UEFA straft Feyenoord: uitduel zonder publiek, De Kuip deels leeg
NYON (ANP) - Feyenoord mag bij de eerste uitwedstrijd van komend seizoen in de Europa League geen supporters meenemen. Ook moet een deel van De Kuip leeg blijven bij de eerste thuiswedstrijd in de groepsfase van het Europese bekertoernooi. Het gaat om de noordtribune, waar de fanatieke aanhang zit. De tuchtcommissie van de Europese voetbalbond UEFA bestraft Feyenoord daarmee voor ongeregeldheden tijdens beide duels met Olympique Marseille in de halve finales van de Conference League.
Zowel bij de gewonnen thuiswedstrijd in De Kuip (3-2) als uit in het Stade Vélodrome (0-0) staken supporters van Feyenoord vuurwerk af. De Rotterdamse club had eerder dit seizoen al eens een voorwaardelijke straf van een uitwedstrijd zonder publiek gekregen. De UEFA heeft die nu omgezet in een definitieve straf. Ook kreeg Feyenoord twee boetes van in totaal 70.000 euro, waardoor de Rotterdamse club nu dit seizoen in totaal ruim een half miljoen euro aan boetes heeft moeten betalen. Dat is een record voor Feyenoord.
Diverse media maakten eerder op de dag al melding van de straffen. De UEFA, die de uitspraken van de tuchtcommissie altijd op de website publiceert, had op dat moment nog geen officieel document naar buiten gebracht. Feyenoord had volgens een woordvoerder ook nog niets gehoord vanuit Zwitserland, waar de UEFA zetelt. Later op de avond volgde alsnog het formele besluit van de voetbalbond.
Groepsfase
Feyenoord bereikte de finale van de Conference League, maar daarin verloor de ploeg van trainer Arne Slot met 1-0 van AS Roma. Feyenoord heeft zich voor komend seizoen rechtstreeks geplaatst voor de groepsfase van de Europa League.
De UEFA legde zowel Marseille als Eintracht Frankfurt, de winnaar van de Europa League, een voorwaardelijke straf van een thuiswedstrijd zonder publiek op. Die straf wordt definitief als het in de komende twee jaar weer misgaat.
Meer uit Voetbal
WASHINGTON (ANP/DPA) - Bernd Neuendorf, de voorzitter van de Duitse voetbalbond DFB, heeft de toekenning van een vredesprijs door wereldvoetbalbond FIFA aan de Amerikaanse president Donald Trump verdedigd. "We waren allemaal verheugd toen het conflict in het Midden-Oosten werd beëindigd en er een akkoord werd ondertekend. Eerlijk gezegd zou dit niet mogelijk zijn geweest zonder de VS en zonder de inspanningen van de president", zei Neuendorf over de toekenning, die ook kritiek opleverde.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De KNVB wil alle Oranjesupporters snel informeren over de kaartverkoop voor het WK van komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. "We hopen veel trouwe Oranjefans in de stadions te zien, maar ook de vele Amerikaanse supporters met Oranje-roots die ons team zichtbaar en hoorbaar komen steunen", zei secretaris-generaal Gijs de Jong van de voetbalbond.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Bondscoach Dick Advocaat gaat niet alleen met Curaçao naar het WK om te genieten. "We willen ook resultaat halen, hoe lastig dat ook is", zei hij in het Kennedy Center in Washington. "Anders geniet je ook niet."
14 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Japanse bondscoach Hajime Moriyasu had het Nederlands elftal liever ontlopen op het WK voetbal. "Ze zijn voor mij een wereldmacht in het voetbal", zei hij in de mixed zone van het Kennedy Center in Washington. "Ze hebben drie keer in een finale van een WK gestaan. Dat zegt niet alles misschien, maar ze hebben nog steeds heel goede spelers."
14 uur geledenROTTERDAM (ANP) - FC Groningen heeft voor het eerst in zes weken weer een wedstrijd in de Eredivisie gewonnen. Het elftal van trainer Dick Lukkien was in Rotterdam met 2-0 te sterk voor Excelsior, dat vanaf de 70e minuut met tien man speelde na een directe rode kaart voor Stijn Middendorp. Groningen-speler Marco Rente kreeg kort voor tijd zijn tweede gele kaart en moest ook vertrekken.
15 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman is redelijk tevreden over het resultaat van de loting voor het WK van komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. "Ik denk dat het zwaarder had gekund", zei hij in het Kennedy Center in Washington. "Je kijkt natuurlijk naar de indeling van de vier potten. Noorwegen in pot 3 en mogelijk Italië in pot 4 waren zware tegenstanders geweest."
15 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het Nederlands elftal speelt komende zomer tegen Japan, Tunesië en de winnaar van de play-offs tussen Oekraïne, Zweden, Polen en Albanië op het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Dat werd bekend in het Kennedy Center in Washington, waar bondscoach Ronald Koeman en directeur topvoetbal Nigel de Jong van de KNVB aanwezig zijn.
17 uur geleden