol." Het Nederlands elftal was van de partij bij deze wedstrijden.
App
Om de tickets te ontvangen moet de koper een app downloaden op zijn mobiele telefoon.
Het Europees kampioenschap wordt in twaalf verschillende landen gehouden. Amsterdam is een van de speelsteden.
Meer uit Voetbal
MANCHESTER (ANP) - Vivianne Miedema maakt zondag deel uit van de selectie van Manchester City voor de finale van de FA Cup tegen Brighton & Hove Albion. De Nederlandse spits raakte begin april geblesseerd en miste daardoor de twee WK-kwalificatiewedstrijden tegen Frankrijk. Miedema maakt geen deel uit van de selectie van Oranje voor de twee komende WK-kwalificatieduels met Ierland (5 juni) en Polen (9 juni).
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/DPA) - De Verenigde Staten, Canada en Mexico nemen bij het wereldkampioenschap voetbal maatregelen vanwege de uitbraak van ebola in Centraal-Afrika. Dat heeft de Amerikaanse regering namens de drie organiserende landen aangekondigd.
5 uur geledenUTRECHT (ANP) - Nick Viergever vertrekt bij FC Utrecht. De 36-jarige aanvoerder heeft een aflopend contract en de club wil de verbintenis van de centrale verdediger niet verlengen.
6 uur geledenNOORDWIJK (ANP) - Eloy Room (37) droomde als jongetje van een plaats in het Nederlands elftal. Dat komt er niet van. Als doelman van Curaçao beleeft hij nu alsnog een andere voetbaldroom. "Om met zo'n klein eiland naar het WK voetbal te gaan is fantastisch", zegt de keeper van Curaçao in gesprek met het ANP. "Dit is veel groter dan voetbal. Het zal Curaçao heel veel positiefs brengen."
6 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord begint maandag 29 juni aan de voorbereiding op het nieuwe seizoen. Coach Robin van Persie werkt die dag met zijn selectie de eerste training af, meldt de Rotterdamse club.
7 uur geledenHOOFDDORP (ANP) - De grasmat van De Kuip is volgens de aanvoerders van de Eredivisie niet meer de beste van Nederland. Na de verkiezing elf jaar op rij te hebben gewonnen, is het veld in het Philips Stadion van PSV nu beter beoordeeld. Dat meldt spelersvakbond VVCS.
9 uur geledenLONDEN (ANP) - Jurriën Timber is met de selectie van Arsenal meegereisd naar Boedapest voor de finale van de Champions League van zaterdag tegen Paris Saint-Germain. Op beelden op sociale media van Arsenal is te zien dat de Nederlandse verdediger met zijn sporttas aan boord van het vliegtuig stapt.
10 uur geleden