UEFA straft PSV om wangedrag fans in stadion van Lens
EINDHOVEN (ANP) - PSV is gestraft door de UEFA vanwege wangedrag van de eigen aanhang in het stadion tijdens het Champions League-duel in en tegen Lens. De Eindhovenaren krijgen een boete van 25.000 euro en een voorwaardelijke straf van twee jaar. Bij een volgende overtreding mag PSV geen supporters meenemen naar een Europees uitduel.
Tijdens het uitduel bij RC Lens op 24 oktober werd er in het uitvak vuurwerk afgestoken. Ook werd er met objecten gegooid en was er schade aan de tribunes. PSV onderzoekt of het de boete kan verhalen op de daders. Er zijn al zeven stadionverboden uitgedeeld.
Algemeen directeur Marcel Brands baalt enorm: "Als je de club een warm hart toedraagt, dan doe je dit niet. Je benadeelt niet alleen de club, maar ook nog eens je medesupporters. Ik hoop dat iedereen zich onderhand beseft wat de gevolgen zijn van dergelijke acties." Ook buiten het stadion waren er ongeregeldheden. Daar heeft de UEFA niets mee gedaan, omdat het de bond daar niet over gaat.
Het duel in Frankrijk eindigde uiteindelijk in 1-1. Afgelopen woensdag won PSV thuis met 1-0, waardoor het zicht blijft houden op overwintering in de Champions League.
Meer uit Voetbal
WILLEMSTAD (ANP) - Dick Advocaat, de bondscoach van de voetballers van Curaçao, kijkt uit naar de 'uitzwaaiwedstrijd' van zaterdag tegen Aruba. "Het wordt tijd dat we weer een keertje winnen. We zijn er klaar voor", sprak de 78-jarige Hagenaar donderdagmiddag (lokale tijd) tijdens een persconferentie in het Corendon Resort.
10 uur geledenZÜRICH (ANP/RTR) - Voetbalfans die de sfeer erin willen brengen tijdens WK-wedstrijden zullen het zonder vuvuzela's moeten stellen. De FIFA verbiedt de plastic toeters in stadions in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.
10 uur geledenSTOCKHOLM (ANP) - De Zweedse voetballers hebben de laatste oefenwedstrijd ter voorbereiding op het wereldkampioenschap gelijkgespeeld. In Stockholm eindigde de ontmoeting met Griekenland, dat zich niet voor de mondiale eindronde wist te kwalificeren, in 2-2. Zweden is op 20 juni in Houston de tweede tegenstander van Nederland in de groepsfase van het WK.
11 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft Andoni Iraola aangesteld als opvolger van de ontslagen coach Arne Slot. De 43-jarige Spanjaard komt over van Bournemouth, waar hij sinds 2023 de hoofdtrainer was.
11 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/DPA) - Een week voor de openingsceremonie van het WK voetbal in het legendarische Azteca-stadion in Mexico-Stad wordt de Mexicaanse hoofdstad geteisterd door een golf van protesten. "Als er geen oplossing komt, rolt de bal niet", waarschuwen stakende leraren, die beelden van voetballers op de Paseo de la Reforma hebben omvergeworpen en straten blokkeren.
12 uur geledenCORK (ANP) - Lineth Beerensteyn is de tweede aanvoerder van de Nederlandse voetbalsters en Wieke Kaptein de derde. Dat heeft bondscoach Arjan Veurink donderdag gezegd op een persconferentie in Cork, waar Oranje het vrijdag in de WK-kwalificatie opneemt tegen Ierland. In oktober wees Veurink Dominique Janssen al aan als eerste aanvoerder nadat Sherida Spitse haar interlandloopbaan had beëindigd.
13 uur geledenZÜRICH (ANP) - De FIFA gaat bij het komende wereldkampioenschap voetbal de individuele prestaties van spelers meten en presenteren. Het systeem 'FIFA Power Rankings' is ontwikkeld door voetbalexperts die onder leiding staan van de Franse oud-trainer Arsène Wenger, hoofd voetbalontwikkeling bij de wereldvoetbalbond.
14 uur geleden