Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

UEFA stelt besluit over speelsteden EK uit

UEFA stelt besluit over speelsteden EK uit

MONTREUX (ANP) - Het uitvoerend comité van de UEFA heeft de definitieve bekendmaking van de speelsteden voor het EK komende zomer uitgesteld. Waarschijnlijk is dit gebeurd vanwege alle commotie over de oprichting van een Super League die een schokgolf in de Europese voetbalwereld heeft veroorzaakt.

De UEFA zou aanvankelijk deze maandag in Montreux de speellocaties van het EK officieel presenteren. Die beslissing is uitgesteld en zal vermoedelijk nu komende vrijdag naar buiten komen. Daardoor hebben de beoogde EK-steden München, Bilbao en Dublin nog wat meer tijd om bij hun autoriteiten gedaan te krijgen dat er bij de geprogrammeerde wedstrijden in hun stadions publiek aanwezig kan zijn. Dat is in principe een voorwaarde van de UEFA om EK-stad te mogen blijven.

Het EK moet in twaalf landen plaatsvinden maar tot nu toe heeft de UEFA slechts van negen landen de belofte dat toeschouwers welkom zullen zijn. De Johan Cruijff ArenA behoort tot de stadions waar EK-wedstrijden gespeeld gaan worden. De KNVB heeft laten weten te mikken op ten minste 12.000 toeschouwers bij de drie groepswedstrijden van Oranje, plus nog een duel in de achtste finales.

De burgemeester van München zei zondag nog dat het gemeentebestuur op dit moment geen garanties kan bieden dat er bij de vier EK-wedstrijden in zijn stad toeschouwers aanwezig kunnen zijn. De huidige situatie rond het coronavirus in Zuid-Duitsland staat dat nog niet toe. Dublin en Bilbao voeren soortgelijke redenen aan voor het nog niet kunnen afgeven van zekerheden over publiek in hun EK-stadions. Mogelijk wordt Bilbao vervangen door Sevilla als speelstad.

Het EK begint op 11 juni in Rome en eindigt op 11 juli in Londen. Met Amsterdam hebben ook Glasgow, Kopenhagen, Boedapest, Boekarest, Sint-Petersburg en Bakoe de UEFA toegezegd dat bij de EK-wedstrijden de stadiontribunes in meer of mindere mate bezet zullen zijn met toeschouwers.

Meer uit Voetbal

Koploper Arsenal boekt nipte zege op Brighton & Hove Albion

LONDEN (ANP) - Arsenal heeft de thuiswedstrijd tegen Brighton & Hove Albion met 2-1 gewonnen. De ploeg van trainer Mikel Arteta blijft koploper van de Premier League, met een voorsprong van 2 punten op Manchester City, dat eerder op zaterdag zegevierde bij Nottingham Forest (1-2).

12 minuten geleden
Gravenberch scoort voor Liverpool in gewonnen duel met Wolves

LIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft een moeizame zege op Wolverhampton Wanderers geboekt (2-1). Ryan Gravenberch maakte de openingstreffer voor de kampioen, op aangeven van Jeremie Frimpong. Florian Wirtz trof vlak voor rust doel voor de ploeg van trainer Arne Slot. Santiago Bueno maakte de wedstrijd in de tweede helft weer spannend.

13 minuten geleden
Arsenal zonder geblesseerde Timber tegen Brighton & Hove Albion

LONDEN (ANP) - Jurriën Timber mist de thuiswedstrijd van Arsenal tegen Brighton & Hove Albion. De rechtsback is volgens trainer Mikel Arteta geblesseerd. De coach gaf vlak voor het duel geen details over de blessure van de international van het Nederlands elftal.

2 uur geleden
Scorende Reijnders wint met Manchester City van Nottingham Forest

NOTTINGHAM (ANP) - Tijjani Reijnders heeft met een doelpunt bijgedragen aan een uitzege van Manchester City op Nottingham Forest (1-2). De middenvelder opende de score. Vervolgens maakte Omari Hutchinson gelijk en tekende Rayan Cherki voor de winnende treffer.

2 uur geleden
Nottingham Forest wil tribune vernoemen naar overleden Robertson

NOTTINGHAM (ANP) - Nottingham Forest wil een tribune van het stadion City Ground vernoemen naar John Robertson. De voormalige buitenspeler overleed afgelopen week op 72-jarige leeftijd. "Ik heb het bestuur geadviseerd om onze held zo te eren", zei clubeigenaar Evangelos Marinakis vlak voor het thuisduel met Manchester City.

4 uur geleden
Bondscoach Broos (Zuid-Afrika) boos op arbitrage in Afrika Cup

AGADIR (ANP/Belga) - Bondscoach Hugo Broos van Zuid-Afrika is boos over de onduidelijke regels van de arbitrage op de Afrika Cup. De Belg uitte zijn ongenoegen na afloop van de 1-0-nederlaag tegen Egypte in Marokko. "Voor het toernooi werd een meeting georganiseerd met de scheidsrechters. Ze legden ons de reglementen nog eens uit. Het waren wel vijftig regels, allemaal voor overtredingen en rode kaarten. Je ziet de bomen door het bos niet meer en niemand weet meer wat te doen", zei Broos.

7 uur geleden
Manchester United voorlopig vijfde na zege op Newcastle

MANCHESTER (ANP) - Manchester United heeft de thuiswedstrijd tegen Newcastle United met 1-0 gewonnen. Daarmee komt de ploeg voorlopig op de vijfde plaats in de Premier League, met een duel meer gespeeld dan de concurrentie.

19 uur geleden