UEFA start onderzoek naar racisme in Champions League
PARIJS (ANP) - De Europese voetbalbond UEFA onderzoekt wat er dinsdagavond precies is gebeurd in Parijs bij het duel in de Champions League tussen Paris Saint-Germain en Basaksehir. De Roemeense vierde official langs de lijn zou een racistische opmerking hebben gemaakt richting assistent-trainer Pierre Webo van de Turkse club. "De UEFA stelt een grondig onderzoek in", meldde de Europese federatie zo'n 2,5 uur na het incident in een eerste officiële reactie. "Voor racisme, en discriminatie in al zijn vormen, is geen plaats in het voetbal."
De spelers van Basaksehir weigerden na het incident aan de zijlijn verder te spelen. De wedstrijd wordt woensdag vanaf 18.55 uur uitgespeeld. De UEFA liet weten dat er een nieuw arbitrageteam wordt ingevlogen. Het stond nog 0-0 in het Parc des Princes toen het tumult ontstond. Bij PSG had de Nederlandse jeugdinternational Mitchel Bakker een basisplaats.
Door de zege van RB Leipzig op Manchester United (3-2) is de Franse club al zeker van een vervolg in de Champions League, ongeacht de uitslag van de wedstrijd tegen Basaksehir.
Meer uit Sport
ZANDVOORT (ANP) - Directeur Stefano Domenicali van de Formule 1 is blij met de contractverlenging van Max Verstappen bij Red Bull. De viervoudig wereldkampioen maakte donderdag in Zandvoort bekend dat hij tot en met 2030 voor de renstal van de Oostenrijkse energiedrankfabrikant blijft racen in de koningsklasse.
19 minuten geledenZANDVOORT (ANP) - Sportief directeur Jan Lammers van de Dutch Grand Prix heeft in een open brief de talrijke bezoekers geprezen die de afgelopen zes jaar het circuit van Zandvoort bezochten. "Wat hier de afgelopen zes jaar is ontstaan, verdwijnt vandaag niet met de laatste finishvlag. De beelden blijven, de verhalen ook. En ergens in de duinen zal het geluid van de Formule 1-auto's en jullie gebrul nog heel lang blijven hangen", schrijft de geboren en getogen Zandvoorter. "Koester de herinneringen en geniet van onze laatste ronde."
46 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Beachvolleyballers Stefan Boermans en Alexander Brouwer hebben de finale van het NK in Den Haag bereikt. Het als eerste geplaatste duo versloeg Quin Bruins Slot en Bram Zijl met 21-12 21-15.
1 uur geledenCINCINNATI (ANP) - De Amerikaanse tennisster Jessica Pegula heeft zich geplaatst voor de finale van het toernooi van Cincinnati. De nummer 3 van de wereldranglijst versloeg de Poolse titelverdedigster Iga Świątek met 7-5 4-6 6-4.
4 uur geledenSACRAMENTO (ANP) - Vechtsporter Reinier de Ridder heeft in de Ultimate Fighting Championship (UFC) een succesvol debuut gemaakt in de lichtzwaargewichtklasse. De 35-jarige Nederlander was in Sacramento veel te sterk voor Roman Dolidze uit Georgië.
5 uur geledenMONACO (ANP) - Tadej Pogačar heeft al in de eerste etappe van de Vuelta laten zien waarom hij de torenhoge favoriet voor de eindzege is. De laatste winnaar van de Tour de France was de snelste in een tijdrit over 9,4 kilometer door de straten van Monaco.
17 uur geledenBAKOE (ANP) - De Nederlandse volleybalsters zijn goed aan het EK begonnen. De ploeg van bondscoach Felix Koslowski versloeg in de eerste groepswedstrijd Roemenië met 3-2 in Bakoe, de hoofdstad van Azerbeidzjan. De setstanden waren 25-21 26-28 25-15 22-25 15-9.
17 uur geleden