UEFA stelt Zwitserse expert aan voor corona-advies
ZÜRICH (ANP) - De Europese voetbalbond UEFA heeft donderdag de Zwitserse expert en arts Daniel Koch aangesteld als medisch adviseur voor het komende Europees kampioenschap. Koch moet zich bezighouden met alle zaken die te maken hebben met de coronapandemie. Hij zal de UEFA en de twaalf gastlanden onder meer adviseren hoeveel toeschouwers in de stadions toegelaten kunnen worden met zo beperkt mogelijke gezondheidsrisico's.
UEFA-voorzitter Aleksander Ceferin prijst de ervaring van Koch, die tot voor kort werkte bij een Zwitserse gezondheidsorganisatie, met als specialiteit besmettelijke ziektes. "Zijn expertise zal van onschatbare waarde zijn om de UEFA, de nationale bonden en de gaststeden te helpen een route uit te stippelen om de aanwezigheid van toeschouwers op het EK zo maximaal als het kan mogelijk te maken", aldus Ceferin.
"Ik ben erg optimistisch dat we de beste oplossingen zullen vinden om het toernooi deze zomer op een veilige manier te organiseren voor iedereen die betrokken is, en hopelijk met zoveel mogelijk supporters", zei Koch.
Woensdag meldde de UEFA dat het vooralsnog vasthoudt aan een Europees kampioenschap in 12 landen. Pas begin april zal duidelijk worden of er toeschouwers bij de wedstrijden kunnen zijn.
Amsterdam is een van de speelsteden.
Meer uit Voetbal
ROTTERDAM (ANP) - Tjaronn Chery kon vlak na het laatste fluitsignaal van de bekerfinale nauwelijks geloven dat NEC met ruime cijfers van AZ had verloren (5-1). "Ik had gisteren maar ook vandaag het gevoel dat het bijna onmogelijk was dat we hier zouden verliezen", stamelde de aanvoerder van de club uit Nijmegen in de catacomben van De Kuip.
5 uur geledenROTTERDAM (ANP) - AZ heeft met een sterk optreden tegen NEC de KNVB-beker gewonnen. De club uit Alkmaar zegevierde met 5-1 in De Kuip en nam zo een beetje revanche voor de pijnlijke nederlaag na strafschoppen in de eindstrijd van vorig jaar tegen Go Ahead Eagles.
6 uur geledenROTTERDAM (ANP) - AZ heeft voor de vijfde keer de KNVB-beker gewonnen. De club uit Alkmaar versloeg NEC in de uitverkochte Kuip (5-1).
6 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - FC Bayern München is voor de 35e keer kampioen van Duitsland. Het elftal van coach Vincent Kompany won zondag in de Allianz Arena met 4-2 van VfB Stuttgart. FCB heeft na dertig wedstrijden 79 punten. Dat zijn 15 punten meer dan nummer 2 Borussia Dortmund.
7 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De bekerfinale tussen AZ en NEC is een paar minuten later begonnen. Scheidsrechter Danny Makkelie kon om 18.00 uur beide doelen niet zien in De Kuip omdat fans van de club uit Alkmaar veel vuurwerk afstaken. Vijf minuten later floot hij alsnog voor de aftrap.
8 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft de Merseyside-derby tegen Everton gewonnen. De ploeg van trainer Arne Slot won met 2-1 in het Hill Dickinson Stadium tegen de rivaal uit dezelfde stad. Virgil van Dijk maakte in de blessuretijd het winnende doelpunt.
9 uur geledenDENVER (ANP) - Lionel Messi heeft zijn nieuwe trainer Guillermo Hoyos een zege bezorgd tijdens zijn debuut als eindverantwoordelijke van Inter Miami. De 38-jarige sterspeler maakte twee doelpunten tijdens een 3-2-overwinning bij Colorado Rapids.
18 uur geleden