UEFA stuurt miljoen EK-tickets via telefoon naar fans
ZÜRICH (ANP) - De UEFA gaat ruim een miljoen tickets voor het Europees kampioenschap voetbal van komende zomer naar mobiele telefoons van de fans sturen. Volgens de overkoepelende instantie wordt de toegang tot het stadion voor de supporters daarmee simpeler, veiliger en zekerder.
De tickets zijn voorzien van bepaalde codes, die pas via bluetooth worden geactiveerd als de koper zich vlakbij het stadion bevindt. Illegale verspreiding van de kaarten, zoals verkoop op de zwarte markt, wordt hiermee volgens de UEFA vrijwel onmogelijk.
Vorig seizoen bij de finales van de Nations League experimenteerde de UEFA al met dit systeem. "Tachtig procent van de kaarten voor de vier duels hebben we via mobiele telefoons verspreid. Dat verliep zeer succesvol." Het Nederlands elftal was van de partij bij deze wedstrijden.
App
Om de tickets te ontvangen moet de koper een app downloaden op zijn mobiele telefoon.
Het Europees kampioenschap wordt in twaalf verschillende landen gehouden. Amsterdam is een van de speelsteden.
Meer uit Voetbal
ENSCHEDE (ANP) - FC Twente en trainer John van den Brom hebben een akkoord bereikt over een nieuw contract. De 59-jarige coach tekent een nieuwe verbintenis tot de zomer van 2027, meldde de club uit Enschede op de website.
1 uur geledenSYDNEY (ANP) - Fred Rutten heeft zijn eerste wedstrijd als bondscoach van Curaçao verloren. De opvolger van de vertrokken Dick Advocaat ging met zijn ploeg in het Australische Sydney met 2-0 onderuit in een oefenduel met China.
3 uur geledenMONTERREY (ANP) - Bondscoach Henk ten Cate van Suriname baalde van de gemiste kansen na de uitschakeling voor het WK voetbal van komende zomer. Het nationale elftal verloor in de nacht van donderdag op vrijdag in het Mexicaanse Monterrey van Bolivia in de halve finale van de intercontinentale play-offs (1-2).
4 uur geledenPARAMARIBO (ANP) - In Suriname is de teleurstelling groot na het mislopen van het WK voetbal. Voetbalfans keken op allerlei locaties naar het duel van Natio, het Surinaams nationaal elftal, tegen Bolivia. Bij 't Vat, een groot terras in Paramaribo, klonk het volkslied uit honderden kelen toen de spelers van Natio dat zongen in het Mexicaanse Monterrey.
6 uur geledenBERGAMO (ANP) - Italië heeft de eerste succesvolle stap naar deelname aan het WK voetbal gezet door in de halve finale van de play-offs met 2-0 te winnen van Noord-Ierland.
13 uur geledenKOPENHAGEN (ANP) - Denemarken heeft overtuigend de finale van de play-offs voor deelname aan het WK bereikt. De ploeg van bondscoach Brian Riemer won in Kopenhagen met 4-0 van Noord-Macedonië. Alle goals vielen in de tweede helft.
13 uur geledenISTANBUL (ANP) - Turkije maakt nog altijd kans op deelname aan het WK voetbal. In de halve finale van de play-offs, die werd gespeeld in het stadion van Besiktas in Istanbul, waren de Turken met 1-0 te sterk voor Roemenië.
16 uur geleden