UEFA straft PSV om wangedrag fans in stadion van Lens
EINDHOVEN (ANP) - PSV is gestraft door de UEFA vanwege wangedrag van de eigen aanhang in het stadion tijdens het Champions League-duel in en tegen Lens. De Eindhovenaren krijgen een boete van 25.000 euro en een voorwaardelijke straf van twee jaar. Bij een volgende overtreding mag PSV geen supporters meenemen naar een Europees uitduel.
Tijdens het uitduel bij RC Lens op 24 oktober werd er in het uitvak vuurwerk afgestoken. Ook werd er met objecten gegooid en was er schade aan de tribunes. PSV onderzoekt of het de boete kan verhalen op de daders. Er zijn al zeven stadionverboden uitgedeeld.
Algemeen directeur Marcel Brands baalt enorm: "Als je de club een warm hart toedraagt, dan doe je dit niet. Je benadeelt niet alleen de club, maar ook nog eens je medesupporters. Ik hoop dat iedereen zich onderhand beseft wat de gevolgen zijn van dergelijke acties." Ook buiten het stadion waren er ongeregeldheden. Daar heeft de UEFA niets mee gedaan, omdat het de bond daar niet over gaat.
Het duel in Frankrijk eindigde uiteindelijk in 1-1. Afgelopen woensdag won PSV thuis met 1-0, waardoor het zicht blijft houden op overwintering in de Champions League.
Meer uit Voetbal
MADRID (ANP) - Real Madrid heeft in het thuisduel met Sevilla de tweede competitiezege op rij geboekt. Zo sluit de ploeg van trainer Xabi Alonso het jaar met een enigszins goed gevoel af, na een slechte serie in de voorgaande wedstrijden. De achterstand op FC Barcelona is 1 punt, maar de koploper speelt zondag nog tegen Villarreal.
4 uur geledenBREDA (ANP) - NAC Breda heeft het thuisduel met Telstar verloren en neemt daardoor de laatste plaats over van de concurrent. Telstar-aanvaller Patrick Brouwer besliste de weinig hoogstaande wedstrijd in het Rat Verlegh Stadion met een inzet achter zijn standbeen langs: 0-1
4 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - Ajax heeft na vijf overwinningen op rij punten verloren in een aantrekkelijk uitduel met NEC (2-2). De club uit Amsterdam speelde het laatste halfuur met een man meer, na een rode kaart voor Sami Ouaissa. Maar de ploeg van interim-trainer Fred Grim kwam in die periode niet tot een derde treffer.
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Excelsior heeft met een thuiszege op PEC Zwolle (2-1) afstand genomen van de laatste plaatsen in de Eredivisie. De Rotterdammers waren met name in de eerste helft sterker, maar scoorden toen maar één keer. PEC kwam vlak na rust via een zeldzaam doelpunt van Ryan Thomas op gelijke hoogte, de Georgiër Irakli Yegoian bezorgde de thuisploeg in de slotfase alsnog een benauwde overwinning.
6 uur geledenLONDEN (ANP) - Liverpool heeft de uitwedstrijd tegen Tottenham Hotspur gewonnen (1-2). De ploeg van trainer Arne Slot sloeg toe na rust, toen de thuisploeg al even met tien man speelde.
6 uur geledenLEIPZIG (ANP) - RB Leipzig gaat de winterstop in als nummer 4 van de Bundesliga in plaats van als eerste achtervolger van koploper Bayern München. Bayer Leverkusen was in Leipzig met 3-1 te sterk en nam de derde plaats over. Vrijdag verdrong Borussia Dortmund de Oost-Duitsers al van de tweede plaats door een zege op Borussia Mönchengladbach (2-0).
6 uur geledenLONDEN (ANP) - Xavi Simons heeft zichzelf en Tottenham Hotspur een slechte dienst bewezen. De middenvelder werd in de 32e minuut van de thuiswedstrijd tegen Liverpool van het veld gestuurd na een zware tackle op Virgil van Dijk, zijn aanvoerder bij Oranje.
7 uur geleden