UEFA straft Feyenoord: uitduel zonder publiek, De Kuip deels leeg
NYON (ANP) - Feyenoord mag bij de eerste uitwedstrijd van komend seizoen in de Europa League geen supporters meenemen. Ook moet een deel van De Kuip leeg blijven bij de eerste thuiswedstrijd in de groepsfase van het Europese bekertoernooi. Het gaat om de noordtribune, waar de fanatieke aanhang zit. De tuchtcommissie van de Europese voetbalbond UEFA bestraft Feyenoord daarmee voor ongeregeldheden tijdens beide duels met Olympique Marseille in de halve finales van de Conference League.
Zowel bij de gewonnen thuiswedstrijd in De Kuip (3-2) als uit in het Stade Vélodrome (0-0) staken supporters van Feyenoord vuurwerk af. De Rotterdamse club had eerder dit seizoen al eens een voorwaardelijke straf van een uitwedstrijd zonder publiek gekregen. De UEFA heeft die nu omgezet in een definitieve straf. Ook kreeg Feyenoord twee boetes van in totaal 70.000 euro, waardoor de Rotterdamse club nu dit seizoen in totaal ruim een half miljoen euro aan boetes heeft moeten betalen. Dat is een record voor Feyenoord.
Diverse media maakten eerder op de dag al melding van de straffen. De UEFA, die de uitspraken van de tuchtcommissie altijd op de website publiceert, had op dat moment nog geen officieel document naar buiten gebracht. Feyenoord had volgens een woordvoerder ook nog niets gehoord vanuit Zwitserland, waar de UEFA zetelt. Later op de avond volgde alsnog het formele besluit van de voetbalbond.
Groepsfase
Feyenoord bereikte de finale van de Conference League, maar daarin verloor de ploeg van trainer Arne Slot met 1-0 van AS Roma. Feyenoord heeft zich voor komend seizoen rechtstreeks geplaatst voor de groepsfase van de Europa League.
De UEFA legde zowel Marseille als Eintracht Frankfurt, de winnaar van de Europa League, een voorwaardelijke straf van een thuiswedstrijd zonder publiek op. Die straf wordt definitief als het in de komende twee jaar weer misgaat.
Meer uit Voetbal
GRONINGEN (ANP) - FC Groningen en NAC Breda zijn het nieuwe jaar begonnen met een gelijkspel. Na een matige wedstrijd eindigde het onderlinge duel in een koude Euroborg in 0-0.
7 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV-spits Ricardo Pepi heeft zaterdag in de thuiswedstrijd tegen Excelsior (5-1) in de Eredivisie zijn onderarm gebroken. De Amerikaan wordt zondag geopereerd. Dat zei trainer Peter Bosz op een persconferentie in het Philips Stadion.
7 uur geledenAGADIR (ANP) - Egypte is doorgedrongen tot de halve finales van de Afrika Cup. De recordwinnaar versloeg in het Marokkaanse Agadir titelverdediger Ivoorkust met 3-2.
8 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV is het nieuwe jaar voortvarend begonnen. De Eindhovenaren hadden in het Philips Stadion weinig moeite met Excelsior en wonnen met 5-1. Voor PSV betekende het de twaalfde achtereenvolgende zege in de Eredivisie.
8 uur geledenENSCHEDE (ANP) - FC Twente is de tweede helft van het seizoen in de Eredivisie begonnen met een gelijkspel tegen PEC Zwolle. De ploeg van trainer John van den Brom kwam in Enschede terug van een 1-0-achterstand: het werd 1-1. Shola Shoretire en Daan Rots maakten de doelpunten.
9 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV-spits Ricardo Pepi heeft zaterdag in de thuiswedstrijd tegen Excelsior een blessure opgelopen. Dat gebeurde toen de Amerikaan halverwege de eerste helft het tweede doelpunt maakte: 2-0.
9 uur geledenLEVERKUSEN (ANP) - Bayer Leverkusen heeft een ruime nederlaag geleden in zijn eerste wedstrijd na de winterstop. De ploeg van keeper Mark Flekken ging in het eigen stadion met 4-1 onderuit tegen concurrent VfB Stuttgart. Bij rust stond het al 4-0 voor de bezoekers.
9 uur geleden