Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

UEFA stelt Zwitserse expert aan voor corona-advies

UEFA stelt Zwitserse expert aan voor corona-advies

ZÜRICH (ANP) - De Europese voetbalbond UEFA heeft donderdag de Zwitserse expert en arts Daniel Koch aangesteld als medisch adviseur voor het komende Europees kampioenschap. Koch moet zich bezighouden met alle zaken die te maken hebben met de coronapandemie. Hij zal de UEFA en de twaalf gastlanden onder meer adviseren hoeveel toeschouwers in de stadions toegelaten kunnen worden met zo beperkt mogelijke gezondheidsrisico's.

UEFA-voorzitter Aleksander Ceferin prijst de ervaring van Koch, die tot voor kort werkte bij een Zwitserse gezondheidsorganisatie, met als specialiteit besmettelijke ziektes. "Zijn expertise zal van onschatbare waarde zijn om de UEFA, de nationale bonden en de gaststeden te helpen een route uit te stippelen om de aanwezigheid van toeschouwers op het EK zo maximaal als het kan mogelijk te maken", aldus Ceferin.

"Ik ben erg optimistisch dat we de beste oplossingen zullen vinden om het toernooi deze zomer op een veilige manier te organiseren voor iedereen die betrokken is, en hopelijk met zoveel mogelijk supporters", zei Koch.

Woensdag meldde de UEFA dat het vooralsnog vasthoudt aan een Europees kampioenschap in 12 landen. Pas begin april zal duidelijk worden of er toeschouwers bij de wedstrijden kunnen zijn.

Amsterdam is een van de speelsteden.

Meer uit Voetbal

Girona en Real Mallorca degraderen op slotdag uit La Liga

GIRONA (ANP) - Girona en Real Mallorca zijn op de slotdag gedegradeerd uit La Liga. Girona, waar Daley Blind en Donny van de Beek onder contract staan, had niet genoeg aan een 1-1-gelijkspel op eigen veld tegen directe concurrent Elche. Die ploeg handhaafde zich dankzij het behaalde punt ten koste van Real Mallorca.

8 uur geleden
Kane leidt Bayern naar eerste Duitse bekerwinst sinds 2020

BERLIJN (ANP) - Harry Kane heeft Bayern München naar de eerste winst van het Duitse bekertoernooi sinds 2020 geleid. De Engelse spits zorgde voor alle drie de doelpunten in de 3-0-zege op VfB Stuttgart in het Berlijnse Olympiastadion.

8 uur geleden
Oranje-international De Vrij geblesseerd naar de kant bij Inter

BOLOGNA (ANP) - Oranje-international Stefan de Vrij heeft in het laatste competitieduel van Internazionale een blessure opgelopen. De 34-jarige verdediger greep in de tachtigste minuut van de uitwedstrijd tegen Bologna naar een bovenbeen en liet zich wisselen.

8 uur geleden
Iran verplaatst basiskamp tijdens WK van VS naar Mexico

ANTALYA (ANP) - Het Iraanse voetbalelftal heeft zijn basiskamp tijdens het komende WK niet in de Verenigde Staten, maar in Mexico. Voor die verplaatsing heeft de nationale voetbalbond naar eigen zeggen toestemming gekregen van wereldvoetbalbond FIFA. De officiële reden is dat het Mexicaanse Tijuana dichter bij Los Angeles ligt, waar Iran het opneemt tegen Nieuw-Zeeland en België. De verplaatsing maakt de visumaanvragen ook makkelijker.

8 uur geleden
Voetbalster Brugts wint tweede Champions League met FC Barcelona

OSLO (ANP) - Oranje-international Esmee Brugts heeft voor de tweede keer de Champions League gewonnen met de voetbalsters van FC Barcelona. De Catalaanse grootmacht was in de finale in Oslo met 4-0 te sterk voor de Franse topclub OL Lyonnes, waar Damaris Egurrola op de bank bleef. De Poolse Ewa Pajor, topscorer van het toernooi, maakte de eerste twee treffers. Salma Paralluelo scoorde in de slotfase nog twee keer.

11 uur geleden
Hull City promoveert naar Premier League na zege op Middlesbrough

LONDEN (ANP) - Hull City heeft op Wembley de finale van de play-offs om promotie naar de Premier League gewonnen van Middlesbrough: 1-0. Dat levert de nummer 6 van de Championship enkele honderden miljoenen euro's op aan televisiegelden en andere commerciële inkomsten die horen bij het uitkomen op het hoogste Engelse niveau.

11 uur geleden
Willem II promoveert na zege via strafschoppen op FC Volendam

VOLENDAM (ANP) - Willem II is na een jaar terug in de Eredivisie. De ploeg van trainer John Stegeman won de finale van de play-offs om promotie/degradatie na strafschoppen van FC Volendam. De stand na verlenging was 2-1 voor de Tilburgers. FC Volendam, dat woensdag het eerste duel in Tilburg met 2-1 had gewonnen, degradeert daardoor na een jaar weer van het hoogste niveau.

12 uur geleden