UEFA stelt besluit over speelsteden EK uit
MONTREUX (ANP) - Het uitvoerend comité van de UEFA heeft de definitieve bekendmaking van de speelsteden voor het EK komende zomer uitgesteld. Waarschijnlijk is dit gebeurd vanwege alle commotie over de oprichting van een Super League die een schokgolf in de Europese voetbalwereld heeft veroorzaakt.
De UEFA zou aanvankelijk deze maandag in Montreux de speellocaties van het EK officieel presenteren. Die beslissing is uitgesteld en zal vermoedelijk nu komende vrijdag naar buiten komen. Daardoor hebben de beoogde EK-steden München, Bilbao en Dublin nog wat meer tijd om bij hun autoriteiten gedaan te krijgen dat er bij de geprogrammeerde wedstrijden in hun stadions publiek aanwezig kan zijn. Dat is in principe een voorwaarde van de UEFA om EK-stad te mogen blijven.
Het EK moet in twaalf landen plaatsvinden maar tot nu toe heeft de UEFA slechts van negen landen de belofte dat toeschouwers welkom zullen zijn. De Johan Cruijff ArenA behoort tot de stadions waar EK-wedstrijden gespeeld gaan worden. De KNVB heeft laten weten te mikken op ten minste 12.000 toeschouwers bij de drie groepswedstrijden van Oranje, plus nog een duel in de achtste finales.
De burgemeester van München zei zondag nog dat het gemeentebestuur op dit moment geen garanties kan bieden dat er bij de vier EK-wedstrijden in zijn stad toeschouwers aanwezig kunnen zijn. De huidige situatie rond het coronavirus in Zuid-Duitsland staat dat nog niet toe. Dublin en Bilbao voeren soortgelijke redenen aan voor het nog niet kunnen afgeven van zekerheden over publiek in hun EK-stadions. Mogelijk wordt Bilbao vervangen door Sevilla als speelstad.
Het EK begint op 11 juni in Rome en eindigt op 11 juli in Londen. Met Amsterdam hebben ook Glasgow, Kopenhagen, Boedapest, Boekarest, Sint-Petersburg en Bakoe de UEFA toegezegd dat bij de EK-wedstrijden de stadiontribunes in meer of mindere mate bezet zullen zijn met toeschouwers.
Meer uit Voetbal
MIAMI (ANP) - Brazilië is op het wereldkampioenschap voetbal als eerste geëindigd in groep C. Het elftal van bondscoach Carlo Ancelotti won in Miami met 3-0 van Schotland. Aanvaller Vinícius Júnior maakte in de eerste helft twee doelpunten.
1 uur geledenPHILADELPHIA (ANP) - Tahith Chong (26) is het zat om steeds uit te moeten leggen dat alle spelers bij Curaçao als 'broeders' van hem zijn. De aanvaller is de enige van de 26 selectiespelers die op het eiland is geboren. Verschillende internationale media hebben daar vraagtekens bij gezet. "We hebben allemaal roots uit Curaçao. We willen samen iets bijzonders bereiken. Iedereen is bij ons gelijk. Er is geen onderscheid", stelde Chong in het Philadelphia Stadium waar Curaçao op donderdag de derde groepswedstrijd tegen Ivoorkust speelt.
2 uur geledenPHILADELPHIA (ANP) - Dick Advocaat (78) heeft vertrouwen in het elftal van Curaçao dat op donderdag de derde groepswedstrijd speelt tegen Ivoorkust. 'The Blue Wave' moet in het Philadelphia Stadium winnen om naar de zestiende finales te gaan. "We kunnen het iedere tegenstander moeilijk maken. Als we zo spelen als tegen Ecuador, dan zitten we in de goede richting. Ik heb er wel een goed gevoel bij."
2 uur geledenKANSAS CITY (ANP) - Ronald Koeman wil met het Nederlands elftal op het WK als eerste eindigen in de poule. De bondscoach houdt tijdens de laatste groepswedstrijd geen rekening met de mogelijke tegenstander in de zestiende finales. Ook vindt hij het niet nodig om spelers rust te gunnen. "We willen steeds beter worden op het WK", zei de 63-jarige oefenmeester op een persconferentie. "We willen goed voetbal spelen en een goede uitslag neerzetten. De uitslag van Japan tegen Zweden is ook van belang. Maar het belangrijkste zijn wij zelf."
2 uur geledenKANSAS CITY (ANP) - Ryan Gravenberch dankt zijn basisplaats in het Nederlands elftal aan de snelle ontwikkeling die hij bij Liverpool heeft doorgemaakt. Dat zei de middenvelder woensdag tijdens een persconferentie in Kansas City, een dag voor de laatste groepswedstrijd op het wereldkampioenschap tegen Tunesië.
2 uur geledenKANSAS CITY (ANP) - Ronald Koeman hoopt dat de laatste groepswedstrijd van het Nederlands elftal tegen Tunesië niet hoeft te worden onderbroken door noodweer. "We kunnen ons op alles voorbereiden, maar niet op het weer", zei de bondscoach op zijn laatste persconferentie voor het derde duel van Oranje op het WK. "Laten we hopen dat het duel onder goede omstandigheden gespeeld kan worden en ook kan worden afgemaakt. Maar dat weten we niet zeker."
2 uur geledenVANCOUVER (ANP) - Zwitserland heeft zich dankzij een zege op gastland Canada verzekerd van de winst van poule B op het WK. De ploeg van bondscoach Murat Yakin maakte in Vancouver aan het begin van de tweede helft het verschil via Rubén Vargas en Johan Manzambi: 2-1.
4 uur geleden