Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

UEFA stelt Zwitserse expert aan voor corona-advies

UEFA stelt Zwitserse expert aan voor corona-advies

ZÜRICH (ANP) - De Europese voetbalbond UEFA heeft donderdag de Zwitserse expert en arts Daniel Koch aangesteld als medisch adviseur voor het komende Europees kampioenschap. Koch moet zich bezighouden met alle zaken die te maken hebben met de coronapandemie. Hij zal de UEFA en de twaalf gastlanden onder meer adviseren hoeveel toeschouwers in de stadions toegelaten kunnen worden met zo beperkt mogelijke gezondheidsrisico's.

UEFA-voorzitter Aleksander Ceferin prijst de ervaring van Koch, die tot voor kort werkte bij een Zwitserse gezondheidsorganisatie, met als specialiteit besmettelijke ziektes. "Zijn expertise zal van onschatbare waarde zijn om de UEFA, de nationale bonden en de gaststeden te helpen een route uit te stippelen om de aanwezigheid van toeschouwers op het EK zo maximaal als het kan mogelijk te maken", aldus Ceferin.

"Ik ben erg optimistisch dat we de beste oplossingen zullen vinden om het toernooi deze zomer op een veilige manier te organiseren voor iedereen die betrokken is, en hopelijk met zoveel mogelijk supporters", zei Koch.

Woensdag meldde de UEFA dat het vooralsnog vasthoudt aan een Europees kampioenschap in 12 landen. Pas begin april zal duidelijk worden of er toeschouwers bij de wedstrijden kunnen zijn.

Amsterdam is een van de speelsteden.

Meer uit Voetbal

Real Madrid mist verdediger Militão voorlopig door blessure

MADRID (ANP) - Real Madrid-trainer Xabi Alonso mist voorlopig zijn verdediger Eder Militão. De 27-jarige Braziliaan viel dinsdag in een oefeninterland van zijn land tegen Tunesië uit. Real Madrid bevestigde woensdag dat het gaat om een spierblessure in het rechterbovenbeen.

6 minuten geleden
Bondscoach McClaren na missen directe plaatsing weg bij Jamaica

KINGSTON (ANP) - Steve McClaren is opgestapt als bondscoach van Jamaica. De Engelse coach slaagde er niet in met Jamaica rechtstreekse plaatsing voor het WK voetbal van volgend jaar in de Verenigde Staten, Mexico en Canada af te dwingen.

3 uur geleden
Barcelona speelt CL-duel met Eintracht Frankfurt in Camp Nou

BARCELONA (ANP) - FC Barcelona speelt de thuiswedstrijd in de Champions League tegen Eintracht Frankfurt op 9 december in stadion Camp Nou. De club van onder anderen Frenkie de Jong heeft bevestigd dat de UEFA toestemming heeft gegeven om de wedstrijd in de zesde speelronde van de Champions League te organiseren in het verbouwde stadion.

5 uur geleden
Bondscoach Menzo richt zich na teleurstelling op play-offs

GUATEMALA-STAD (ANP) - Bondscoach Stanley Menzo van het Surinaamse elftal richt zich na de teleurstelling van het missen van directe WK-kwalificatie op de intercontinentale play-offs. "We hebben gelukkig nog een vluchtroute, die moeten we dan maar gebruiken", zei de coach op de persconferentie over de kans die Suriname nog heeft om via de play-offs het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada te bereiken.

6 uur geleden
WK-droom Suriname niet uitgekomen; fans houden hoop

PARAMARIBO (ANP) - Duizenden fans van het Surinaams nationaal elftal zagen dinsdagavond hun droom vervliegen toen hun 'Natio' in Guatemala ruim verloor tegen de thuisploeg. Supporters waren massaal naar het centrum van Paramaribo gekomen om de wedstrijd op grote schermen te volgen.

10 uur geleden
Voetballers Curaçao naar WK na gelijkspel tegen Jamaica

KINGSTON (ANP) - De voetballers van Curaçao hebben zich voor het eerst geplaatst voor een WK. Ze hielden stand in het uitduel met Jamaica (0-0), de enige overgebleven concurrent voor een ticket voor de mondiale eindronde in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.

10 uur geleden
Spanje voor dertiende keer op rij naar WK voetbal

SEVILLA (ANP) - Het Spaanse voetbalelftal kan zich opmaken voor zijn dertiende WK op rij. De ploeg van bondscoach Luis de la Fuente speelde in Sevilla met 2-2 gelijk tegen Turkije in de laatste kwalificatiewedstrijd en plaatste zich als ongeslagen winnaar van groep E voor de eindronde van 2026 in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Turkije zal als nummer 2 in maart in de play-offs deelname aan het WK moeten afdwingen.

17 uur geleden