UEFA start kaartverkoop voor EK voetbal 2024
NYON (ANP) - De eerste kaartjes voor het Europees kampioenschap voetbal van volgend jaar in Duitsland zijn vanaf dinsdag te koop. Het gaat om zo'n 1,2 miljoen tickets, in prijs variërend van 30 tot 1000 euro.
De eerste voorverkoopperiode duurt van 3 tot en met 26 oktober. Voetbalfans kunnen op de site van de Europese voetbalbond UEFA een account aanmaken, waarna via loting wordt bepaald wie kaartjes zal ontvangen. In totaal gaan er 2,7 miljoen tickets in de verkoop.
Na de loting voor het eindtoernooi op 2 december in Hamburg zullen, in samenwerking met de nationale bonden, nog eens 1 miljoen tickets te koop worden aangeboden aan de fans van deelnemende landen. Een kleiner laatste gedeelte van de kaarten wordt nog in omloop gebracht na de play-offs, die de laatste EK-deelnemers opleveren tussen 21 en 26 maart 2024.
Fans kunnen maximaal vier tickets per wedstrijd aanvragen. De tien speelsteden van het EK in Duitsland zijn Berlijn, Keulen, München, Frankfurt, Hamburg, Dortmund, Leipzig, Gelsenkirchen, Stuttgart en Düsseldorf. Er nemen 24 ploegen deel, die in totaal 51 wedstrijden afwerken.
Meer uit Voetbal
ALMELO (ANP) - Ajax heeft een eenvoudige overwinning geboekt in de strijd om de Europese tickets voor volgend seizoen. De club uit de hoofdstad werd nauwelijks iets in de weg gelegd door Heracles en zegevierde met 3-0 in Almelo. Steven Berghuis scoorde tweemaal en Mika Godts maakte de openingstreffer. Smetje op de zege was de rode kaart voor de ingevallen Takehiro Tomiyasu in de slotfase.
1 uur geledenGRONINGEN (ANP) - FC Groningen heeft in de strijd om de play-offs voor Europees voetbal punten verspeeld tegen Go Ahead Eagles. In de eigen Euroborg bleef de ploeg van trainer Dick Lukkien steken op een doelpuntloos gelijkspel: 0-0.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - PSV heeft een feestweek op een goede manier afgesloten. De Eindhovenaren wonnen zes dagen na het binnenhalen van de 27e landstitel en vier dagen na het grote kampioensfeest met 2-0 bij Sparta Rotterdam. Ricardo Pepi en Ismael Saibari maakten de doelpunten op Het Kasteel.
3 uur geledenBARCELONA (ANP) - FC Barcelona is door een zege in de derby tegen Espanyol verder uitgelopen op rivaal Real Madrid. De ploeg van coach Hansi Flick won met 4-1 van de stadgenoot. Frenkie de Jong maakte in de slotfase na ruim zes weken afwezigheid zijn rentree.
3 uur geledenHAMBURG (ANP) - Bayern München heeft met een zege in de uitwedstrijd tegen FC St. Pauli verder afstand genomen van Borussia Dortmund. Bayern won in Hamburg met 5-0 en Borussia Dortmund ging eerder zaterdag onderuit tegen Bayer Leverkusen (0-1).
3 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft eindelijk weer eens weten te winnen. De regerend landskampioen van Engeland versloeg Fulham in de Premier League met 2-0. Liverpool blijft daarmee na 32 speelronden op de vijfde plaats staan.
3 uur geledenALMELO (ANP) - Ajax begint met Oscar Gloukh en Ko Itakura aan de uitwedstrijd tegen Heracles Almelo. De middenvelder uit Israël heeft voor het eerst een basisplaats onder trainer Óscar García. Itakura is pas net hersteld van een blessure.
3 uur geleden