
UEFA stelt bestuursvergadering drie weken uit
NYON (ANP) - De Europese voetbalunie UEFA heeft een bestuursvergadering die voor 27 mei op de agenda stond, moeten uitstellen. De bijeenkomst is verschoven naar 17 juni. Volgens de UEFA staan er nog enkele punten "open" wat betreft de beoogde speelsteden voor het EK in 2021.
Met de verplaatsing van de vergadering wil de Europese voetbalbond tijd winnen om tot een volledig akkoord te komen over alle locaties voor de Europese titelstrijd, die door de huidige coronacrisis met een jaar is uitgesteld, naar de zomer in 2021.
Het EK zou in 2020 in twaalf verschillende landen worden gehouden, waaronder Nederland. De UEFA wil de eindronde in 2021 in principe in dezelfde twaalf steden afwerken. De Europese bond moet echter in alle landen met de autoriteiten nieuwe afspraken maken. Inmiddels is met negen landen en steden alles geregeld.
Gastheer
Amsterdam, dat drie groepswedstrijden en een duel uit de achtste finales toegewezen heeft gekregen, wil met de Johan Cruijff ArenA ook weer als gastheer van het EK dienen. Alle afspraken moeten echter nog op papier worden gezet. Van onder meer Bilbao en Rome is bekend dat er twijfels zijn over huisvesting van het EK in 2021.
"In principe willen we het EK in twaalf steden houden. Maar als dat niet lukt, zijn we bereid om het in tien, negen of zelfs acht te doen", liet UEFA-voorzitter Aleksander Ceferin onlangs weten. "Bij drie steden zijn wat problemen, daar discussiëren we nog mee."
Heikele kwesties
De UEFA dient niet alleen over de EK-organisatie een oordeel te vellen. Ook staan er nog vraagtekens achter enkele heikele kwesties in het Europese clubvoetbal. De resterende wedstrijden in de Champions League en Europa League moeten officieel nog worden vastgesteld. Ook dient de UEFA een beslissing te nemen over het al dan niet doorgaan in het nieuwe seizoen van de kwalificatieduels voor beide Europese bekertoernooien.
De KNVB hoopte bovendien eind mei van de UEFA duidelijkheid te krijgen over de thuiswedstrijden van Oranje begin september in de Nations League, tegen Polen en Italië. Door het uitstel van de bestuursvergadering zal de UEFA daarover mogelijk ook pas later een besluit nemen.
Meer uit Voetbal
ZEIST (ANP) - De KNVB start een onderzoek naar het incident met Spakenburg-spits Ahmed El Azzouti na afloop van het duel met Kozakken Boys. Dat bevestigde een woordvoerder van de voetbalbond een dag later. RTV Utrecht berichtte zaterdag dat El Azzouti en zijn familie na het duel zijn aangevallen en racistisch zijn bejegend door supporters van Kozakken Boys.
1 uur geledenMARSEILLE (ANP) - Olympique Marseille heeft de koppositie in Frankrijk overgenomen van Paris Saint-Germain. Mason Greenwood hielp de thuisploeg met vier treffers langs Le Havre: 6-2.
13 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax is al vroeg in het seizoen ver achteropgeraakt in de strijd om de bovenste plaatsen van de Eredivisie. De ploeg van trainer John Heitinga leed tegen AZ (0-2) de eerste competitienederlaag, na vier gelijke spelen in uitduels.
13 uur geledenBREDA (ANP) - NAC Breda is ondanks twee treffers van Sydney van Hooijdonk in het thuisduel met PEC Zwolle niet verder gekomen dan een 2-2-gelijkspel. De spits zette de thuisploeg met zijn derde en vierde doelpunt in vier wedstrijden op een 2-0-voorsprong, maar daar herstelden de Zwollenaren zich van.
13 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft de thuiswedstrijd tegen AZ verloren: 0-2. De bezoekers uit Alkmaar profiteerden voor rust van twee fouten in de defensie van de ploeg van trainer John Heitinga.
13 uur geledenROME (ANP) - Internazionale heeft dankzij een zege bij AS Roma (0-1) de koppositie overgenomen van de concurrent. De twee ploegen hebben net als kampioen Napoli 15 punten uit zeven wedstrijden, de club uit Milaan heeft het beste doelsaldo.
13 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV-trainer Peter Bosz was na de thuiszege op Go Ahead Eagles (2-1) te spreken over de manier waarop Yarek Gasiorowski zich herstelde van een grote fout. De jonge verdediger speelde de bal na ruim een uur spelen bij een voorsprong van 2-0 niet goed terug op doelman Matej Kovar, waarna Go Ahead-spits Milan Smit kon profiteren.
15 uur geleden